814 Shares 6670 views

Recenzje: "Gra o tron" (Game of Thrones). Aktorzy i rola serii

Dzhordzh Martin w 1991 roku otwarto dla czytelników nową i niezwykle ekscytującą wszechświata – świat Westeros, gdzie rozwija się historia jego powieści z serii „Pieśń lodu i ognia”. Zajęło cztery lata pisać pierwszą książkę autora, opublikowanej w 1996 roku pod tytułem „Game of Thrones”. Został on napisany w popularnym wówczas gatunek fantasy z naciskiem w średniowieczu i lekkiego mistycyzmu. Roman otrzymała tylko pozytywne opinie. „Game of Thrones” szybko stała się światowym bestsellerem. Martin – pisarz owocne. Obecnie jego słynny cykl składa się z pięciu książek, nie licząc pojedynczych prace z nim związane.


Długo oczekiwana adaptacja filmowa

Cykl szybko zyskał popularność, liczba fanów wzrosła, nie było wiele miejsc, gdzie wielbiciele pisarza rozplanowane szczegółowe biografie bohaterów, tworzyć mapy Siedmiu Królestw, a omawiane powstawaniu nowych powieściach. Rosnąca popularność książek nie może być zainteresowany w liczbach kinowych. George Martin wielokrotnie oferowane sfilmować jego powieści, ale on odpowiedział samą odmowę. Fakt, że świat Westeros rosła z każdym nowym opublikowanej książce. Pisarz nadal otrzymywały entuzjastyczne recenzje „Game of Thrones” staje się coraz bardziej popularne, ale Martin był pewny, że filmowa adaptacja jego cyklu jest niemożliwe ze względu na ogromną liczbę znaków.

Tylko nadawca HBO z publicznością ponad 40 milionów ludzi (w Ameryce), która nadaje się do 50 krajów, udało się przekonać pisarza do stworzenia serii opartej na jego cyklu. Po uzyskaniu zgody twórców zaczęła rozwijać się skrypt, który został zatwierdzony przez kierownictwo telewizji. Chociaż praca w serialu została uruchomiona w 2008 roku, pierwsza seria serialu miała miejsce na wiosnę 2011 roku. Premiera okazała się wielkim sukcesem i otrzymała dobre recenzje. „Gra o tron” (serial nazywa się pierwsza powieść z cyklu) podobał się publiczności.

Strzelanie i odlewania

Serial „Gra o tron” (sezon 1) została wydana w kwietniu 2011 roku. Dał drogę na duży ekran kilku młodych aktorów. Poprzez udział w nim dostali wielką sławę. Wśród nich – Kit Harington, Sofi Terner, Richard Madden, i inni. Oprócz mało znany (w tym czasie) wykonawców w strzelaninie z udziałem znanych aktorów i jak Lina Hidi i Shon Bin. Dobór artystów przyciąga duże zainteresowanie wśród fanów serii George'a RR Martina powieści. Spekulowano, że kto aktorzy najlepiej nadaje się do kina. Wersje było wiele, ale fani jeden jednogłośnie – nikt nie pasuje najlepiej amerykański aktor Peter Dinklage na znaczącą rolę, Tyrion Lannister. Mieli rację – nazwa tego artysty został ogłoszony jednym z pierwszych na liście obsady serialu.

Geografia filmowanie duży obraz. Nadawca może pozwolić sobie na pełną skalę badania, które dodać realizmu do pokazu. Został on wycofany w kilku obszarach: w Irlandii Północnej, Chorwacja, Maroko, Islandii i Malty. Zasłynął miasto Dubrownik w Chorwacji, który w serialu „Game of Thrones” (sezon 1 i później) przekształcone Royal Harbour.

Obraz budżet

Serial „Gra o tron” stał się jednym z najdroższych projektów telewizyjnych. Każda nowa seria jest droższy niż poprzedni. Jeśli w pierwszym sezonie, oszacowano koszt 6 milionów dolarów za sezon 5 serii kosztów stanowiły 8 milionów. Takie duże ilości są uzasadnione ze względu na fakt, że twórcy serialu jako drobiazgowe podejście do zestawu i kostiumy dla głównych bohaterów. Nie dopełniają obrazu i bez wielu efektów specjalnych, co również zwiększa jego koszt. Ale ogromne koszty opłaca – serii „Gra o tron” jest zawsze na wierzchu z najbardziej udanych projektów filmowych.

Eddard Stark

Jest to szlachetny i dotrzymał słowa gubernatora Północnej, która jest znakomicie grany przez Shon Bin. Stary przyjaciel i współpracownik króla Roberta Baratheona, padł ofiarą intryg dworskich. Jego śmierć doprowadziła do wybuchu wojny między rebeliantami i Royal North Harbour.

Dzhon Snou

Nieślubny syn władcy Północy grał Kit Harington. Zaraz po ukończeniu szkoły dykcja i dramatu doszedł do odlewu z serii i otrzymał jedną z głównych ról. serial „Gra o tron”, aktorzy, którzy tak lubiana przez publiczność, Harrington otworzyło drogę do wielkiego filmu. Zagrał w takich filmach jak „The Seventh Son”, „Pompeje” i „Silent Hill 2”.

W 5 sezonów publiczność kochała młodego aktora w przebraniu uczciwego i odważnego Dzhona Snou. Śmierć tej postaci był prawdziwy szok dla fanów sagi „Pieśń lodu i ognia”. Ale, biorąc pod uwagę fakt, że śmierć Marcina nie zawsze jest ostateczna, aktor fani wierzą ujrzy powrót Keith Harrington w serii.

Robb Stark

Najstarszy syn władcy Północy, który prowadził krawędź po śmierci ojca. Postać grana przez szkocki aktor Richard Madden. Śmierć jego postać stała się jedną z najbardziej wstrząsających momentów seryny.

Sansa Stark

Najstarsza z córek Eddarda Starka. Jest jednym z głównych bohaterów serii, dozhivshim aż do szóstego sezonu. Saens grał Sofi Terner otrzymała za rolę dodatniego sprzężenia zwrotnego. „Gra o tron” był debiut młodej aktorki w kinie. Po wzięciu udziału w show, otrzymała kilka atrakcyjnych ofert w innych projektach filmowych: „Przyjacielu, jestem”, „szczególnie niebezpieczna”. W 2016 roku, na ekranie fantastyczny film akcji „X-Men: Apocalypse” ze swoim udziałem.

Arya Stark

Najmłodsza córka pary Starks grał młody, ale bardzo utalentowany brytyjska aktorka Meysi Uilyams. Jest to jej debiut filmowy. Rola udał się do Macy skomplikowane. Arya – buntowniczy i skłonność do przygody dziewczynki. Po śmierci ojca ona była przez wiele. Po przejściu przez próby, dorastała zbyt wcześnie. Pod koniec piątego sezonu Arya niewidomych. Widzowie Meysi Uilyams zobaczymy ponownie w sequelu.

Dzheyme Lannister

Przedstawiciel potężnego Domu Lannisterów grany przez duński aktor Nikolaj Coster-Waldau. Przed filmowanie na wystawie ponad był znany w krajach skandynawskich. Kto bierze udział w wielu ciekawych projektach, szczególnie w fantastycznym filmie „Gods of Egypt”. Jednym z nielicznych bohaterów, którzy żyli do 6 sezonów.

Tyrion Lannister

Jest to jeden z głównych bohaterów w serii i zwierzę (jak sam przyznaje) George Martin. Piter Dinkleydzh grał – utalentowanego aktora ze złożonym losu. Ze względu na swoją chorobę wzrostu gen zatrzymany na 135 cali. Ale smutny fakt nie przeszkodziło mu w zostaniu sławnym aktorem i założyć rodzinę.

Cersei Lannister

Jaime i Tyrion jest siostra, królowa wdowa, znakomicie grany przez Lina Hidi. Cersei – jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w serii. Jest inteligentny, okrutny i żądny władzy, co sprawia, że jest groźnym przeciwnikiem. Ale ona nie wie, jak do ustępstw, a jej pragnienie zemsty w końcu prowadzi do upadku królowej jej nadzieje.

Daenerys Targaryen

Jest to jedna z kluczowych postaci w serii. Daenerys – ostatni z rodu Targaryen, władcy smoków. Urodziła po powstaniu, prowadzona przez Roberta Baratheona i dorastała z dala od domu. To prawda, ale jest nieugięty w swoich decyzjach. Głównym celem Daenerys życiowych – odzyskać tron Siedmiu Królestw, do niej przez przyrodzone.

Matka Smoków grał brytyjska aktorka Emilia Clarke. Jednym z ostatnich jej wybitnych dzieł – rola Sarry Konnor w thrillerze sci-fi „Terminator: Genesis”, który wśród swoich towarzyszy był Arnold Schwarzenegger.

Petyr Baelish

Minister finansów w Radzie króla Roberta Baratheona. Aktywny uczestnik intryg dworskich. Beylish – „szara eminencja” za zbiór zdarzeń, które wystąpiły w Siedmiu Królestwach. Zaczął wojnę między Północą a Ród Lannisterów, Stark zdradził Ed. Nie był typowy dla wyrzuty sumienia, w innych jest zainteresowany tylko w ich wrażliwość, dzięki którym mogą być manipulowane. W serii Beylisha znakomicie grany przez Aidan Gillen, którego kandydatura pozytywnie zatwierdzony sam Dzhordzh Martin.

Podsumowanie serii

Mieszkają na każdej serii nie ma sensu – to materiał zbyt obszerne. Czytelnik czeka podsumować zapowiedzi.

„Gra o tron” – pierwszy sezon

Tutaj, widzowie spotkają się z bohaterami i pokazać przyczyny zbliżającym się wojny domowej w Siedmiu Królestwach. Głównym Akcja rozgrywa się w północnej ścianie i Królewskiej Przystani. Seria nakręcony w pierwszym cyklu i tym fabuły oryginału.

„Gra o tron” – drugi sezon

Podstawą tego sezonu został wprowadzony drugi cykl, że Martin – „Bitwa pod Królów”. Akcja epicka właśnie się rozpoczęła, a nowe znaki w drugiej części było niewiele. Większość z nich są niewielkie, za wyjątkiem Brienne Tart i Margery Tyrella. Akcja drugiej części odpowiada oryginałowi jako całości.

„Gra o tron” – trzeci sezon

Ta część była najbardziej szokujące dla publiczności i wywołał burzę negatywnych emocji w stosunku do George'a Martina. Dla tych, którzy od dawna są zaznajomieni z jego pracy, nie jest tajemnicą, że jest on rzekomo pisarza, chłodno zabijając jego centralne postacie, fabuła, jeśli wymagane. W tym sezonie doszło kilka nowych znaków. Najjaśniejsza z nich – Raider Mans, słynny przywódca poza murami dziko, udało się zjednoczyć plemiona odmienne w jednym związku.

W tej części mamy już pojawiły się znaczące odchylenia od pierwotnego cyklu działce, ale na ogólny rozwój nie jest naruszona. Pierwsza część powieści „Nawałnica mieczy” jest podstawą trzeciego sezonu.

„Gra o tron” – Season 4

Trzecia część, nazywana najbardziej tragiczne skończyło tak, że widzowie rozstał się z kilku głównych bohaterów sagi. Wydarzenia w Siedmiu Królestwach to nowy rozwój, aby zastąpić zmarłych bohaterów przyjść do innych osób. Wśród nich – Książę Darna Oberyn Martell.

Saga „Game of Thrones” sezon 4 pamiętany jest do widzów w wielu jasnych chwil, zakończony tragiczną notatki – darniysky Książę zginął w pojedynku z Grigor Kliganom, Tyriona, potępiał ojca na śmierć, zabija go, a młody król Joffrey wypił kieliszek wina truciznę i umiera na własny ślub.

„Gra o tron” – piąty sezon

Arya Stark przybywa Braavos i zaczyna usług Faceless w Black and White House. Wyjścia Sansu Starka Petyr Baelish wyjść za Ramsey Bolton. Dzhon Snou i jego ludzie przybywa hardhome przekonać plemiona zaszaleć z nim. On obiecuje im ziemię za ścianą. W tym czasie we wsi zaatakował armię Białych Walkers. The Royal port wdowa królowa Cersei, aby odpokutować za swoje zbrodnie przez upokarzającego rytuału. Dzhon Snou po powrocie do muru ginie z rąk zdradził swoich towarzyszy. Jego śmierć była szokiem dla pozornie już przyzwyczajeni do nagłego wyjazdu postaci z telewizyjnych występów widzów. W zależności od stopnia tragedii piątą znacznie lepsze wydarzeń z trzeciego sezonu.

Top z serii „Gra o tron” – nieoczekiwane zwroty akcji i śmierć ukochanych bohaterów

Każdy sezon słynnej sagi Siedmiu Królestwach oferuje szokujących momentów. Pamiętajmy, najlepszy z nich.

W dziewiątym odcinku pierwszego sezonu władcy Północy Eddard Stark wykonać, co wyzwala początek konfliktu wojskowego.

Dziewiąta seria drugim sezonie dać publiczności paralizator do Blackwater wielkiej bitwy pomiędzy obrońców portu i Royal Navy Stannis Baratheonem.

Widzowie, którzy nie czytali serię książek, byli zszokowani 9 serii trzeciego sezonu, kiedy jednym zamachem został zamordowany Robb Stark, matkę i większość armii północnego.

W dziewiątej serii czwartego sezonu umiera Igritt, który miał romans z Dzhonom Snou. Ona umiera w ramionach. W końcowej serii Tyrion Lannister zabija zdradził ukochaną i ojca.

Ósmy odcinek piątego sezonu, dał widzom niezapomniane spotkanie ludzi i armii Białych Walkers. Zarówno krytycy i fani nazwali scena bitwy we wsi Dzikie jeden z najlepszych momentów w serii. Dziewiąta seria wrażeniem publiczności okropną śmiercią na stosie córeczką Stannis Baratheonem że poświęcił Pan Światła. W finale sezonu zabity Dzhon Snou – kolejny szok lojalni fani serii umrzeć.

„Gra o tron” – serial telewizyjny, który uczy widzów nie przywiązują się do ulubionych bohaterów, bo ich życie może być przerwana w dowolnym momencie. To nie ma znaczenia, pozytywne i negatywne postać umiera – Saga o Siedmiu Królestwach poczętych przez autora jako najbardziej realistyczny pracy. Prawdziwe życie, jak wiemy, jest dość nieprzewidywalny i często niesprawiedliwe.

„Gra o tron” – data premiery nowej serii i zapowiedzi imprez

Dzhordzh Martin pracuje obecnie na ukończeniu powieści "The Winds of Winter". Musi wyjść (przynajmniej jest nadzieja cyklu wentylatory) w 2016 roku. Ostatnia część, "The Dream of Spring", planowane jest na 2019 r pisarza. Seria jest już przed książką, a finał jest w zasięgu ręki. Pod koniec sezonu 5 zdjęcie złapany oryginału. Niektóre fabułę uległy zmianie, ale ogólny obraz tego, co dzieje się w powieści została zachowana. Serial „Gra o tron” Sezon 6 jest tuż za rogiem, jest w stanie ponownie i znowu zaszokować publiczność, bo teraz tylko producenci i Dzhordzh Martin wie, co będzie się działo z bohaterami na zdjęciu.

Przewidzieć rozwój wydarzeń staje się coraz trudniejsze. Ale wiadomo, że w nowym sezonie widzowie będą ponownie zobaczyć Bran Stark i Hodor, który w piątym nie pojawił. Zapewnieniom producentów, znaki te dość znaczącą rolę.

„Gra o tron” – serial telewizyjny, z którego możemy się spodziewać żadnych pożądanych zakręty fabuły. Jest bardzo prawdopodobne, w przyszłym sezonie będzie nowa postać, radykalnie wpłynął na bieg wydarzeń. Najprawdopodobniej będzie to kolejnym kandydatem do Żelaznego Tronu Westeros, z których występowanie będzie kompletnym zaskoczeniem dla innych. Jest w duchu Martin – mylić widza, aby odciągnąć go szybko rozwijającym się krwawe wydarzenia i zastrzelić nowy skręcają. Dayeneris Targaryen uważany jedynym spadkobiercą niegdyś wielkiego rodu Smoka Pana. Jednak Dzhordzh Martin na początku cyklu powieści wspominając o jej siostrzeńca Eygone którzy pozornie zginął w powijakach. Jego wygląd będzie kompletnym zaskoczeniem i będzie całkowicie zmienić obecny do piątego sezonu równowagi władzy w Siedmiu Królestwach.

Zatem serii „Gra o tron” sezon 6, które widzowie czekają z wielką niecierpliwością, obarczona wieloma bardziej szokujących niespodzianek. Najbardziej interesujące jest to, że sam Dzhordzh Martin jeszcze nie wymyślić kończy swój cykl powieści. Co do nowego sezonu „Game of Thrones” serii, pierwszy odcinek data premiery została ogłoszona w dniu 24 kwietnia 2016 r.