853 Shares 4964 views

Graduate School: co trzeba wiedzieć przyszłych naukowców

Po ukończeniu studiów absolwenci porusza bardzo ważną kwestię wyboru przyszłej ścieżki w życiu: czy iść do pracy w ich specjalności, aby wybrać inny zawód, aby dostać drugiego stopnia albo realizować się w nauce. Ta ostatnia ścieżka jest wybrany, jako zasada, jednostek. Graduate School – ważny krok, co wskazuje na chęć dać swoje życie na nauce. Co więcej, w naszym kraju, praktycznie za darmo! Jako stypendium student bez doświadczenia nie różni się zbytnio od stypendiów, a nauka wymaga poświęcenia. Materiał. I czasami dość znaczna. Finansowanie prawie wszystkich uczelni w kraju pozostawia wiele do życzenia. Często jednak fakt ten nie zatrzymuje chcąc utworzyć karierę w nauce. Co motywuje tych ludzi? Kto musi ukończyć szkołę i dlaczego?

  • Ludzie, którzy marzą o bycie użytecznym dla swojego kraju, do społeczeństwa, aby dokonać przełomu w nauce domowej. Dla takich ludzi, po prostu nie ma innego wyjścia! Muszą one jednak być przygotowanym na to, że wszystkie ich wysiłki mogą pozostać niezauważone, a więcej – bezwartościowe. W naszym kraju.
  • Jeśli masz marzenie z dzieciństwa uczyć na uniwersytecie, absolwent szkoły jest dla ciebie. Ale być przygotowany na trudności: To nie jest tak łatwo uzyskać stopień kandydata nauk i jeszcze trudniej się dostać miejsce profesora nadzwyczajnego na Wydziale. Dążyć do tego jeszcze jako student, zadaj zegara, stanowisko asystenta wydziału, starszy pracownik naukowy.
  • Jeśli planujesz, aby uzyskać tytuł magistra, a następnie opuścić terytorium naszego kraju i pracy za granicą. W tym przypadku należy uważać, że czekali w zamierzonym kraju: wziąć udział w międzynarodowych konferencjach, personel naukowy staż programy za granicą, itd.
  • Jeśli byłeś zakochany w życiu studenckim, absolutnie nie chce opuścić już się rodzimych mury uczelni i działa szczególnie nie nadaje się, można także spróbować uczestniczyć absolwent szkoły. Ale być przygotowany na trudności Podyplomowe zasadniczo różne od studentów – tutaj trzeba pokazać przywiązanie do nauki i wybranego tematu badań, które ma dużo czasu, energii i finansów.
  • Jeśli naprawdę nie chcesz wojska i absolwent szkoły – jedyna szansa, aby tego uniknąć! Ci są, co do zasady, rade, ale jeśli jesteś pewien, że najlepszym podyplomowe wojsko?

warunki przyjęć absolwent szkoły są mniej rygorystyczne niż wydaje się, że większość absolwentów:

  • Masz prawo do zrobienia, jeśli masz stopień w wybranej specjalności i pewne sukcesy w nim.
  • Musisz mieć wywiad z potencjalnym przełożonym i pozyskać jego wsparcie.
  • Zdać egzamin. Trzy z nich: wybrana specjalność, filozofii i języka obcego.
  • Mają publikacje naukowe w danej branży (w przypadku ich braku – streszczenia).
  • Wykonać kopię dokumentów i zdjęć. A także zaświadczenie zdrowotnej.

W rzeczywistości, jeśli masz umowę z przełożonym, wszystko inne to tylko formalność.

Egzaminy na studia szkoła jest prosta: dajesz specjalne (które teoretycznie doskonale zrozumieć), język obcy (ty chcesz wziąć udział w konferencjach międzynarodowych i konieczność odpowiedniego reprezentowania ich Ojczyzny) i filozofii (jak prawdziwy naukowiec nie może być filozofem pod prysznicem). Po 3 latach studiów (stacjonarne) lub 4 (zaocznie), masz jeszcze czas na przekazanie wszystkie te same badania w przybliżeniu w tym samym programie, a zatem: nie spiesz się wyrzucać materiałów dydaktycznych i łóżeczka!

Graduate School – ważną decyzję w życiu, a zatem przed podjęciem go jeszcze raz zastanowić się, czy jesteś pewien, że chcesz umieścić swoje życie na ołtarzu nauki.