526 Shares 4089 views

bajka Kryłowa „The cock i perła”: fabuła i analiza

Zwykle prosta interpretacja takich małych kawałków jak bajka. „Kogut i perła” nie jest wyjątkiem, ale jeśli ktoś nagle przy interpretacji żadnego problemu, proponujemy zapoznanie się z naszym rozumieniem tekstu.


historia

Kurek wykopanych w kupie gnoju i znalazł perłowy kukurydzę. Bohater nie zdaje sobie sprawy, że w twoich rękach (lub skrzydełka), dostał skarb i zaczął skarżyć się na przeznaczenie i powiedzieć, że będzie bardziej niż szczęśliwi, aby znaleźć jadalne, iw ogóle, perły – przedmiotem puste i bezużyteczne.

Ivan A. dbać nerwów czytelnika, a więc w ciągu ostatnich dwóch liniach pracy (czyli bajka) Kryłowa „Kogut i perła” jest umieszczony moralność.

moralność

Jeżeli dana osoba nie rozumie niczego, nawet jeśli przedmiotem jak większość, nie znajdzie w nim coś ważnego, pięknego i pożytecznego. Przeciwnie, będzie ogłosić rzecz (lub zdarzenia) śmieci, a potem to z pewnością głośno i publicznie, aby pokazać ich „świadomość”.

Łatwo jest zrozumieć, kim są krytyczne strzałki skierowane autora. bajka Kryłowa „The cock i perła” naraża ignorantów. Oni nie chcą wiedzieć nic nowego, nie mają ciekawość do odkrywania nieznanego, a jednocześnie starają się dać swoją ignorancję „zdanie odrębne”.

IA Kryłowa i Sokrates

Analogia sugeruje, prawda? Tylko mądry człowiek może otwarcie przyznać swoją ignorancję w jakiejś sprawie. Sokrates powiedział: „Wiem tylko, że nic nie wiem”. Dlaczego grecki stosunek do siebie bez odpowiedniego szacunku? Po prostu, im więcej człowiek wie, tym bardziej zdaje sobie sprawę, jak niewiele on rzeczywiście nie wie. Zakres ignorancji rozwija się wraz z zakresem wiedzy, pierwszy jest znacznie większa niż druga, a ekspansja tych pomieszczeń w potencjał ma końca. Ale to, co jest oczywiste dla mędrca, jest tajemnicą dla ignorantów. Bajka „Rooster i perła”, nie mówi mędrzec.

Dlaczego ludzie utrzymują się w ich złudzenia?

Oczywiście jasne jest, że dana osoba powinna zarządzać motywy (szlachetne pragnienie prawdy, na przykład), ale w rzeczywistości jest całkowicie podporządkować się władzy strachu, człowiek swego sługi. Jeśli pamiętamy, że przez większą część naszego życia, boimy się, najpierw „babaek” w ciemnym kącie, to nie egzamin (szkoła, uniwersytet), a następnie – nie znaleźć pracy, a następnie – nie płacą kredytu. Wreszcie ktoś boi się śmierci, nagłej śmierci.

Ludzie są tak przyzwyczajeni do strachu, że zatruwa nawet taki wspaniały zawód, jako wiedzy. Człowiek, nawet tutaj nie może się rozwijać skrzydła i oderwać się od ziemi, ziemski padół zapominając smutkiem, ale zamiast tego był zaniepokojony przez cały czas, nawet fakt, że nie podlega. Taki jest człowiek.

Ale większość z nich nie są tak wyrafinowane strach. Zazwyczaj ludzie są bardzo boi się źle, bo każdy myśli, że jego życie jest najlepszy, a jego doświadczenie jest bezcenne, a tylko mądry i pluć na jego życie, a doświadczenie i jest słuszne w oczach większości, ponieważ są one podane wiedzy o duszy.

I wszystkie te argumenty na pierwszy rzut oka wydają się daleko od tego, co jest napisane Kryłowa. „The koguta i perłowy” (jak również wszelkie legenda) – praca głęboko filozoficznego że składa się z kilku warstw jest.