361 Shares 3973 views

Jelly Jelly: właściwości i przeciwwskazania

Royal galaretka jest rodzajem żywności o najwyższej aktywności biologicznej. Najbardziej wydajne jest przyznawane przez pszczoły latem i wiosną. Używają go do karmienia i rozwijania larw i dorosłych Ułatwiając tym samym rozwój jajników i układanie jaj.


Na pasach jest cała technologia zbierania tego produktu. Proces rozpoczyna się, gdy gromadzi się co najmniej 200-250 g.

Royal galaretka jest wytwarzana tylko przez młode pszczoły robotnicze (ich gruczoły nadrządkowe i szczękowe), które działają wewnątrz uli i są zaangażowane w hodowli brodla. Zaczyna się wyróżniać kilka dni po ich urodzeniu. Po 12-15 dniach produkcja jest wyraźnie zmniejszona.

Spośród wszystkich produktów, które człowiek otrzymuje od pszczół, najbogatszym jest galaretka królewska. Jego właściwości wynikają przede wszystkim z kompozycji chemicznej. Zawiera ponad 110 użytecznych elementów i wszelkiego rodzaju substancji. Zawiera również w swoim składzie Cały kompleks witamin, aminokwasów i tych bardzo aktywnych substancji, które czynią z niego biologiczny katalizator procesów zachodzących w komórkach ludzkiego ciała. W idealnym proporcji zawiera różne makro- i mikroelementy.

Niektóre części, które tworzą mleko królewskie, nie były dotychczas badane. Dlatego kwestia zawartości RNA i DNA, to jest kwasów nukleinowych, pozostaje dyskusyjna.

Nowo zebrane galaretki królewskie wyglądają jak masa, która przypomina galaretkę i ma białawy kolor i ma niewielki charakterystyczny zapach. Smakuje lekko tart, lekko podrażnia błonę śluzową.

Widmo narażenia mleka królewskiego na ludzkie ciało jest bardzo szerokie:

– zwiększa apetyt, zwiększa odporność, witalność, energie, wzmacnia nastrój;

– jest to najsilniejsze środki, pobudzające hematopoezę, białaczkę leczniczą, anemię złośliwą, zapalenie stawów i gruźlicę;

– Przywraca też pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego, co oznacza, że leczy cukrzycę, pozytywnie wpływa na funkcjonowanie kory nadnerczy.

Aby lepiej zachować właściwości lecznicze takiego unikalnego produktu, przemysł farmaceutyczny wytwarza swoją emulsję alkoholową. W celu przedłużenia trwałości, mleko królewskie poddaje się lipofilizacji – bez wyschnięcia w pojemniku zamkniętym hermetycznie przez długi czas (od roku do dwóch lat). Przemysł farmaceutyczny wytwarza również tabletki, maści i produkty kosmetyczne – różne kremy, itp.

Jednak jak każdy lek, królewskie galaretki przeciwwskazania. Dlatego może być stosowany tylko po konsultacji z lekarzem. Tak więc nie można go używać u osób cierpiących na chorobę Addisona, mają problemy z nadnerczy, ostre infekcje lub po prostu mają zwiększoną wrażliwość na ten produkt. Pierwszymi oznakami jego nietolerancji są pokrzywka, zaczerwienienie skóry, zaburzenia snu. Kiedy się pojawią, powinieneś natychmiast przestać przyjmować takie silne środki zaradcze, jak galaretka królewska.