807 Shares 7327 views

liczb binarnych: System dwójkowy

liczb binarnych – jest to liczba binarnym systemie liczbowym, mający podstawę 2. Jest on realizowany bezpośrednio w elektronice cyfrowej, jest stosowany w większości nowoczesnych urządzeń komputerowych, w tym komputerów, telefonów komórkowych i wszelkiego rodzaju czujników. Można powiedzieć, że wszystkie nasze technologii czasowym zbudowany na liczbach binarnych.


rekordowa liczba

Dowolna ilość, niezależnie od tego, jak duże jest w system binarny jest rejestrowana za pomocą dwóch symboli: 0 i 1. Dla przykładu na Figurze 5, wszystkie znane systemu dziesiętnego w binarnym reprezentowane 101. Liczby binarne mogą być wyznaczone przez przedrostek 0b lub handlowego i (i) na przykład: i 101.
We wszystkich systemach liczbowych, wyłączając po przecinku, znaki odczytywane są jedna po drugiej, która jest traktowana jako przykład 101 jest odczytywany jako „jeden zero jeden”.

Przeniesienie z jednego systemu do drugiego

Programiści nieustannie pracują w systemie binarnym w podróży można przekonwertować liczbę dwójkową na przecinku. To może być naprawdę zrobić bez żadnych wzorów, zwłaszcza jeśli ktoś ma pomysł, jak to działa jest najmniejszą częścią komputerowego „mózgu” – bitów.

Liczbę zero, jak to 0, a numer jeden w systemie binarnym będzie również jednostka, ale co zrobić, gdy numery zabraknie? System dziesiętny jest „zaproszony” do wprowadzenia w takim przypadku określenie „dziesięć”, a także w systemie binarnym, to będzie się nazywać „dwójka”.

Jeżeli 0 to 0 ° C (ampersand – system zapisu binarnego) 1 k = 1, będzie on określany jako 2 i 10. W pierwszej trójce również mogą być zapisywane w dwóch cyfr, to będzie od formy i 11, które to licho i pojedyncza jednostka. Możliwe kombinacje są wyczerpane, aw systemie dziesiętnym wprowadzono setki na tym etapie, a w systemie binarnym – „cztery”. Cztery – it & 100, pięć – i 101, sześć – i 110, siedem – i 111. Następnie, większa jednostka rozliczeniowa – postać osiem.

Może być funkcji zauważyć: w przypadku cyfry dziesiętne pomnożone przez dziesięć (1, 10, 100, 1000 i tak dalej), w systemie binarnym, odpowiednio, w dwóch: 2, 4, 8, 16, 32. To odpowiada wielkości karty pamięci flash i inne napędy stosowane w komputerach i innych urządzeniach.

Co to jest kod binarny

Liczby podane w systemie binarnym, znany jako binarnych, lecz w tej postaci i mogą być przedstawione wartości numeryczne (znaków i symboli). W ten sposób możliwe jest zakodowanie słów i tekstów w liczbach, chociaż będą mieć widok nie tak miłe, bo napisać tylko jedną literę trzeba kilka zer i jedynek.

Ale jak zarządzać komputery czytać tyle informacji? W rzeczywistości, wszystko jest łatwiejsze niż się wydaje. Ludzie przyzwyczajeni do systemu dziesiętnego, pierwszy konwersji liczb binarnych w bardziej znajome, a następnie zrobić im żadnej manipulacji, a logika komputerowo jest oryginalnie binarny system liczbowy. Jednostka w sztuce odpowiada wysokim napięciem, a zero – jest niski, lub napięcie dla jednostki jest i zero nieobecny.

Liczby dwójkowe w kulturze

Błąd polega na założeniu, że w systemie binarnym – to osiągnięcie współczesnej matematyki. Chociaż liczby binarne i są podstawą naszej technologii w czasie, zostały one wykorzystane przez długi czas, w różnych częściach świata. Używać długiej linii (część) w sposób przerywany (zero), kodowania osiem znaków, co oznacza osiem elementów: nieba, ziemia, burzowe, woda, góry, wiatr, ogień i wody (ciężar wody). Ta analogowa liczb 3-bitowych opisanych w klasycznym tekście Księgi Przemian. Trygramy Heksagramy 64 (numery 6-bitowych), kolejność, w której usytuowany jest rejestr zmiany zgodnie z liczb binarnych od 0 do 63.

Rozkaz ten został złożony w XI wieku chińskiego uczonego Shao Yong, chociaż nie ma dowodów na to, że on naprawdę rozumiał binarny system liczbowy jako całości.

W Indiach, jeszcze przed naszą erą jest również stosowany liczb binarnych w matematyczną podstawę opisu poezji, w składzie matematyk Pingala.

Guzkowe pisanie Inca (Bale) jest uważany za pierwowzór współczesnych baz danych. To był pierwszy raz, mają one wykorzystywane nie tylko liczb binarnych, ale nie wpisy numeryczne w systemie binarnym. Węzeł litery bel charakterystyczne nie tylko klucze podstawowe i dodatkowe, ale przy liczbie pozycyjnych zakodowane za pomocą kolorów, a serie danych powtórzeń (cykli). Atramentową pierwsza zastosowała metodę uwzględniania nazywany podwójnego zapisu.

Pierwszy z programistów

System binarny na podstawie liczb 0 i 1, i opisał słynny naukowiec, fizyk i matematyk Gotfrid Vilgelm Leybnits. Lubił starożytnej chińskiej kultury i nauki tradycyjnych tekstów z Księgi Przemian, zaobserwowano zgodność heksagramy liczby binarne od 0 do 111111. Podziwiał dowody takiego postępu w filozofii i matematyki w tym czasie. Leibniz można wymienić przede programistów i teoretyków informacyjnych. To on odkrył, że jeśli piszemy grupy liczb binarnych w pionie (jeden nad drugim), a następnie powstałe pionowe kolumny liczb będzie regularnie powtarzana zer i jedynek. Nazywa go sugerują, że może być zupełnie nowe prawa matematyczne.

Lejbnits zrozumiałe i liczby binarne są najlepsze do zastosowania w mechanice, którego podstawą zmiany powinny cykli pasywne i aktywne. Podwórko było w 17 wieku, a wielki naukowiec wynalazł Maszyny liczące na papierze, praca na podstawie swoich nowych odkryć, ale szybko zorientował się, że cywilizacja nie osiągnęła jeszcze takiego rozwoju technologicznego, w swoim czasie, stworzenie takiej maszyny byłoby niemożliwe.