498 Shares 8633 views

Okazuje się, że wspinaczka pomaga pokonać strach przed porażką

Dziennikarz Stephanie Lee ma hobby życia – wspinaczka skałkowa. Wspinaczka wspinaczkowa to rodzaj aktywności, która pozwala trenować siłę i wytrzymałość w niewiarygodnych warunkach i niesamowitych rezultatach. Ponadto, oprócz treningu ciała, trenuje również ducha, pozwalając stać się potężniejszymi w płaszczyźnie moralnej. Jednak wspinaczka skałkowa jest jednym z tych obszarów, w których trzeba pogodzić się z ciągłymi niepowodzeniami, aby stać się lepszymi. Musisz być w stanie popełnić błędy przed wszystkimi, a także nie podejmować krytyki serca o swoich wynikach. Osiem lat temu Stephanie nie mogła sobie z tym poradzić, a zatem nie mogła lepiej się wspinać. W rezultacie przestała to robić.

Wspinaczka jako pokonanie niepowodzeń

Od tamtej pory podjęła ciężkie ćwiczenia, które uczyły ją, że człowiek nigdy nie może osiągnąć swojego celu, jeśli nie zawsze stara się pokazać najlepszy wynik i uczyć się na jego błędach. A teraz znów wzięła wspinaczkę. Do czasu wielu zdarzeń miało miejsce w jej życiu, takich jak brak możliwości podniesienia planowanej wagi, niemożność osiągnięcia niezbędnych skal, niezdolność do kontroli diety i tak dalej. Pomyślała, że od dawna była przyzwyczajona do porażki. Okazało się jednak, że jeśli chodzi o wspinaczkę, nadal jest bardzo daleko od ideału, pokonując pragnienie zamknięcia wszystkiego po kolejnej niepowodzeniu, choć podejście jej uległo zupełnie zmianie. Różnica polega na tym, że teraz Stephanie widzi wspinaczkę jako szkolenie w przezwyciężaniu niepowodzeń i chce podzielić się z Tobą niektórymi wskazówkami, które pomogą jej uaktualnić.

Jeśli jedno podejście nie działa, spróbuj czegoś innego

Kiedyś Stephanie próbowała wspiąć się na określoną trasę, poczynając od lewej stopy, bo to było dla niej tak wygodne. Ale w tym samym czasie nie udało jej się właściwie rozpocząć. Ale potem ktoś zapytał ją: "Dlaczego nie zmienisz nogi i nie zmienisz środka ciężkości w ten sam sposób?", A ta mała zmiana pozwoliła jej odejść od trasy po raz pierwszy.

Zapomnij o tym i akceptuj siebie tak, jak ty

Twój strach przed porażką o 99 procent zależy od tego, że twoje ego ciągle mówi ci, że nie możesz być gorszy niż wspaniały. Ale kiedy nadejdzie szorstka rzeczywistość i nie możesz wspinać się na planowaną trasę, twoje ego staje się głównym powodem, dla którego możesz odmówić dalszych prób. Ale nie zapominaj, że aby stać się lepszym w czymś, musisz być gorsza w tym. Jeśli to zapamiętasz, będziesz w stanie spojrzeć bardziej realistycznie na zdjęcie i zrozumieć, jak aktualnie korzystasz z Twoich możliwości i co musisz zmienić, aby poprawić swój wynik.

Poproś o pomoc i wsparcie

Wspinaczka wspinaczkowa to aktywność społeczna, dlatego wspinacze nadal próbują, niezależnie od okoliczności. Twoi znajomi, którzy znają Cię lepiej niż wspinaczka, mogą doradzać, doradzać, sugerować inne sposoby rozwiązywania problemów, których sam nie zgadłbyś. Zdając sobie sprawę, że potrzebujesz pomocy może być dość trudne, ale jeśli to zrobisz, przyspieszy proces nauki i poprawy.

Nie musisz porównywać się z nikim

Rozwiązania problemów zależą od osoby i nie można nauczyć się wszystkiego, obserwując jedną osobę, ponieważ jego ciało, wysokość, długość i wytrzymałość sprawiają, że jego podejście jest wyjątkowe i nie jest w pełni zgodne ze wskaźnikami. Trzeba zacząć szykować i spróbować wszystkiego na własną rękę. I to nie chodzi tylko o wspinaczkę, ale o wszystko w swoim życiu.

Walka z obawą przed porażką

Określenie jak najlepiej wspinać się po ścianie, w górze itp. Jest takie samo, jak złożyć mozaikę, używając całego ciała w procesie stale walczących z niewidzialnymi siłami, takimi jak grawitacja lub obawa przed wzrostem wysokości (lub obawy Awarie). Jeśli nie zrozumiesz kolejnej półki, być może musisz spróbować przytulić się bliżej ściany, aby mieć szansę dotarcia ręką. Jedynym sposobem, aby się dowiedzieć, jest powrót do ściany i spróbować ponownie.