558 Shares 3191 views

Film „Lot nad kukułczym gniazdem”: ocenami. „Jeden Lot nad kukułczym”: aktorzy i role

„Lot nad kukułczym gniazdem” – jedno z najlepszych dzieł sztuki współczesnej literaturze amerykańskiej. Adaptacja książki autorstwa Ken Kesey stał się klasyczny film. Jako społeczeństwo amerykańskie jest zatrzymany film o tragicznym losie buntownika, i jakie były reakcje? „Lot nad kukułczym gniazdem” – tematem tego artykułu.


prehistoria

Historia kina, aby podbić świat, nie jest łatwe. Ken Kesey powieść się dość mieszane opinie. „Lot nad kukułczym gniazdem” – książki, która stała się centralnym amerykańskich hipisów. Być może temat głoszenia wolności była zbyt odważna dla zachodniego społeczeństwa. A może, głęboko filozoficzna idea nie była dostępna dla producentów z lat sześćdziesiątych. W każdym razie, Kirk Douglas, kupił prawa do formułowania tego produktu, i nie był w stanie uruchomić film. Chociaż był udany występ … Jednak amerykańska publiczność teatr w historii szpitala psychiatrycznego zareagowali chłodno.

produkcja etap nie spełnia Douglas, i zrobił kilka prób, aby uzyskać możliwość nakręcić film. Raz nawet dostał w kontakcie z Milos Forman, bo widział go jako reżysera przyszłych filmów. Douglas wysłał książkę czeskiego filmowcy Kesey w mailu. Jednak adresat nie została osiągnięta. Sen o filmowej adaptacji książki bezpiecznie zostać zapomniana, jeśli człowiek, który tak długo pielęgnowane ją, nie będzie trwałe i utalentowany syn.

Maykl Duglas mógł przenieść tę rzecz z ziemi po ojcu wreszcie zrozpaczeni. Młody aktor przeszedł wszystkie największe studia filmowe. Producenci, którzy mieli okazję uczestniczyć w tworzeniu prawdziwych dzieł kina, czytając scenariusz. I jakie były ich reakcje? „Lot nad kukułczym gniazdem” są na tyle dziwnie, jest postrzegana jako coś beznadziejnego. Tylko Saul Zaentz Oceniono materialną wartość.

scenariusz

Filmowcy nawet na początku trudnej drogi zdecydował, że film jest niskobudżetowy. A zatem wiązać z ogromnymi ambicjami aktorów i organizowania ich nie slozhnopostanovochnye scenę. Ale najpierw trzeba było napisać skrypt. Ten przypadek Douglas i Zaentz powierzone autora książki o tej samej nazwie. Kesey spędził pisząc skrypt kilka miesięcy, ale dlatego, że był człowiekiem dalekim od filmu, jego praca poszła na marne. Według pisarza filmowej sesji było to niemożliwe. Dlatego zajęło Lorens Hauben. Nawiasem mówiąc, o scenariuszu i filmie Kena Kizi zostawić negatywną opinię.

„Lot nad kukułczym gniazdem” – książki, w której głównym bohaterem jest szef Bromden. W tym samym filmie, postać ta poszła w zapomnienie. Obraz, który otrzymał wiele nagród i stał się w tym sensie, nawet unikalne w świecie kina jest wyjątkowym wydarzeniem w tej dziedzinie. Jednak brakuje mu głęboką psychologię, której autor osiągnął dzięki specjalnej recepcji. Kesey w powieści przedstawione wydarzenia przez pryzmat osoby chorej psychicznie. Wizja świata poprzez oczach Leader – to na podstawie tego co artystycznej intencji pisarza.

Budżet filmu

Nieważne, jak próbuje twórców filmu, aby zaoszczędzić na aktorów, jedna trzecia budżetu musiały być wydane na Jacka Nicholsona. Chociaż łączna kwota na rachunku kosztów tylko trzy miliony. Ten budżet jest nikła. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że zebrał ponad sto milionów dolarów. Został on skierowany przez jeszcze Milosa Formana. Przed kręcenia filmowi długo był bez pracy. I to był decydujący czynnik w jego lub jej zgody, nawet pomimo niskiej opłacie.

Zaledwie kilka miesięcy kontynuował strzelanie film „Lot nad kukułczym gniazdem”. 1975 był rokiem ekranach filmów, które tworzyli historię. Tylko dwa filmy zostały uhonorowane kiedykolwiek tak wielu nagród.

sceneria

W rzeczywistości, nie były one potrzebne. Ponieważ w tej klinice dla umysłowo chory był kręcony film „Lot nad kukułczym gniazdem”. W skrócie treść książki w tym czasie filmy były znane wielu. Młodzieniec Kesey powieść była szalona popularność. Fachowcy w dziedzinie psychiatrii, nawiasem mówiąc, film ze zrozumiałych względów nie podoba. Ale to było po zdjęciu w najem. I przed rozpoczęciem pracy nad przewodnikiem filmowym w szpitalu w stanie Oregon jeszcze zgodził się udzielić pomieszczeń dla filmowania. Może personel szpitala miał tylko przybliżone pojęcie o scenie filmu. W rzeczywistości, po wydaniu w teatrach w społeczeństwie amerykańskim zaczęły rozwijać się bardzo negatywną opinię na temat ich działalności.

odlew

Milos Forman – reżyser, który jest bardzo miły do tworzenia obrazu na ekranie. Być może dlatego, tworzenie obsady spędził ponad rok. Na obraz głównego bohatera, według Formana, ekran miał być rozpoznawalną osobą, ale nie znanym. Rola innych znaków przydzielono zupełnie nieznanego aktora, ale ma szczególnie specyficzny wygląd. Widz miał wrażenie, że znalazł się w nieznanym odległym świecie. Świat szpitalu psychiatrycznym.

McMurphy

W roli głównego bohatera było dużo kandydatów. Wśród nich: Marlon Brando, Stiv Makkuin, Dzhon Voyt, Dzhek Nikolson. Foreman wybór, jak wiemy, czy ten ostatni. Obecnie wydaje się jasne, że ten aktor grał rolę porywczego i miłujących wolność awanturnika. Ale Dzhek Nikolson jak McMurphy – znalezienie utalentowany reżyser. Było to dzięki szczególnej wizji filmu Forman wygrał tak wiele nagród.

siostra Ratched

Najgorsze jest to, że zło, które wydaje się trudna do rozpoznania. Te myśli przychodzą do głowy po przeczytaniu książki Kesey. Ratched siostra uosabia przyzwoitości, ale okrutne społeczeństwo, które zabija człowieka woli i pragnienie wolności. Główną rolę żeński Milos Forman był pierwotnie przeznaczony do podjęcia aktorka, ma wyraźny złowieszczą rolę. Jednak wybór został zatrzymany na Louise Fletcher. I tak się stało. Obraz, który stworzył tę aktorkę na ekranie, to naprawdę przerażające. Ładna blondynka, który wierzy w jego ważnej misji i zmusza innych do wiary w niego. Zło bohaterka nie jest oczywiste. A ponieważ jeszcze straszniejsze.

personel szpitala

Warto zauważyć, że niektóre z personelu szpitala nie jest odtwarzane profesjonalnych aktorów. Więc, Dean R. Brooks grał rolę głównego lekarza. Ta postać nie jest kluczowa. On, wraz z innymi członkami personelu medycznego, tworzy rodzaj tła. Na filmie Forman nie tylko twierdził, że aktorów amatorów uczono słowa. Reżyser nawet poprosił ich, aby wymyślić kilka uwag.

pacjenci

Aktor Foreman zabrał tak dokładnie, że trzeba było zmienić kolejność trzech tysięcy kandydatów. W rezultacie praca czasochłonna został wybrany dla właścicieli bardzo kolorowy wygląd. Dla wielu z nich rozstrzelano w filmie opartym na powieści Ken Kesey stał się znaczący w życiu. Danny DeVito, Christopher Lloyd, Brad Dourif i Sidney Lessika z tym obrazem rozpoczął karierę aktorską.

Douglas, który, jak już wspomniano, miał doświadczenie w produkcji spektaklu przez iloczyn Keseya, reżyser zaproponował, że weźmie na siebie rolę Martini jednego z aktorów, którzy brali udział w grze. Rola ciszy i spokoju szaleńca o nazwie Martini grany przez Danny'ego DeVito. W połowie lat siedemdziesiątych, aktor był jeszcze młody i nieznany nikomu. Rola odgrywana innego pacjenta Uilyam Redfild. Dla aktora do pracy z Foreman nie był pierwszym doświadczeniem zawodowym. Film o szpitalu psychiatrycznym, zagrał swoją ostatnią rolę. Uilyam Redfild zmarł rok po premierze filmu „Lot nad kukułczym gniazdem”.

Milos Forman był zwolennikiem improwizacji. On jest ciągle w poszukiwaniu naturalnego ramie, która często zawiera kamerę bez wiedzy aktorów. – Wolność jest najważniejszą rzeczą, że człowiek może mieć. Jest to główna idea książki Ken Kesey. A może to w dążeniu do absolutnej wolności twórczej jest sukces filmie Milosa Formana.