460 Shares 8040 views

Wysokość umieszczenia wyłączników i gniazd dla EUROSTANDARD

Zainstalować wylot lub wyłącznik nie jest tak trudne – trudno wybrać swoją lokalizację, ponieważ w ruchu i demontaż będzie znacznie trudniejsze, jeśli już zakończone naprawy.


Europejska norma w montażu gniazd i wyłączników

Podczas naprawy lokalu powstaje pytanie, jak wysokość umieszczenia wyłączników i gniazd. Wiele ośrodek opanować taki sposób montażu w standardzie europejskim. Dla niektórych użytkowników, to nie tylko nowoczesny, ale również wygodnie. Odległość od podłogi nie może przekraczać 90 cm. Jeśli weźmiemy pod uwagę średnią wysokość dorosłego człowieka, przechodząc przez takiego urządzenia, można łatwo włączyć lub wyłączyć, po prostu po przyniósł rękę do niego, to nie ma potrzeby dalszego zakrętu lub rozciągnięcia. Ale to nie znaczy, że taka wysokość montażu gniazd i przełączników (norma europejska) – jest słuszną decyzją. Dodaj jeden lub inne urządzenie może być w dowolny wygodny dla poziomu użytkownika i lokalizacji, przy jednoczesnym poszanowaniu środków bezpieczeństwa.

montaż przełączników

Istnieją trzy główne sposoby, które są wykorzystywane podczas instalacji przełącznika.

– rozłożone w czasach sowieckich, gdy wysokość umieszczenia wyłączników i gniazd na około 160 cm od podłogi. Użytkownicy są przyzwyczajeni do przełącznika znajduje się na poziomie oczu, to racjonalne podejście, kiedy pokój jest warta niskie meble. Innym jest ochrona małych dzieci, którzy kochają je kliknąć. W tym przypadku wykluczyć takie overindulgence.

– norma europejska. Wysokość od podłogi do ustawieniu przełącznika z zaledwie 90 cm. Jest to bardzo wygodne, ponieważ mimochodem, można łatwo przenieść rękę i kliknij na nią.

– instalacja w miejscu, gdzie jest to wygodne dla użytkownika. Są kreatywne rozwiązania w zakresie projektowania i wnętrz, które nie pozwalają na umieszczenie przełącznika na standardowych norm. Dlatego też, jeśli nie ma żadnych roszczeń do urządzenia zabezpieczającego może być zainstalowany w dowolnym miejscu.

Instalacja gniazd

– radziecki podejście. W tym przykładzie wykonania, wysokość od gniazd podłogowych, jest nie mniejsza niż 90 cm.

– norma europejska przewiduje montażu gniazd w mniejszej odległości od podłogi. – 30 cm W tym przypadku, ta opcja jest bardziej komfortowe, ponieważ jest to bardziej wygodne podłączenie urządzeń i ukryć swój kabel. Wybierając opcję powinni być świadomi powołania pokoju i jakie są podłączone urządzenia. Na przykład w kuchni, aby umieścić wylot w podłodze będzie źle, bo cały sprzęt znajduje się na poziomie biurka. Dlatego też wygodne jest korzystanie z gniazda na tym samym poziomie.

Zauważamy jeszcze jeden niuans. Gniazdka ostatnia próbka nie zawsze jest możliwe, aby połączyć nowoczesne urządzenie. Lepiej jest wybrać jednostki europejskiej normy, to nie trzeba już używać adapterów, co może prowadzić do spadku napięcia i ognia. Różnice w gniazdach normy europejskiej i radzieckiego – średnica czopów, przy czym „Europejczyków” są więcej niż 0,8 mm. Również różne odległości między nimi. Oczywiście, natężenie prądu jest inna. Radziecki tylko w zakresie od 6,3 do 10 A, ale europejski – od 10 do 16 A, co zwiększa możliwość zastosowania różnych technik.

Zalecenia instalacyjne

Członkowie zauważyć znaczącą różnicę wygody „sowieckich” i ustanowienie norm europejskich na korzyść tego ostatniego.

– Zamontować gniazdo lub przełączyć trzeba w miejscu, gdzie będzie to właściwe i wygodne w użyciu, oczywiście nie zapominając o bezpieczeństwo. Gniazda w podłodze będzie jedynym realnym rozwiązaniem w wymaganej dla tej strony.

– W obszarach, które mają dużą powierzchnię, konieczne jest zainstalowanie kilku przełączników, aby zapewnić maksymalny komfort poruszania się w ciemności.

– Należy zachować ostrożność podczas instalowania gniazdek w pomieszczeniach sanitarnych. Powinny one być wyposażone w specjalne urządzenie, które chroni przed wyciekiem, tzn posiada uziemienie. Wskazane jest, aby wylot (na przykład do pralki), aby wycofać się poza lokalem.

– Nie mniej godne uwagi i gniazd w kuchni, zwłaszcza w miejscach, gdzie duża koncentracja urządzeń domowych. Zamontować wylotowy, gdy jest to konieczne, wyżej blaty 5-10 cm.

– Nie przeszkadzają, a kilka dodatkowych gniazd w kuchni, ponieważ zawsze istnieje szansa, że trzeba połączyć kilka dodatkowych urządzeń jednocześnie.

– liczba łączników i gniazd w domu powinny być podejmowane tak, to jaka byłaby wystarczająca do komfortowego korzystania z urządzeń elektrycznych i oświetlenia.

Gniazda w kuchni. zasady ogólne

Wysokość umieszczenia wyłączników i gniazd w kuchni – oddzielne zagadnienie, ponieważ tutaj jest wysoka wilgotność powietrza i ryzyko powodzi.

– Na wysokość biurka wylotów podłodze 10 cm.

– gniazd dla wbudowanych urządzeń montuje się na co najmniej 30 cm nad podłogą, ale nie większej niż 60 cm.

– przewód z urządzenia do wylotu nie powinien być dłuższy niż 150 cm.

– Od sporządzenia dokumentu nie może być większa niż 20 cm.

– Jeżeli gniazdo musi być zainstalowane w zlewozmywak, jego stopień ochrony przed wilgocią, powinny być odpowiednie (przynajmniej IP 44).

– W przypadku innych urządzeń Gniazda mogą być instalowane w dowolnym miejscu na płycie. Ale należy pamiętać, że nie wolno instalować je bezpośrednio nad kuchenką i zlewem, do szuflady dla urządzeń wbudowanych.

dokumenty normatywne

Modne jest „normą europejską” – to nic innego, jak przejęła od zachodnioeuropejskich mistrzów instalacji reguł gniazd i przełączników. Ale nie ma żadnych dokumentów w tej sprawie nie jest przewidziane. Istnieją przepisy regulujące wysokość umieszczenia wyłączników i gniazd. SNiP 31-110-2003 – jeden z dokumentów, w których odpowiednie dane zarejestrowane.

Zawiera on zasady i pewne przepisy dotyczące montażu takich elementów budowlanych. Oznacza to, że instalacja wyłącznika w mieszkaniu przy klamce nie powinna być większa niż 1 metr nad podłogą. Mała wysokość przełączników w miejscu publicznym nie może przekraczać 1,5 m od podłogi. Gniazdka muszą być wyposażone w specjalnej ochrony dzieci, zwłaszcza w obszarach, w których mają być one obecność długoterminowy. W szkole, wylot powinien znajdować się na wysokości ponad 1,8 m od podłogi. Nie ma GOST R 50571,11-96, zawiera regulacje dotyczące wysokości umieszczenia wyłączników i gniazd w pomieszczeniach sanitarnych.

instalacja elektryczna

Wysokiej jakości roślin przełączniki elektryczne i gniazda – zastaw bezpieczeństwa i komfortu. Celem naprawy staje się doskonalenie konstrukcji we wszystkich dziedzinach i zapewnić dostęp do urządzeń.

Głównie gniazda montażowe i przełączniki są wykonywane przed wykończeniowych. W tym przypadku istnieją znaczne korzyści:

– znacznie ulepszonej konstrukcji.

– Można zwiększyć liczbę punktów wymaganych.

– Lokalizacja urządzeń wybranych zgodnie z rozmieszczeniem mebli.

– Jest okazją do nawiązania nowoczesne okno wylotowe, które całkowicie wykluczyć ciągnąc razem z widelcem.

– instalacja podtynkowa i wybrana wysokość umieszczenia wyłączników i gniazd przyczynić się do tego, że pokój wygląda harmonijny.

– Przewody zasilające i niezawodność są podwyższone.