391 Shares 9734 views

Muzeum w Petersburgu: Muzeum Artylerii. Pokaż Harmonogram, adres, strona internetowa

Petersburg – wyjątkowym miastem. To może być słusznie nazywany centrum kultury Rosji. Taka liczba teatrów i muzeów, nie ma chyba żaden inny rejon. Chwalebna historia nie tylko stolicy Północnej, ale rosyjska zapisane w muzeach miasta, które, nawiasem mówiąc, nie mniej niż w Europie. Każdego roku tysiące turystów przyjeżdża tutaj, aby zanurzyć się w świat sztuki i historii narodu rosyjskiego. Zwiedzając muzeum Petersburg Muzeum Artylerii należy umieścić na górze listy. Jest to jeden z najstarszych zabytków miasta i największym muzeum na świecie broni.


Muzeum w Petersburgu: Muzeum Artylerii

Znajduje się on w samym sercu zabytkowej części miasta – w twierdzy. Pełna nazwa – Muzeum Historyczne wojskowych artylerii. Posiada imponującą powierzchnię – siedemnaście tysięcy metrów kwadratowych. metrów – i ma ponad 850 tysięcy eksponatów. Muzeum artylerii w Sankt Petersburgu ma ekspozycję wewnętrzną i zewnętrzną.

Historia powstania

Muzeum Artylerii w Petersburgu zostało założone przez Piotra I w 1703 roku. Fakt, że rosyjski car był bardzo zainteresowany przedmiotów wojskowych i rozumieć potrzebę wzmocnienia granic państwa, ponieważ to, co przyczynia się do dobrobytu i potęgi kraju. Wrogowie ludu rosyjskiego zawsze było za mało. Oraz w celu popularyzacji wśród ludności spraw wojskowych, kazał w magazynie (Kronwerk) w celu ustalenia miejsca, w którym zostanie zapisany „niezapomniany” pistolety. Kopie nowo utworzonego muzeum sprowadzono z całego kraju. Do pistoletów wojskowych zostały dodane do mundurów, banery. Kolekcja cały czas uzupełniany, w rezultacie, w 1965 roku, instytucja nazwano Muzeum Historyczne wojskowych artylerii, inżynierów i Signal Corps.

Muzeum dziś

Do tej pory, Muzeum Artylerii (St. Petersburg) ma bogatą kolekcję w jej murach nie tylko rosyjskich broni wojskowej, ale także za granicą. Eksponaty zostały sprowadzone z pięćdziesięciu czterech krajów. Tutaj znajduje się duża ilość ekskluzywnych broni, osobiście własnością wojskowej marszałków, generałów, królewskiej dynastii. Ordery, odznaczenia, przedmioty osobistego użytku, mapy wojskowe, oryginalne dokumenty z lat wojny, malowidła ze scenami bitew, pisanych przez znanych artystów – wszystko na wyświetlaczu. Odwiedzający może zapoznać się z przedmiotów wyposażenia i broni, począwszy od czasów starożytnych do nowoczesnych (jako przykład, powiedzmy, pocisków nuklearnych). Nawiasem mówiąc, muzeum uzupełniany do dnia dzisiejszego. Ale nie tylko, że wzbudza duże zainteresowanie wśród zwiedzających: tutaj są eksponowane modele fortyfikacji i budowli obronnych, ciężkiego sprzętu wojskowego. dwustu pięćdziesięciu pracowników pracujących w muzeum i osiemdziesiąt cztery z nich – naukowe. Co do frekwencji, rok przyciąga ponad pół miliona ludzi.

ekspozycja wewnętrzna

Wewnętrzna ekspozycja muzeum znajduje się w trzynastu salach. Wiele eksponatów są pomniki nauki, sztuki i technologii. Istnieje Ustyuzhenskaya żelaza food – najstarsze próbki artyleryjskie rosyjskich mistrzów 14-16 wieków; domowe gwintowaną karabiny z 16-17 wieków; brąz realizuje wybitny mistrz broni Sprawy Yakov koniec 17 wieku; rzadkie narzędzia starożytnych Słowian. W sali na pierwszym piętrze reprezentowane rakiet rosyjskich projektantów. Oto przedmioty datowane na 18-21 wieków, w tym pocisków nuklearnych. Świadczy to również zimne i broni lekkiej. Są to eksponaty, które dały muzeum wybitnego rosyjskiego projektanta Mihail Timofeevich Kałasznikow. Wielu uważało rarytasy przedstawione wyraźne dowody myśli technicznej i naukowej. Dowodem na to jest fakt bezsporny, że ten sam wynalazek, zagraniczni naukowcy przyszedł znacznie później. Przedstawiono również mundury z różnych epok, banerów i flag. Wojskowych dokumentów archiwalnych elokwentnie mówić o historii wielkich wyczynów armii rosyjskiej i obrońcy ojczyzny różnych wieków.

Wystawa dzieł sztuki w muzeum artylerii wojskowej

Ale nie tylko broń i sprzęt wojskowy zachwyci odwiedzających Muzeum Artylerii Wojskowej, jak tutaj, ciekawą kolekcję rzeźby, malarstwa i grafiki. W tych dzieł jest bardzo precyzyjnie i wyraźnie widoczne wyczyny rosyjskich żołnierzy – obrońców ojczyzny. Z pewnością zachwyci odwiedzających majestatyczne bojowe płótna malarzy: M. B. Grekova, NS Samokisha, AI Dmitriev-Mamonov VI Moshkova, N. N. Karazina, i wiele innych. Ponadto, istnieją portrety wielkich generałów, cesarzy i książąt. Szczególnie cennym eksponatem jest osobista broń rosyjskich carów (Mikołaj II i Aleksandra I), krajowych i zagranicznych przywódców wojskowych i dowódców wojskowych. W jednej z sal wystawiane prezenty przedstawione królewskich osobistości i przybliżone, wśród których wielu kryształów i porcelany, w tym te należące do słynnego domu Faberge. Ponadto, każdy może odwiedzić wystawę rosyjskich nagród wojskowych. To będzie interesujące spojrzeć na ten eksponat jako rydwanie kettledrum do transportu sztandarem wojskowym.

Oczywiście, nie zawsze się odwiedzić wszystkie muzea Petersburgu. Muzeum Artylerii, jednak jest to niemożliwe do zignorowania. On musi być obecny na liście programu kulturalnego.

ekspozycja zewnętrzna

Wojskowe Muzeum Artylerii (St. Petersburg) obejmuje ekspozycję ciężkiego sprzętu wojskowego. Dla tych, którzy są tu po raz pierwszy, prawdziwy odkrycie staje się wystawa sprzętu wojskowego znajduje się na zewnątrz. Obszar ten, że tak powiem, hali wystawowej wynosi około dwóch hektarów. Wystawa została otwarta dla publiczności niedawno – w listopadzie 2002 roku. Tu wzrok zwiedzających przyniósł ponad dwustu pięćdziesięciu jednostek artylerii rakietowej, i innego sprzętu wojskowego. Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest system rakiet jądrowych. Jest to również bardzo popularny wśród turystów samochód pancerny z której mowa lider światowego proletariatu – V. I. Lenin. Wszystkie eksponaty to dziedzictwo kulturowe narodu rosyjskiego, historii o wielkiej mocy.

patriotyzm Szczepienia

muzea wojskowe Petersburgu (Muzeum Artylerii w szczególności) będą interesujące nie tylko dla ludzi, którzy lubią sztuk walki, ale także do wszystkich tych, którzy są dumni z historii swojego kraju. W muzeum odbywają się w miarę wycieczki i wykłady, podczas których mieszkańcy i goście będą opowiadać o bitwach i walkach, w których brali udział rosyjskiej armii. Niewątpliwie odwiedzenie takich zakładów przydatnych do młodszego pokolenia. Istotne jest, że młodzi ludzie od najmłodszych lat wiedział o sprawach minionych dni i dumnej historii swego kraju, jego ludzi.

Pokaż Harmonogram adres

Pamiętaj, aby odwiedzić Muzeum artylerii. Wystawa nie pozostawi obojętnym. Istnieje również harmonogram imprez tematycznych, które można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: artillery-museum.spb.ru.

  • Muzeum Adres: Alexander Park, Budynek 7.
  • Godziny pracy: poniedziałek – niedziela od 10 rano do 6:00 pm.
  • Dni wolne – poniedziałek, wtorek.

Ceny biletów dla obywateli państw WNP i Rosji wynosi 50 rubli dla dorosłych i 20 rubli dla studentów.

Koszt zwiedzanie wszystkich wystaw i eksponatów muzealnych na jego terytorium (z prawej wycieczek), oczywiście droższe:

  • dorośli – 900 rubli;
  • studentów – 400 rubli.