684 Shares 8917 views

Antychryst – jest wrogiem Jezusa Chrystusa. Zawarte w Biblii

Ostatnio Antychryst zaczęli zwracać uwagę nie tylko na ludzi związanych z religią, ale także zwykłych obywateli. Jego osobowość stał się popularny dzięki literaturze, kinie, prasie i innych mediach. Niektóre przedstawić go jako coś strasznego, niektórzy, wręcz przeciwnie, próbuje idealizować wizerunek biblijnym wroga Chrystusa. W każdym przypadku, informacje o nim dużo, ale bardzo niewiele osób może powiedzieć z absolutną pewnością, kim jest. Spójrzmy na wszystko jedno, kto jest Antychrystem, i jaka jest jego rola w życiu człowieka.


Przegląd

Antychryst nazywa istotę, która jest przeciwna do Mesjasza. Pod jego nazwą podjęte w celu oznaczać przeciwników i nauki Kościoła chrześcijańskiego jako całości. Najwcześniejsze wzmianki o nim można znaleźć w katedrze List św Jana, gdzie w rzeczywistości, wziął go i wskutek dokonania kanoniczną definicję. Odnosząc się do informacji dostarczonych przez Jana Antychryst może być opisana jako kłamcę, który odmawia osobie Jezusa i istnienia Boga i zaprzecza możliwości syna Bożego na ziemi w ciele.

Oznacza to, że Chrystus i Antihrist- są dwie przeciwstawne siły reprezentujące Heaven and Hell. Analizując słowa Jana, możemy śmiało powiedzieć, że odnosił się do konkretnej osoby, choć wiele przewidział pojawienie się Antychrysta. Jednak na podstawie jego słów, możemy spodziewać się jedną z najbardziej niebezpiecznych dla człowieka Kościoła, który będzie miał dużo zwolenników. Ponieważ do chwili przyjścia Antychrysta ma miejsce, Apostoł wskazuje, że pojawi się w „ostatniej chwili”, innymi słowy, z grubsza, zanim istniejący świat stanąć przed trybunałem Boga. Ale według prawosławnego teologa Belyaeva Antychryst – człowiekiem niosącym grzech i śmierć ludzi, która pojawi się i będzie panował przed powtórnym przyjściem Chrystusa. Ten powiedział w jednej ze swoich prac eschatologicznych.

Na tej podstawie można zauważyć, że wszystkie antychrystów, które pojawiają się wcześniej w obliczu apostatów, schizmatyków i heretyków, zaledwie rzeczywistych poprzedników Antychrysta. Ponieważ prawdziwy wróg Chrystusa musi posiadać siłę, współmierne z mocą Jezusa, w celu przyłączenia się z nim w równej konkurencji podczas powtórnego przyjścia. A dowodem na to jest nawet jego imienia, które mogą być interpretowane jako „przeciwne Chrystusowi” i Kościoła jako całości.

Antychryst i liczba zwierząt w perspektywie religijnej

Antychryst nie może być traktowane jako osoby i jako termin w religii, pokazujący stosunek zgromadzenia Kościoła chrześcijańskiego do heretyka i odstępcy, człowieka, który stał przeciwko wierze. Podobnie jak Jezus, Antychryst będzie mieć własną nazwę. Kościół wierzy, że nazwa prawdziwego Antychrysta jest coś takiego jak liczba Bestii apokaliptycznej 666.

Wiele duchowych przywódców i innych ministrów Kościoła próbowali rozszyfrować numer, ale, niestety, wszyscy mieli przyznać daremność tej akcji. Wydaje się, że osobisty wróg imię Chrystusa zostaną ujawnione dopiero po jego wyglądzie.

E.B.

Antychryst – jest głową wszystkich wrogów Chrystusa, jak podano w „Encyclopedia Britannica”, która podkreśla swoją przewagę nad przeciwnikami Kościoła. Uważa się, że to będzie ostatni władca królestwa na ziemi.

Uwzględnia on, że Jezus był symbolicznie król, ale nie koronowany. Jego wróg zdoła cały wszechświat. I przyjście Antychrysta może być tylko w przypadku, gdy jest to Chrystus, który jest tutaj ważne jest zrównoważenie sił Nieba i Piekła.

Starsi opinia Optina

Uważa się, że starsi Antychrysta – osoba, która będzie dokładnym przeciwieństwem Chrystusa. Jego główną różnicą od innych przeciwników Kościoła jest eschatologiczny charakter, to znaczy, że przerażające poprzednicy, a potem to już nie przyszedł duchownych przeciwników. A biorąc pod uwagę, że świat stał się tak zła, że wkrótce umrze, Antychryst będzie reprezentować cały świat za zło w jednej osobie. Według Belyaev, Antychryst będzie ucieleśnieniem wszystkich złych ludzi u szczytu rozwoju, dlatego zniknie. Po osiągnięciu szczytu rozwoju, zło społeczeństwo jest resetowany, zło w nim właśnie dobiegł końca.

Christian eschatologia

Biorąc pod uwagę duchowe doktryny o końcu świata, warto zauważyć, że głównym celem przyjścia Antychrysta – uwodzenie Kościoła. Oznacza to, że osoba ta będzie manipulować wiarę chrześcijan, owijając wszystko dla własnej korzyści – a mianowicie, aby zająć miejsce Chrystusa w duszy wiernych. On będzie wprowadzać w błąd wierzących, mówiąc im, że jest posłańcem Boga. Po tym, będzie on zboczeńcu wiary, co ludzie wierzą w siebie. To wymaga pełnego zaufania, cześć i posłuszeństwo, i wszyscy, którzy Go słuchają, zostaną opatrzone znakiem Antychrysta.

To jest właśnie pokusa, która będzie ostatnim sprawdzianem Kościoła, próba sił. Oraz ze względu na fakt, że Kościół będzie mu przeciwstawić, Antychryst skieruje całą swoją złość i wściekłość w jej stronę, by stać się najbardziej okrutne i ostatni prześladowcy wierzących. Uważa się, że w czasie tych prześladowań rozpocznie bezprecedensowe katastrofy, w tym suszy i głodu woli. Z tego powodu wiele osób umrze, i tych, którzy będą zapisywane nie będzie zadowolony z tego, jak mówi badanie – będą zazdrościć zmarłych. Kwestia Antychrysta stworzony tych katastrof lub jest on jako ich ofiara pozostaje nieznany, jak w doktrynie brak jest danych na ten temat. Warto zauważyć, że ze względu na fakt, że rządzący mają negatywny stosunek do chaosu w ich posiadłości, Daniel Andreev pogłębiany przez kataklizmy, gdy Antychryst już przestaną panować.

Pojawienie się Antychrysta

W literaturze chrześcijańskiej istnieje fizyczny opis przyszłego konkurenta Chrystusa. Najbardziej podstawową cechą jest alokowana i brzydota tej osoby. W świetle średniowiecznych artystów, pojawia się w przebraniu apokaliptycznej bestii, która powstaje z otchłani. On ma cztery nogi, olbrzymie zęby wystające i wiele rogów. Że jest Antychrystem – bestialska potwór z płomieniami z nozdrzy i uszu, a także ze smrodem, zgodnie Awwakum. Daniel opisuje również ta osoba nie jest najbardziej przyjemny sposób.

Według apokryfów, Antychryst wygląda z grubsza następująco: wzrost od dziesięciu łokci, długość włosów na palec, ma trzy głowy, duże stopy, oczy świecące jak gwiazdy porannej. Ponadto, ma policzki stal i żelazo zęby, lewa ręka składa się z miedzi, a prawy – żelaza, wartość strony jest trzy łokieć. Oczywiście, z biegiem czasu przestał rysować taką potworną i bardziej ludzki. Ale nadal pozostaje jednym z jego ważnych własności – jest on zawsze przedstawiany odpychające.

nauczanie kościoła

Jeśli weźmiemy pod uwagę szczegóły nauczania Kościoła, Antychryst – jest fałszywy mesjasz, fałszywe Zbawiciela, innymi słowy, jest uzurpatorem, udając prawdziwego Chrystusa. Według duhovnosluzhiteley, mógłby udawać, że Zbawiciel, korzystając z informacji o powtórnym przyjściu, będzie prowadzić wierzących do królestwa Bożego, oszukując je i kierując się w przeciwnym kierunku. Ludzie obiecują wszystko jedno, ale pojęcia szczęścia i dobrego samopoczucia będzie umiejętnie zniekształcony. Eschatologia sugeruje, że kiedy nie będzie królestwo Antychrysta, tam obfitość dóbr materialnych. Istotą jego oszustwa nie jest to, że nie może spełnić obietnicę, i że nie będzie trwać wiecznie.

To wszystko, bogactwo i radość rosnąć w ruinę i biedy. Jak tylko dojdzie do władzy, naprawdę wierzą w to, co oni są w Królestwie Bożym. Jedynym sposobem na ucieczkę od upadku wraz z nim – jest rozpoznanie wroga w niego. Sama religia powstała na podstawie wiary w cuda, w Chrystusie, a więc Antychryst będzie również czynić cuda, aby udowodnić, że – syna Boga. Ale konieczne jest wzięcie pod uwagę, że wszystkie cuda są zmyślone i nieprawdziwe, ponieważ są one zamknięte w charakterze diabelskim. Według Ioanna Bogoslova, Bestia doprowadzi do wielu ludzi, kusić całego narodu. Efrem Sirin przewiduje również, że w wyborach Antychrysta wielu wierzy.

Antychryst i Rosja

Według Serafima Sarovskogo i Lavrentiya Chernigovskogo, wszystkie kraje z wyjątkiem Rosji, kłaniać się Antychrysta. Uważa się, że stoisko będą mogli tylko narodów słowiańskich, i że będą one oprzeć najpotężniejsze zwierzęta. Że będzie on ogłosić wrogiem światowej prawosławny, ponieważ tylko tam będzie jeszcze prawdziwi wierzący, podobnie jak w innych krajach, religia wchodzi w ruinę. Ale w religii zachodnich, obraz jest zupełnie inny, dla nich to jest narodów słowiańskich są pierwszymi czcicielami Antychrysta.

kościół

interesującym również fakt, że w Ewangelii Mateusza stwierdza: jeśli chodzi o dzikich zwierząt na ziemi, w sam Kościół jest bezprawie i apostazja i duchowe ministrowie poddać się bogactwa niewoli. W świetle tego, co dzieje się w ostatnich czasach, a wielu członków Kościoła powrotnej z jego wiary, nie ma powodów, by sądzić, że jest teraz w przeddzień nadejścia Antychrysta. Ale powiedzieć, to nie jest możliwe, ponieważ było wiele zwiastuny jego pojawienia się w historii, ale wszystkie przepowiednie o Antychryście nie spełniło się całkowicie.