243 Shares 4282 views

Wirusa zapalenia wątroby typu C: Czas inkubacji i leczenie

ludzka wątroba – jeden z najważniejszych organów, które wykonują wiele ważnych funkcji w utrzymaniu zdrowia całego organizmu. Ale niestety, to jest przedmiotem poważnych chorób, takich jak zapalenie wątroby typu C, w okresie inkubacji , która waha się od 4 dni do sześciu miesięcy.


czynności narządów

Wątroba – wystarczająco masywne ciało, i zwykle waży nieco ponad kilogram (dorosłych ludzi).

Główne funkcje pełnione przez ten organ:

  • Bile, udział w procesach trawienia.
  • Aktywny udział w metabolizmie.
  • Oczyszczanie ciała neutralizujące trucizny, środki antywirusowe.

Trudno jest rozpoznać, że ludzkiego wirusa zapalenia wątroby typu C, czas inkubacji choroby może trwać przez okres do sześciu miesięcy, w początkowym stadium jego objawów. Dlatego ważne jest, aby w czasie zdiagnozować i rozpocząć wczesne leczenie tej choroby.

stadium choroby

Pierwszy okres choroby trwa nie dłużej niż tydzień. To okres preicteric. W tym czasie pacjenci pamiętać, zaburzenia jelit, skurcze, wahania nastroju, częste zaburzenia snu i przyspieszony puls.

Następnie rozpoczyna fazę żółtaczkowe, który może trwać około 3 tygodni. W tym okresie objawy mogą pogarszać, często dodaje się zmęczenie, wymioty, powiększenie śledziony.

40% w przypadku takich chorób jak zapalenie wątroby typu C, czas inkubacji, który może być kilka dni, wykrywa się we wczesnym stadium. Wynika to z wyraźnej objawów. W tym przypadku leczenie jest podana w odpowiednim czasie, a całkowite wyleczenie pacjenta występuje po 3 miesiącach od pojawienia się pierwszych objawów. W pozostałych 60%, bez objawów choroby, zapalenia wątroby typu C, a następnie staje się przewlekły.

Kto jest zaburzony przez chorobę?

Transmisja z wirusowym zapaleniem wątroby typu C, dostępne będą na kilka sposobów. Na przykład, w zakresie stosowania leków, w salonach, gdzie zrobić piercing i tatuaże. Transfuzji krwi – jeden z możliwych wariantów infekcji.

Jednym z głównych nieporozumień – że wirusowe zapalenie wątroby typu C jest przenoszony podczas kontaktów seksualnych. Nawet w przypadku braku prawdopodobieństwa antykoncepcyjne infekcji nie więcej niż 6%, a więc głównym sposobem transmisji przez krew.

Wirusowe zapalenie wątroby typu C, okres inkubacji , który może trwać do 6 miesięcy – bardzo niebezpieczna choroba, która często staje się przewlekły. Epidemiolodzy zidentyfikowano kilka grup ludzi, ryzyko choroby, w których maksymalna:

  • osób uzależnionych od narkotyków.
  • Który poddano przeszczepiania narządów, transfuzji krwi.
  • Hemodializa.
  • Pacjenci z chorobami wątroby niezidentyfikowane.
  • personel medyczny.
  • Posiadanie wielu partnerów seksualnych.
  • Miałem kontakt seksualny z zakażonym partnerem.

Wirusowe zapalenie wątroby typu C, który to okres inkubacji z 4 lub więcej dni, który można leczyć, a połowa przypadków można całkowicie pokonać choroby. Najważniejsze – czas do wykrycia choroby.

Jak leczyć zapalenie wątroby typu C, lekarz powie. Jest szansa, aby wyleczyć nawet przewlekłe. Ale to długa i ciągłe leczenie, które wymaga dużo czasu i wysiłku, a także bezwzględnego wykonanie wszystkich zaleceń lekarza.