183 Shares 1590 views

Kat. Co decyduje, jak długo i zwierzęce życie?

Wielu ludzi rodzi PET i podjęcia silną sympatię do niego z całego serca. I to nie jest tak ważne, który z uczniów mieszka w domu: papugi, dekoracyjne królika, kota lub psa, dobrze, albo kogoś innego – nie o to chodzi. Najważniejsze jest to, że zwierzę – najbardziej inteligentny, mądry i niepowtarzalny.


Rzeczywiście, słuchając hodowców lub „kotolyubov” zdumiony jak zróżnicowane charaktery, zwyczaje i słodkie wybryki swoich zwierząt. A jak świeci się oczy ludzi, opowiadając zabawne historie o swoich ulubieńców! Zwierzęta mają coś do kochania. Mówią do widzenia irytujących błędów, zwłaszcza jeśli chodzi o wdzięcznych przystojnych mężczyzn i pięknych kobiet – kotów i psów. Mają ponadto istnieje wiele nauczyć! Wszystko to sprawia, że Twój ulubiony kot, bardzo ładne. Mogą cieszyć się przez cały czas, kiedy je, śpi, sport lub po prostu oglądanie ptaków, siedząc na parapecie. Godność, samowystarczalność, łaska …

Ale czy myśli o pytanie, kto jest najważniejszy w twojej rodzinie? To prawda, kot! Nawet dziecko może wyjaśnić, dlaczego tak jest, czy nie jest kupiony dzisiaj, a on zrozumieć i czekać, ale tylko zwierzę nie może czekać. Jak to się mówi, jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy oswojone. Dlatego zwierzę powinno dostać wszystko, czego potrzeba w pierwszej kolejności.

Żywotność zwierząt zależy od dziedziczenia genetycznego, ale na jakość życia znacznie wpływa również żywność i opiekę.

Uważa się, że większe szanse dożyć sędziwego wieku mają kota żyjącego w miejscach o ograniczonej przestrzeni, ale specjalne warunki muszą być tworzone dla nich:

  • bezpłatny dostęp do otwartej przestrzeni;
  • wystarczająco dużo miejsca do biegania i ćwiczeń;
  • zbilansowana dieta;
  • witaminy.

I, oczywiście, nieskończona miłość. Żywotność zwierząt, prawdopodobnie zależy od tego ważnego czynnika. Ulubiony, pieszczone zwierzę w jego własnym szczęśliwie. I dlaczego zaczynają domu zwierzaka, jeśli to nie jest miłość? Wielu właścicieli zwierząt domowych do ich rozmowy i po prostu pewność, że ich zrozumieć.

Pomyślny rozwój medycyny weterynaryjnej – jednym z powodów wzrostu średniej wieku dziennym kotów domowych. Terminowe szczepienia w połączeniu ze starannym opieki, pożywne dobre jedzenie pozwala kot żyć co najmniej 15 lat. Ale to nie jest limit. Żywotność zwierząt, w tym przypadku – koty, począwszy do dwudziestu lat lub więcej. W przypadku, gdy koty dożył 34 lat.

Rodowód wyposażony koty, uzyskaną w hodowli roślin, co z kolei wpływa na długość życia zwierząt. Niektóre z nich są predyspozycje do niektórych chorób, na przykład, Persowie mają skłonność do kamicy nerkowej i wiedząc o tym, musimy starać się nie prowokować pojawienie się choroby. Kitty regularnie trzeba pokazać weterynarza, który będzie oferować porady na temat opieki nad zwierzętami, co z kolei będzie miało pozytywny wpływ na zdrowie zwierzęcia.

Czas trwania życia zwierząt negatywnie wpłynąć na podawanie z nadmierną prędkością. Wiele lubią gdy SEALs zdobyć imponującą wagę i rozmiar. Ale zanim nakarmić zwierzę przeznaczone na rzeź jak, pomyśl o tym, czy nadwagi? Z takim występem, takich jak choroby serca i wątroby, zapalenie stawów, cukrzyca, duszności? Jest o wiele ładniej, aby zobaczyć zdrowy, aktywny, inteligentny kot, a nie nadmierną prędkością, która, oprócz wszystkiego, i wprowadziły na diecie, ale jest to uciążliwe i stresujące sytuacja zwierząt. Lepiej trzymać się zasad i nie objadać się, aby w dalszym ciągu nie musiał tego żałować.

Średnia długość życia kotów, w zależności od rasy

Żywotność konkretnej rasy kotów może trwać około:

  • Siamese – 20 lat;
  • Birmański – 15 lat;
  • Manx – 20 lat;
  • Kotów rasy Maine Coon – 14-16 lat.

Długość życia kotów brytyjskich z należytą starannością, odżywiania i dobrego zdrowia zwierząt może być również od 15 do 20 lat. Jest to przy założeniu, że koty żyją w różnych warunkach, w przeciwnym razie, to wspaniały zwierząt, żyjących w środowisku ulicznym, dedykowanych tylko 4-5 lat życia. Dbać z miłością dla kudłatych (lub nie) ulubionych i dadzą Ci wiele pozytywnych emocji i ratownictwa z samotnością.