707 Shares 8890 views

Przygotowanie witamin "Kombilipen": opinie i opis

Lek "Kombilipen" to złożony produkt zawierający w swojej kompozycji dużą ilość witamin. Jest produkowany w postaci roztworu o przezroczystym czerwonawym kolorze i specyficznym zapachu.

Jest wytwarzany w ampułkach lekarz Kombilipen, który uważa, że to naprawdę pomaga w leczeniu różnych chorób, z których każdy zawiera witaminy B1 (chlorowodorek tiaminy), B6 (chlorowodorek pirydoksyny), B12 (cyjanokobalaminę) i Chlorowodorek lidokainy (znieczulający). Każdy pakiet preparatu zawiera 5 lub 10 ampułek z roztworem, a także instrukcje użycia.

Wpływ leku Kombilipen, recenzje

Witamina B1 jest odpowiedzialna za przeprowadzanie impulsów nerwowych: uczestniczy w biosyntezie acetylcholiny, bez jakiejkolwiek przerwy w pracy nerwów obwodowych, a później istotnych narządów. Thiamin uczestniczy w procesach metabolicznych organizmu (głównie w metabolizmie węglowodanów). Zapewnia ciało ludzkie niezbędną energię.

Witamina B6 odgrywa równie ważną rolę w życiu organizmu. Jest bezpośrednio związany z metabolizmem białek i jest niezbędny do syntezy kwasów tłuszczowych. Ponadto pirydoksyna uczestniczy w syntezie niektórych substancji chemicznych niezbędnych do tworzenia hemoglobiny.

Witamina B12 jest jedynym przedstawicielem witamin rozpuszczalnych w wodzie, które mogą gromadzić się w tkankach ciała, na przykład w płucach, śledzionie, nerkach i wątrobie. W organizmie człowieka witamina B12 stanowi dość dużą ilość pracy. Przede wszystkim jest odpowiedzialny za metabolizm tłuszczów i zapobiega pojawianiu się otyłości. Również ze względu na cyjanokobalaminę pobudza się odporność, a aktywność leukocytów jest zwiększona. Ważne jest uczestnictwo witaminy B12 w procesach hematopoetycznych, ponieważ ważne jest, aby utworzyć komórki kostne (gdzie ma miejsce hematopoiaza).

Lek powinien być stosowany w terapii kompleksowej u osób cierpiących na zaburzenia metaboliczne, nerwoból nerwu trójdzielnego, bóle spowodowane chorobami kręgosłupa (nerwobóle międzygwiczne, przepuklina międzykręgowa, inne choroby wywołane urazem kręgosłupa), z wieloma uszkodzeniami nerwu obwodowego spowodowanymi przez różne czynniki Cukrzyca, alkoholizm).

Lek Kombilipen, którego recenzje są rzadko wspomniane, wciąż ma wiele przeciwwskazań: nie należy go stosować w ciężkich i ostrych stanach niewydolności serca, w okresie ciąży i laktacji, z większą wrażliwością na niektóre składniki leku, jak również w ciężkich Choroby nerek i wątroby.

Lek należy podawać domięśniowo. Czasami można używać leku "Kombilipen" razem z innymi witaminami z grupy B. Podanie domięśniowe zapewnia szybki rozwój niezbędnego efektu i zwiększa biodostępność leku, w przeciwieństwie do tabletek.

Skutki uboczne

Jak każdy inny lek, lek "Kombilipen" ma niepożądane skutki uboczne. Lek Kombilipen, recenzje na temat, które są prawie zawsze pozytywne, mogą powodować reakcje alergiczne w postaci pokrzywki, a także zwiększone pocenie się, łagodne tachykardium, trudności w oddychaniu i, rzadko, obrzęk Quincke'a.

W przypadku przedawkowania leku "Kombilipen" należy skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać odpowiednią pomoc, ponieważ w takich przypadkach ryzyko wystąpienia działań niepożądanych wzrasta kilka razy.

Instrukcje dotyczące stosowania leków "Kombilipen Tabs"

Jedna tabletka zawiera 100 mg benfotiaminy (witaminy B1), 100 mg chlorowodorku pirydoksyny (witamina B6) i 2 μg cyjanokobalaminy (witamina B12).

Preparat "Kombilipen" (pigułki) zaleca stosowanie instrukcji na podstawie recepty lekarza lub wymaganej dawki wskazanej w adnotacji.