250 Shares 4770 views

„Małe” – Karelianie się muzeum, gdzie historia ożywa Rosja

O życiu i życiu ludzi w ubiegłym stuleciu, możemy się nauczyć od starożytnych legend i tradycji, a także artefakty, zachowanych w muzeach. Jak podoba Ci się pomysł, aby udać się na weekend w tym północnej wsi XVI-XIX wieku? Takie miejsce jest, i to nie jest daleko od dużego nowoczesnego miasta Archangielska. Architektoniczny i muzeum kompleks „Małe Karelianie” położony jest na rozległym terenie i jest jednym z największych muzeum architektury drewnianej w kraju.


Rozpoczęcie przebudowy dużą skalę

W 1963 roku architekci obawiali zachowanie zabytków architektury rosyjskiej. Unikalne i niezwykłe budowle zachowały się w wielu miejscach, gdzie ludzie żyli od czasów starożytnych. Jednak problemem było to, że zazwyczaj jest to jeden kościół lub dom w odległej miejscowości. W tym przypadku celem nie jest zabezpieczony prawidłowo, nie przywrócono w odpowiednim czasie, w wyniku zniszczona i zniszczone.

Główny architekt z Archangielska wyspecjalizowane warsztaty naukowe i produkcję zaangażowany w tworzenie unikalnego kompleksu muzealnego. Został on wybrany malownicze miejsce, a zbadane prawie wszystkie dzielnice miasta Archangielsk w poszukiwaniu zabytków architektury rosyjskiej.

W 1974 roku „Karelianie mały” Muzeum zostało otwarte, a jego pierwsi zwiedzający mogli zobaczyć na raz 11 starych budynków do różnych celów. Nazwa kompleksu został nazwany po wsi znajduje się w pobliżu.

Historia muzeum rozwój

Obecnie kompleks muzeum jest członkiem Stowarzyszenia Europejskich skansenów. A w 1996 roku, „Małe Karelianie” zostały włączone do Państwowego Rejestru szczególnie cennych obiektów dziedzictwa kulturowego narodów Federacji Rosyjskiej. Niezwykły rok w historii muzeum, aw 2012 roku, kiedy otrzymał prestiżową nagrodę „obiekt Północy”.

Do tej pory, w wystawie obejmuje około 120 budynków o różnym charakterze i celach. Wśród nich znajdują się domy i budynki gospodarcze i majestatyczne świątynie. Skupia eksponaty, które są zbudowane z drewna bez jednego gwoździa. Wszystkie pomniki powstały w XVI-XX wieku, całkowicie rozmontować do transportu, a następnie przywrócony i montowane na terenie muzeum.

zabytki architektury

Do tej pory łączna powierzchnia muzeum jest około 139,8 ha. Jego wyjątkowość polega nie tylko na skalę, ale również w organizacji. Wszystkie zabytki wpisane są w krajobraz i wygląda najbardziej naturalne. Dla wygody turystów, "Małe Karelianie" są podzielone na kilka sektorów (mini-Villages): Mezen, Pinega, Dźwina, Kargopol-Onega. Podczas wizyty w muzeum można podziwiać nie tylko form architektonicznych, ale także dowiedzieć się więcej o życiu naszych przodków. W niektórych budynkach przywrócony dekoracji wewnętrznej w kościołach usługi są utrzymywane, a nawet z dzwonów od czasu do czasu słychać dzwonek.

Oprócz gospodarstw, stodół, kościołów i kaplic, duma kompleksu – wiatraki, istnieją w sumie 7 sztuk, a jeden został przywrócony mechanizmu operacyjnego. Również w muzeum można zobaczyć studnie, stare pojazdy, ławki i ogrodzenia – to, co nasi przodkowie. Muzeum Architektury Drewnianej „Małe Karelianie” regularnie organizuje różne festiwale i festyny na głównych świąt, z tym samym prawdziwej rosyjskiej smaku i zanurzeniu w minionej epoki.

tryb pracy i koszt wizyty

Odwiedź muzeum o każdej porze roku. Otworzył je turystom codziennie od 10:00, zamknięte w lecie – o godzinie 19:00, a zimą – 17:00. Można zobaczyć zabytki na własną rękę lub z przewodnikiem w zorganizowanej grupie. Dla gości oferuje kilka programów, wycieczki, różne tematy, czas trwania i koszt. Cena za osobę dorosłą wynosi 100-150 rubli, zniżki dla studentów, seniorów i dzieci.

Jak dostać się do muzeum „Mały Karelianie”?

Architektoniczny i historyczny kompleks znajduje się 25 km od Archangielska. Można dotrzeć go na osobistego lub publicznego transportu. Należy kierować na wsi Mały Korely – tuż obok niej znajduje się rezerwat przyrody o tej samej nazwie. Na prawo od miejscowości następny autobus numer 104, Nr 108, numer 111. Wiele biur podróży oferuje wycieczki po mieście z przekazaniem do muzeum iz powrotem do miasta. Jeśli podróżujesz samochodem – najwygodniejsze w użyciu przeglądarkę lub przejdź do wskaźników. Jeżeli lokalizacja spędzenia urlopu lub podróży służbowej – Archangielsk, „Małe Karelianie” – miejscem obowiązkowym wizyty. Tylko tutaj będziesz mógł cieszyć się przez cały splendor północnej architektury w najczystszej postaci. Wizyta w tym muzeum będzie interesująca dla każdego, ale jeśli masz wątpliwości – tu na wakacje lub jednego z festiwali.