709 Shares 6179 views

Kuchnia z – kuchenek turystycznych

Nowoczesne turyści wyróżnia się wysokimi wymaganiami dotyczącymi komfortu. To, oczywiście, nie mówiąc o zdobywców szczytów górskich i nieprzebyte tajdze. Średnia „zielony turystyczny” podróżuje samochodem, lub przynajmniej rower i zatrzymuje się na kempingach wyposażonych bądź wyznaczonych przez kempingu. Dla takich turystów wagi bagażu – sprawą drugorzędną, a on zawsze wolą komfort obozie zaoszczędzić na wadze i wymiarach sprzętu. Zaspokojenia rosnącego popytu, producenci sprzętu turystycznego oferują różnorodne urządzenia do biwakowania, dosłownie na każdy gust i okazję. I jeden z najbardziej popularnych elementów tego wyposażenia są piece gazowe turystyczne, tutaj o nich i pogadamy.


Czego potrzebują

Oczywiście, aby szybko i ugotować lub podgrzać jedzenie bez kłopotów. „I chyba nie można zrobić go na stosie?” – zapytaj niedoświadczony turysta. Można, oczywiście, ale nie zawsze. Po pierwsze, najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych „zielonych turystów” są rezerwy lub strefy ochronne, w których ognisko jest zabronione. Wyjeżdżają kuchenki gazowe będzie jedynym możliwym sposobem, aby gotować. Po drugie, gotowania na ogniu wymaga czasu, doświadczenia, umiejętności i suchego drewna. I naczynia po pożarze trzeba szorować trudne. Jeśli przyjedziesz na wakacje, to dlaczego te wszystkie niepotrzebne problemy, nie uciekasz od nich poza miastem? No i po trzecie, wyobraźmy sobie, że deszcz … Ogień w namiocie lub pod namiotem nie razvedeshsya, ale na maleńkiej kuchence gazowej można bezpiecznie gotować nawet wewnątrz namiotu.

Jak korzystać

W trakcie pracy kuchenki turystyczne są niezwykle proste i tanie. Długi wykorzystywana do pracy nabojów gazowych z uchwytu zaciskowego (220 g), lecz możliwe jest łączenie i duże (wielokrotnego napełniania) butli z gazem. Balon jest włożony do specjalnej niszy i obracać, aż zaskoczy, a następnie płytki mogą być również stosowane jako krajowego piecyka gazowego. Większość z nich zapalić wbudowanego elementu piezoelektrycznego oraz regulacji płomienia mocy wytwarzanej zwykły długopis. Średnio jeden nabój wystarcza na pół – dwie godziny ciągłej pracy, wyjścia płytki (takie jak kuchenka turystyczna Kovea KR-2007) tyle co 1,8 kW mocy. Waga jest zazwyczaj mniej niż dwa kg i wymiary są w 35×35 cm.

naboje gazowe Cena z Tuleja mocowania małe (zwłaszcza w porównaniu do cylindrów do palników) i koszt samych płyt podróż zmienia się w zależności od producenta i tanie próbki (np kuchenka turystyczna „Gefest”) niewiele gorsze drogie analogi.

braki

A jak bez nich. Piece gazowe turystyczny ze wszystkimi jego pozytywnych cech mają wady. Faktycznie, jedna wada nieodłącznym elementem wszystkich urządzeń pracujących na gazie. Skroplony gaz nie lubi niskich temperatur i nawet na 5 oświetlone mówiąc źle. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na relaks w zimowym lesie, piec będzie zbędna.

SKS – SKS-45
348 shares 4250 views