640 Shares 9708 views

FTTx – co to jest? technologii FTTx

Teraz jest etap dostarczania użytkownikom dostęp do Internetu, kiedy wiele firm zaczęło korzystać z zaawansowanych technologii, na przykład, FTTx. To przestało być tak drogie i trudne, jak to było 5-6 lat temu. Rynek jest już nasycony oferty takich usług. Dlatego konieczne jest, aby rozważyć bardziej szczegółowo pojęcie FTTx. Oznacza to, że stanie się jasne, jeśli zagłębić się w samej technologii.


funkcje

Aby korzystać z nowej technologii wymaga użycia pewnych zasobów, w tym przypadku nie jest wyjątkiem, i FTTx. Co to jest i jak to działa to zostanie opisane poniżej.

FTTx to ogólny termin, w którym jest wyznaczony wspólne podejście do tego, jak tworzenie infrastruktury okablowania sieciowego, który z połączenia węzła do pewnego punktu, zwany «x», wyciągnął błonnik, a następnie mają bezpośrednio do urządzenia użytkownika są dokonywane za pomocą kabla miedzianego. Może utorować optykę bezpośrednio na urządzeniu lub urządzeniach działających w Internecie. Zwykle uważane jedynie poziom fizyczny podczas podłączania FTTx. Co to jest? To właśnie sama linia. Jednak sama koncepcja zakłada wykorzystanie więcej szeregu technologii łącza i poziomie sieci. Dzięki firmom szerokopasmowych są w stanie zapewnić klientom szereg usług.

Co ciekawe jest sieć?

Jako główny motor rozwoju technologii FTTx aktualnie stoi ogromny popyt na szerokopasmowy dostęp do Internetu, co jest niezwykle trudne do osiągnięcia przy użyciu tradycyjnych ADSL. Optyka coraz częściej zaczęły się zakorzenić w dużych miastach, a teraz można się tendencja do łączenia operatorów różnych poziomach. Aktywnie wykorzystywane technologie, a we wsiach, gdzie oryginalna dostęp do Internetu został zbudowany w oparciu o ścieżki optycznej.

rozwój perspektyw rynkowych

Aby lepiej zrozumieć istotę tej technologii, należy wziąć pod uwagę perspektywy rozwoju FTTx. Co to jest? Na terytorium Rosji powstawania rynku takich usług zależy nie tylko od zapotrzebowania na wysokiej jakości treści, ale także od liczby projektów budowlanych o dużych rozmiarach, a także rosnącej konkurencji wśród dostawców usług szerokopasmowych. Dynamiczny rozwój budowy budynków mieszkalnych oznacza, że połączenie FTTx jest znacznie częściej niż wszystkich innych rodzajów połączeń sieciowych. Jest to uzasadnione z ekonomicznego punktu widzenia, a obecność konkurencji sprawia, że dostęp do sieci jest znacznie tańsze. Nie tak dawno temu operatorzy wyglądało wyłącznie po stronie abonenta korporacyjnej, a teraz coraz częściej wykazują zainteresowanie i stałych klientów.

Cechy budowy

Do niedawna technologia FTTx wykorzystywane przez operatorów, którzy nie posiadają własnej infrastruktury dawnych pokoleń. Ale coraz więcej firm szuka w kierunku nowych sieci w ostatnich latach. Wśród przyczyn tego zjawiska nazywa się możliwość rozszerzenia zakresu usług, rozbudowę sieci pasywnych opartych na włóknie optycznym (PON), jak również dystrybucję Metro Ethernet, co zmniejsza koszty sprzętu, sukces wielu operatorów w budowie tego typu sieci.

Nowy typ zawartości

FTTx Internet staje się coraz bardziej popularne ze względu na fakt, że współcześni ludzie są przyciągane do nowych typów treści najwyższej jakości grafikę i wideo high-definition. Jako podstawowy wzrost popytu katalizatorem takich systemów stał się rosnące zainteresowanie usługami wideo. Gdy środek ciężkości jest przenoszony z grupowej do osobnika, potrzeb abonentów wzrosła przydział szerokości pasma, które wkrótce będą do 100 megabajtów na sekundę na domowego.

Teraz aktywnie sprzedaży telewizorów LCD, co sprawia, że jest to konieczne, aby zapewnić klientom dostęp do programów telewizyjnych o lepszej jakości niż to, co ma do zaoferowania TV w formacie analogowym. Najbardziej logicznym krokiem w rozwoju wielu ekspertów uważa, IP-TV. Pozwoli to użytkownikom na wybór filmów, transmisji i pokazy, a także czas, kiedy będą najbardziej wygodny do oglądania. Dlatego możemy powiedzieć, że masa połączenie FTTx xPON już tuż za rogiem. W tej chwili, wszelkie zakłady ISP na inwestycje w światłowodzie, jako inwestycja pod dekadach, natomiast zysk przekroczy koszt wielokrotnie. Tylko tym można wytłumaczyć tak aktywnie zakupu linii światłowodowych, a także różnorodne projekty pilotażowe, w tym takich jak innowacje i układaniem optyki bezpośrednio do urządzenia abonenckiego.

ryzyko

Podłączanie FTTx xPON w najbliższych latach nie będzie jedyną opcją, gwarantując świadczenie usług szerokopasmowych, jednak potencjał struktury włókien optycznych jest tak wysoka, że można być absolutnie pewny zwrot z zainwestowanych środków. Teraz najbardziej aktywnie działa w zakresie modernizacji sieci szkieletowych i FTTx rynku technologii, urządzeń i innych składników są w fazie projektowania, badań i stopniowego testowania.

Jakie są różne architektury?

Technologia Rostelecom FTTx może pracować w jednym z kilku rodzajów architektur:

– FTTN (włókno do Node) – włókna optycznego celem otwarcia węzła sieciowego;

– FTTC (Fiber to the Curb) – włókna uwagę na sąsiedztwa, kwartał lub domów;

– FTTB (Fiber to the Building) – światłowód do budynku;

– FTTH (Fiber to the Home) – światłowód do brukowania domu.

Różnica jest tylko w pobliżu kabla optycznego do terminala użytkownika. Pierwsze dwa rozwiązania były przede wszystkim. Pierwszym z nich jest używany obecnie, ale tylko jako budżetu i szybko wdrożyć gdzie już infrastruktura dystrybucyjna miedzi i kabla światłowodowego poprowadzone po prostu nieopłacalne. Każdy zna trudności, które towarzyszą takiej decyzji: niska jakość usług, w połączeniu ze specjalnymi właściwościami kabli miedzianych, o ograniczeniu liczby połączeń i szybkość w jednym kablu. Drugi typ – poprawia się, a zmodyfikowany pierwszy przykład wykonania, które nie są związane wspomniane wady. Układanie przewodów miedzianych w tym przypadku odbywa się wyłącznie wewnątrz budynków, a więc nie podlegają wszelkiego rodzaju czynników destrukcyjnych, długość linii nie jest tak wielka. Wszystkie te czynniki sprawiają, że możliwe jest osiągnięcie poprawy w zakresie prędkości, która nie korzysta błonnika. Taka oferta jest ważna, jeśli połączenie jest używany FTTx xPON. To koncentruje się na operatorów ADSL i operatorów telewizji kablowej. Realizacja tej architektury daje im szansę na znaczne oszczędności poprzez zwiększenie liczby podłączonych użytkowników. Każdy z nich zostaną przyznane dużej przepustowości. Ten rodzaj małych operatorów sieci stosowane najczęściej w Rosji.

czynniki

Kwestie związane z rozmieszczeniem urządzeń pracujących w tej technologii zależy od całego szeregu powodów:

– czy istnieje alternatywa infrastruktura, albo zanim cokolwiek nie została wykorzystana;

– czy w aktywnym wyposażenia domu miejsce, lub że istnieją pewne ograniczenia;

– ilu użytkowników zamierza połączyć się z nową siecią;

– zestaw równie ważnych czynników.

Urządzenia FTTx-końcowe mogą być klasyfikowane według ściśle określonych kryteriów, jest ona powiązana z «X» punktu. Zakres usług oferowanych przez spółkę, w zależności od liczby i rodzaju interfejsu, który korzysta z urządzenia, jak również mechanizm kontroli ruchu. Jeśli chcesz zachować istniejącą infrastrukturę, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest użycie systemów FTTC / FTTB, posiadający optyczny interfejs uplink. Ich właściwe wykorzystanie w dużych przedsiębiorstwach, centrach handlowych i osiedli, gdzie znajduje się uprzednio istniejącej infrastruktury miedzi. Będzie to wymagało każde urządzenie umieścić router FTTx.

wniosek

W kategoriach ekonomicznych, organizacja sieci opartych na technologii światłowodowej są najbardziej uzasadnione ze znacznej koncentracji abonentów płacących lub budowę nowych osiedli, gdy kwestie organizacyjne dotyczące układania kabli na etapie projektowania. Sieć powinna być zaplanowane tak, że punkt końcowy jest bliżej użytkownika, jak to możliwe. Budowa nowych obszarów słuszne towarzyszyć dostosowanie go bezpośrednio do budynku, który będzie wygodny zarówno na początku, jak iw przyszłości.