106 Shares 5312 views

Jak na drutach wzory żakardowe i szydełka? proste sposoby

Niezwykle miłe dla oka wszelkie wyroby lepka. Zastanów się, jak można zarabiać na płótno żakardowe wzory nie tylko mówił, ale również szydełka. Proponowane metody można opanować nawet początkujący szwaczka.

Ze względu na głównych cech wielobarwnej drutach

Zmień kolory gwint pozwala utworzyć kilka bardzo pięknych rysunków. Klasyczny żakardowe wzór, za dziania dekoracyjnego na powierzchni awersu systemów hodowli, zgodnie z którą jedna komórka jest równa jednej pętli. Ale odwrotna strona pełna jest swobodnie rozciągniętych włókien, które w razie potrzeby można stosować w pracy. Co do zasady, tylko doświadczony poręczny podjąć taką pracę, jak wymaga pewnych umiejętności, przede wszystkim cierpliwości i umiejętności. Jest to bardzo trudne do wykonania dokładnych wzory żakardowe. Jak na drutach nich wszystkie zasady? Najważniejsze – aby czuć się i wyregulować naprężenie zmiany poszczególnych pasm cewek, ponieważ od tego w dużej mierze zależy od wyglądu i gotowego produktu. Jednak przed przystąpieniem do poważnych wzorców, spróbować swoich sił, vyvyazyvaya tzw „false” żakardowe, który jest znacznie łatwiejszy do opanowania. Wielokolorowy wstęga może być wykonana z igłami i bębenkiem.

Jak zgadzają szprychy „leniwe” wzory żakardowe?

Głównym wyróżnikiem tej technice barwionej tkaniny – nie złej stronie wisiały nici. Sekretem jest, że różnorodność jest zapewnione przez rozciąganie wątków z poprzedniego rzędu. Rozważmy etapach zasad. Dzianina, na przykład, dwa wiersze o tym samym kolorze haftem z przodu. Następnie, zmieniając przędzy z innym odcieniu, utrzymać pracę, zdobywając tylko te pętle, które są podane na rysunku. A cała reszta (z poprzedniego koloru), po prostu wyjąć igłę na zakrętach. Następnie skręcić tkaniny i dzianiny cały rząd pętli kordonek. Zmiana lokalizacji usuniętego pętli utworzyć wzór żakard. Otrzymany praca będzie składać się z innego koloru komórek. Co do zasady, to „leniwe” nici tkackie można uruchomić tylko dwa kolory. Niestety, „false” Jacquard rzadko wykorzystywane do wykwalifikowanych pracowników, chociaż jest to bardzo proste do wykonania.

Jak Knit wielobarwny ornament hak?

Do produktu okazało się barwny wzór, powszechnie stosowane przeplotem włókna z dwóch lub trzech kolorach. W przeciwieństwie praca wykonywana szprychy mają wstęg związane hak, na odwrocie segmentami bocznymi bez ugięcia. Taka dokładność uzyskuje się przez fakt, że wolne nici leżą u góry i ukryte przez nich obhvatyvaniya. Innym interesującym sposobem jest rozciągania włókien za pomocą niższych rzędów (zdjęcie 2). Takie tkaniny żakardowe wzór szydełka pozwala na tworzenie znacznie gęstsza związku z układaniem nowej drutach poprzedniego. Pracować dość łatwe do wykonania, na podstawie proponowanego systemu (rysunek 3).

  1. Dial łańcuch o wymaganej długości, na podstawie relacji 6 pętli.
  2. Dzianina cztery rzędy kolumn bez nakida pierwszych kolorowych nici.
  3. Korzystanie z drugiego odcienia, ołów działają następująco (SC – kolumna bez SC): normalny podskórnie, zgodnie z poprzednim rzędem, wydłużonej sc pod drugim poprzednim poziomie dziania, długi sc się w trzecim rzędzie, wydłużonej sc na podstawie drugiego poprzedniego poziomu dziania sc pod poprzedniego wiersza.
  4. Poniższe trzy wiersze dzianiny w zwykły sposób.

Jak widać, „leniwe” żakardowe wzory na drutach i szydełku wykonanie jest bardzo proste. I zewnętrznie wyglądają nie gorzej niż obecnie, w wykonaniu wszystkich zasad wielokolorowy drutach.