136 Shares 1467 views

Mercedes-Benz Axor: modele, cechy, eksploatacja i konserwacja

„Mercedes” – znana marka w świecie motoryzacji. Firma „Daimler”, która produkuje „Mercedes”, nie urodziłem się wczoraj, a przez długi czas miała swoje miejsce w słońcu. Trudno jest wymienić klasę, w której możemy zobaczyć słynny krąg – logo marki. Samochody z pretensjami do szyk, ciężarówki, traktory, a nawet samochody wyścigowe „Formuła 1”. W tym przypadku, wszystkie z nich, z wyjątkiem ostatniego, posiada wiele opcji, z których każda może być podzielona dalej.


Więc podzielają troskę i ciężarowych. Należy zauważyć, że w ciężarówce „Mercedes” i „Mercedes” ciężarówki, z nazwą zwyczajową, oddzielone tylko przez ostatnie cyfry w indeksie. Na przykład, dzisiaj samochód flagowy Actros jest początkowo, ale w tym samym czasie pod tą nazwą pochodzi serię ciągników z różnymi wzorami kół i nośności. Ponadto zauważmy, że w oficjalnych kręgach powiedział, że porozumienie między kompleksie zakładu w Naberezhnye Chelny (produkowany Kamaz) i niemieckich przedstawicieli, którego wynik powinien być zespół flagowy ciągnik w Rosji.

opis

Podobnie jak flagowy Mercedes-Benz Axor to rodzina ciężkich samochodów ciężarowych. Pierwsza maszyna została zmontowana na początku 2001 roku. W 2004 roku został odnowiony, a następnie w 2006 roku gama „Axor” dodaje dwu- i trzyosiowe ciężarówki. Ich produkcja jest w toku. Po uzyskaniu nowoczesny wygląd, „Axor” stał się środkowy ogniwem w linii ciężkich samochodów ciężarowych produkowanych przez koncern „Daimler”. Starszy w składzie jest flagowy Actros, Atego jest najmłodszym członkiem.

Do tej pory rodzina środkowego brat składa się z dwóch osi ciągników, ciężarowe i podwozie do montażu różnych rodzajów jednostek. Dwuosiowe się 18,000 kg masy ciała i są dwie opcje wzór koła napędowego koła (4×4) i standardowym (4×2). Ponadto w przewodzie Mercedes-Benz Axor obecnych samochodów trzyosiowych. Całkowita masa – 26000 kg. Napęd na jedną lub dwie osie. Podwozia „AKSOR” jest również dostępny na osi 2, 3 lub nawet 4. W tym ostatnim przykładzie wykonania wykorzystuje 8×4 wzór koła (dwie osie prowadzi).

Rama, a także wiele innych elementów, „Axor” pożyczył od swojego starszego brata. Ale przed rozpoczęciem produkcji wszystkich używanych jednostek zostały przeprojektowane specjalnie dla tej linii, która jest przejście między starszym, najbardziej dotkliwe, a młodszych, najlżejszych modeli. Kabina w „Axor” przeniesiony z młodszej wersji, a klient może wybrać między 4 typów, od najkrótszego do najdłuższego, z jednego lub dwóch śpiworów. Pomimo faktu, że przemieścił się z młodszą wersją, kierowcy samochodów ciężarowych mogą być pewni jakości samochodu „Mercedes”. Ciągnik wyposażony sypialna, którego szerokość jest równa jeden metr.

Elektrownie i pokrewne

Wybór silników zakresie jest ograniczona do trzech wersjach. Maksymalna moc silnika, zaproponował „Axor”, będzie 428 litrów. a. Mocniejsze silniki są umieszczane tylko na starszej wersji. Wszystkie nowe samochody, niezależnie od silnika, wyposażony w skrzynię biegów 12-biegowa i hamulcami tarczowymi. Osobno należy zauważyć Autointerlocking i kontroli trakcji. Pomimo niższej klasy samochodów na zimowych drogach będzie w stanie poruszać się lepiej niż jego starszy brat.

Porównywalny do starszego modelu

Poniższy opis będzie nadal porównując dwie linie – bohatera naszego przeglądu i Mercedes-Benz Actros. Pierwszą interesującą cechą, która odróżnia te dwa modele jest to, że „Axor” opracowany w Turcji, w tureckiej fabryce „Daimler”. W związku z powyższym, samochód okazał się cieplejszych krajach, że nie przeszkadza jej podróżować po środkowym pasie Europy (i Rosji, jak również). Dodatkowo należy zauważyć, że turecki model ma wbudowany silnik, w przeciwieństwie do tradycyjnego V-kształtny. Twórcy twierdzą, że ten projekt będzie zmniejszenie zużycia paliwa i ułatwienia dla właściciela Mercedes-Benz Axor konserwacji. Margines bezpieczeństwa ramy starszy brat może być bardzo przydatna na drodze, która czasami może być nazywany po prostu kierunkach. Deska rozdzielcza jest łatwiejsze niż w przypadku lidera, ale jej treść informacji nie jest stracone.

Warto zauważyć, że nowy samochód stał się bardziej wymagający od jakości oleju napędowego, mimo że ma mniejsze zużycie niż pojazdy krajowe. Rosyjski rzemieślnicy byli w stanie rozwiązać ten problem poprzez dodanie systemu paliwowego kilka dodatkowych filtrów. W przeciwieństwie do swojego starszego brata, „Axor” są problemy z przepływem uszczelnień olejowych. Fabryka o tym wie, ale żadne zmiany nie zostały jeszcze wykonane. Dlatego kierowca może polecić, aby mieć zapas na drodze.

Istnieje również pomysłowość z Turkami (czyli do wad Mercedes-Benz Axor) można przypisać unifikację cieczy, w wyniku czego samochód po prostu nie chce się rozpocząć w ekstremalnym zimnie. Jednakże, jeśli regularne bateria jest normalne, że jest w stanie wyciągnąć silnik. Problem może być z cięgien. Tylny wymienny, ale nie powiedzie się, jeśli przednia pozycja będzie musiała być zastąpiona całkowicie. Rozważymy teraz kilka modeli linii „Axor”.

1835

Pierwsze spojrzenie samochodów: Mercedes Benz Axor 1835. Na przykład, weźmy opcję z ciągnika siodłowego.

tak więc:

 • napęd – 4×2;
 • ładowność – 18000 kg;
 • pneumatycznie;
 • Silnik – 354 l. z modelu OM 457 LA .;
 • Euro 3;
 • Objętość – 12 litrów;
 • 9 przekładnia mechaniczna;
 • 1 piętrowe;
 • wysokość siedziska – 1,15 m.

1840

Podobnie jak w poprzednim modelu, Mercedes-Benz Axor 1840 ma maksymalną pojemność 18 000 kg.

cechy:

 • pneumatycznie;
 • Silnik – 401 l. a. OM 457 LA;
 • Euro – 3;
 • 6-cylindrowy w sieci;
 • max. prędkość – 90 km / h;
 • Zbiornik paliwa – 650 l;
 • 16 przekładnia mechaniczna;
 • Seat 2 + 2 łóżka;
 • Wysokość – 3500 mm;
 • Długość – 5800 mm;
 • Szerokość – 2500 mm (norma europejska);
 • napęd – 4×2.

1840 LS

Samochód Mercedes-Benz Axor 1840 LS ma wiele podobieństw do swojego poprzednika. Dwa dodatkowe litery w nazwie wskazuje ulepszoną wersję.

Opcje:

 • Wzór Koło według 4×2 (w ogóle 3-osiowy stosowane są bardziej wydajne i ciężarowych ciągników);
 • Pojemność – 18 000 (podobnie jak jego starszy brat, pierwsze dwie cyfry modelu dać wyobrażenie o tej opcji);
 • Silnik – 412 l. s.;
 • Siłowniki, ilości i typu są identyczne.

Sprzęt wyposażony jest w klimatyzację, markowe radiowej (Mersedes), hamulec silnikowy i mocniejszy grzejnika (4kW do dwóch w poprzednim modelu).

Również ze względu na wyższą charakterystycznym kabina „cap” nad przedziałami szyby przestronne dla każdej szczegół, odpowiednich do drogi. Większe elementy, takie jak gniazda znajdują się w szufladzie pod dolnej pryczy. Rozsądna „Mercedes” pozwala zarządzać dolną piętrowe Moc moonroof, włącz światła i grzejnika, natomiast regularne przyciski znajdują się na desce rozdzielczej.

wniosek

Na koniec kilka słów o cenach. Przy zakupie nowego wózka interesuje pojemności, komfortu, łatwości obsługi, i tak dalej. D. Każda lista klientów własnych. A wszystko to ma niemieckie Actros. Ale to jest pozycjonowany jako flagowy, więc takiego zakupu – przyjemność raczej drogie. Jednocześnie ma młodszego brata, Mercedes Benz Axor, które opisaliśmy w przeglądzie. To kosztuje mniej, choć nie różni się bardzo od swojego starszego brata. Ale przepłacania za lidera, czy też nie – to zależy od kupującego.