456 Shares 9278 views

Muzeum Tolerancji w Moskwie: recenzje i zdjęcia

Czy uważasz się za człowiekiem tolerancyjnym? Ta cecha jest bardzo ważne w dzisiejszym społeczeństwie, gdzie tak wiele nietolerancji. Patrząc wstecz na historię, można zobaczyć, jak wiele cierpienia i zła został spowodowany przez ludzi, dla niektórych parametrów nie pasują do jakiejś ideologii i reprezentacji. Błędy z przeszłości należy pamiętać. Bo człowiek, który nie zna swojej przeszłości, nie ma przyszłości.


O Muzeum

Obraztsova na ulicy w dawnym garażu znajduje Bahmetevskogo Muzeum Żydowskie i Centrum Tolerancji. Żydowskie Muzeum Tolerancji w Moskwie jest największym obszarem ekspozycja wewnętrzna w Europie. – hale wystawowe obszar 4.500 tys M. metrów. Ponadto, jest to największe muzeum żydowskie w świecie. Muzeum Tolerancji w Moskwie pozwala każdemu odwiedzającemu niezależnie tym procesie badawczym, z powodu swojego zaangażowania nie tylko w oparciu o artefakty, ale służył również w formie interaktywnej. Zawiera listy, fotografie obrazujące życie żydowskie.

Po pierwsze, jak rozpocząć wizytę w muzeum – mały okrągły pokój, w którym goście są oferowane, aby obejrzeć film w formacie 4D. Jest to opowieść o dniach rozpoczynających Genesis do tworzenia społeczności żydowskiej i zniszczenia Drugiej Świątyni. Następnie zwiedzający wchodzi do małego pokoju, gdzie zaprezentowali wielką interaktywną mapę, która wyświetla historię migracji Żydów. To jest niesamowite eksponat – można go dotknąć! Dotykanie różne części mapy, zwiedzający mogą dowiedzieć się o życiu społeczności żyjących w tych miejscach. Wtedy Muzeum Tolerancji w Moskwie oferuje odwiedzić salę, w której znajdziesz się w żydowskiej ery miasta carskiej Rosji. Tutaj, w ogromnych oknach cztery-metrowych osiedli żydowskich przedstawiony do małego domu, synagogi, rynku. Można również uzyskać w kawiarni Żydów w Odessie koniec lat 19 – początku 20 wieku. W hali goście mogą usiąść przy kontakcie tabel i dowiedzieć się o problemach Żydów w tym czasie. Kolejny pokój to muzeum zaprasza odwiedzających do zanurzyć w czasie rewolucji październikowej. Dowiedzieć się o roli Żydów w tych wydarzeniach. Sala poświęcona czasów radzieckich, rzutowany obraz w czasie. Nawet można znaleźć biografie wybitnych Żydów z tego okresu. Sala poświęcona Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, na wyświetlanie zdjęć, wywiady z weteranami, a także unikalnego materiału kronikę getta i Kombatantów. Pamięć może być pamiątką zapalić znicze ku pamięci zmarłych Żydów. W tej sali panuje zmierzch i co drugi na suficie, jak w niebie, pojawiają się i znikają nazwiska. Kolejny pokój jest o życiu Żydów w powojennych czasach sowieckich. Wreszcie będzie odwiedzić salę poświęconą chwili obecnej.

Historia powstania

Tworzenie Muzeum Tolerancji w Moskwie, zaproponował naczelny rabin w Rosji Berel Lazar. Poprzez umieszczenie go w nieodpłatnego wykorzystania społeczności w 2001 Bahmetevsky garażu dano. W 2004 roku rozpoczęto prace nad opracowaniem koncepcji muzeum. Konkurs został ogłoszony, który został wygrany przez amerykańską firmę Ralph Appelbaum. Prezydent Rosji Władimir Putin złożył swoją miesięczną pensję na budowę muzeum. Ponadto, wiele z tych dokumentów zostały przekazane, w odniesieniu do życia wielu Żydów, którzy zginęli w obozach stalinowskich. Muzeum Tolerancji w Moskwie został otwarty w 2012 roku. więcej niż 50 milionów dolarów wydano na stworzenie tego projektu.

Muzeum Tolerancji w Moskwie. opinie

Visitors Center wyjście z muzeum wrażeniem. Wiele ze łzami w oczach. Zmierzch, świece, ramki kroniką ostatnich lat stworzył niezwykłą atmosferę zanurzenie w tragedii narodu żydowskiego. Ludzie, którzy przyszli do muzeum z dziećmi, powiedział, że materiał przedstawiony najbardziej klarownie. Więc nie bój się, że Twoje dziecko nie rozumie istotę: podwyżka kulturowe będą bardzo przydatne dla niego. Muzeum posiada kawiarnię z koszernym jedzeniem i sklep z pamiątkami. Jednakże ceny są dość wysokie.

adres muzeum

Moskwa, Obraztsova Street, Building 11, Budynek 1A.