828 Shares 6250 views

Ayan jodła: opis rodzaju, obszaru, dbanie o wiecznie zielonego drzewa

Ayan jodła jest typowym przedstawicielem lasach iglastych tajga dalekowschodnich. Charakteryzuje blado runa i specjalnego pokrycia z trawy, który jest słabo rozwinięty. Możemy śmiało powiedzieć, że Ayan świerk jest jednym z najstarszych ras flory Primorye, ponieważ naiblizhayshy jej widok istniał w okresie połowy trzeciorzędu. Ajan świerków żyją około 500 lat.

Wygląd Wood

Z wyglądu wygląda jak rośliny iglaste i zwykłej Sitka świerk. Różnica między tym wiecznie zielonego drzewa od zwykłego jedzenia jest wielkość pędów i pąków, które są mniejsze niż u innych gatunków. Różnica ta jest słabo widoczny na zdjęciu z drzew, więc jest często mylony z świerka zwyczajnego.

Maksymalna wysokość drzewa – około pięćdziesięciu metrów. Generalnie, im wyższa góra, dolna korona i trzon jest cieńsza. Drzewo ma koronę w kształcie regularnego stożka z spiczastym wierzchołku. Kora młodych drzew jodłowych jest gładka i ma ciemny szary kolor. Z biegiem lat, Jeddo świerk nabywa warstwową korę. Igły tej płaskiej postaci i jej kolor przy dnie niebieskawy jasny, a górną ciemnozielonego. Igły mają długość około dwóch centymetrów. Stożki nadać połysk, a ich długość wynosi około siedem centymetrów. Nasiona świerka niewielkich rozmiarów, z tego powodu drzewa jest inna nazwa zwyczajowa – Spruce małe ziarno.

Areal Ajan świerk

Ayan jodła rośnie na północy, ale nie dociera do północnej granicy, gdzie wspólna świerk syberyjski. dorzeczy i Ałdoma lantar które płyną do Morza Ochockiego, są najbardziej skrajne obszary, gdzie spotyka wiecznie zielone drzewo.

W obszarach na południe od Spruce małe ziarno można znaleźć na wybrzeżu Morza Ochockiego, mianowicie basenów pobliskich rzek.

W związku z tym zachodnim świerka wynika oddzielne części, które docierają aż do grzbietu Góry Stanowe Tukuringra górach położonych w południowo-wschodniej Jakucji.

Ayan jodła rośnie na Kamczatce, a mianowicie w dolinie o tej samej rzeki. Gatunek ten rośnie na wyspach takich jak Sachalin, a Kurylskie Shantraskie. Na pierwszy rodzaj wyspy następuje od 48 ° szerokości geograficznej północnej i gdzie Ayan Jodła – główny iglastego. Tu rośnie wraz z lokalnym jodły i jodły Myra, które z kolei dzieli pozycję dominującą.

Szczególnie małe rozstawione świerk wzrost

Stoki górskie i wyżyny – główne miejsca, gdzie rośnie microspermae świerk. W obszarach przybrzeżnych, stwierdzono powyżej 700 metrów nad poziomem morza, a na północy do 400 metrów. W tym ostatnim przypadku drzew iglastych znaleźć w obszarach o wilgotnym powietrzu i chłodne i deszczowe lato. Dlatego na południu drzew tego gatunku w większości przypadków niska i uciskanych.

Na obszarach gór i dolin rzecznych Ayan jodła jest znacznie rzadsze niż w wyżej wymienionych miejscach.

Ten gatunek nie rosną w pobliżu występowania zmarzliny oraz w miejscach o stagnacji wilgoć. W obszarach bagiennych drzew są skarłowaciałe i karłowate. Na obszarach o gęstym cieniu drzewa rozwija się dobrze i skutecznie wykonuje samosiewu.

Młody odrost pojawia się najczęściej na podłożu z gnijących pni, drzew i innych leśnych próchnicy. Ale w otwartych terenach o glebie gliniastej, młode drzewa są często zabijane przez późne przymrozki wiosną.

Ten wymagający iglastych na glebie. Rośnie głównie na umiarkowanie wilgotnej glinie. Na glebach piaszczystych i torfowych giną. Czasami rośnie w glebie z kamieni i gruzu. To nie toleruje przesadzania, cięcie gałęzi i zanieczyszczone powietrze. Ayan świerk, których ujawnienie weźmiemy pod uwagę w tym artykule, jest dobrze przystosowana do chłodnych krótkiego lata.

Aplikacja Ajan świerk

Melkosemennyh świerk jest ważnym gatunkiem lasotwórczych lasów dalekowschodnich. Jego drewno jest wykorzystywane w taki sam sposób jak Europejski drewna świerkowego, ale właściwości mechaniczne Ajan zjadł trochę gorzej. W szczególności, drewno trafia do przemysłu celulozowo-papierniczego.

Najlepsze cechy są drzewa, które rosną na łagodnych stokach. Aby chronić Ajan świerk rośnie w dostępnych obszarach są rezerwy.

Ayan świerk jest najczęściej wykorzystywane do celów dekoracyjnych, ponieważ jego niebieskawym odcieniu igieł. Jest szczególnie popularny w strefach leśnych. Doskonały wygląd na tle innych drzew iglastych lub liściastych. Ten kontrast między drzewami widoczne na zdjęciu poniżej świerka.

Szczególna kosmetyczny z drzewa wiecznie zielone daje wpadnie z blado brązowego zabarwienia i owalnym kształcie cylindrycznym.

Pielęgnacja świerk

Jeśli chcesz roślin świerka Ayan trzeba pamiętać, że:

  • W miejscu, gdzie planowana sadzenie świerka można zacienione. Drewno nie lubi podmokłe, to najlepiej wybrać umiarkowanie wilgotnej gliny.
  • Podczas przesadzania świerk przez długi czas odzyskiwania i chory.
  • Odwadnianie może być wykonana z pokruszona cegła, warstwy, która powinna wynosić około 20 centymetrów.
  • Drzewa powinny być sadzone na głębokości 50-75 centymetrów.
  • „Aby nakarmić” świerk możliwe przy użyciu nawozu NPK.
  • Susza podlewanie jest wymagane co najmniej raz w tygodniu.
  • Poluzowanie wytworzenia głębokość około 6 centymetrów.
  • Młode zwierzęta potrzebują schronienia gałęzie świerkowe w zimie.
  • Drzewo może być różne szkodniki i choroby. Na przykład, stożki rdzy i raka wrzodziejące.

Dla Ajan świerk jest to dość trudne do utrzymania. Ale wielu ogrodników skutecznie poradzić sobie z tym, najważniejsze – więcej uwagi i staranności.