683 Shares 3409 views

Catfish: korzyści i szkód, kalorii i zdjęcia

Rocznie na rynku owoców morza uzupełniane różnorodnych odmian ryb. Należą do nich przerażająca na pierwszy rzut oka, sum, korzyści i szkód, które omawia formalne i medycyny alternatywnej. Zdalnie przypomina niebezpieczne węgorze i mureny. Jest to niezwykłe i kolorowe ryby zostaną omówione w dzisiejszym materiale.

opis

Suma jest reprezentatywny PERCIFORMES główny obszar jej siedliska – woda Północnoatlantyckie i Pacyfiku, gdy temperatura osiąga 14 ° C Wygląd jej całkiem Intimidating – kły stożkowy kształt, wystaje z górnej szczęki oraz wydłużony korpus. Stąd otrzymała niezwykłą nazwę. Ten morski drapieżnik w języku potocznym nazywa się „sea-dog”. Rodzaj Catfish, korzyści i szkody (zdjęcie w artykule) jest zawsze zainteresowany lekarze, jest podzielony na pięć podgatunków:

  • wdowa (północna Wolffish) pływa w norweskich, Barentsa i mórz Atlantyku;
  • dostrzeżone – siedlisko podobny do poprzedniego widoku;
  • Daleko – zasiedla wybrzeża Azji i Zatoki Nortona;
  • trądzik podobny – występuje w wodach północnego Oceanu Spokojnego;
  • paski – White preferuje północne wody, norweski, Północ, Barentsa i Morzu Bałtyckim.

Zimnokrwistych osoby nie należą do aktywnego drapieżnika, nie są one w stanie rozwinąć większą prędkość i duże zęby muszą kruszyć grube skorupy mięczaków. Żywi się małymi rybami, meduzy, skorupiaków i szkarłupni. Ten typ PERCIFORMES dochodzi do 30 kg. Dorosłe kobiety mogą złożyć do 40.000 jaj.

Obecnie populacja znacznie się zmniejszyła, tak wielu naukowców aktywnie odtworzyć warunki sztucznej hodowli. Jego odżywcze i bardzo delikatne mięso to prawdziwy przysmak. Dla realizacji przychodzi najczęściej w stanie zamrożonym bez łusek i głowy. Nawiasem mówiąc, ze skóry sum produkowane małe akcesoria.

Zawartość cennych substancji

Wśród cennych składników czynnych powinien zawierać znaczną ilość antyoksydantów, minerałów, pierwiastków śladowych i witamin, które mają wpływ na jakość naszej skóry, narządów wewnętrznych i nastroju. W ramach obecnego dużego zestawu strawnego białka, z tego powodu, że mięso ryb zaleca się stosowanie profesjonalnych sportowców.

Ponadto suma (obrazy mogą być wyświetlane w materiale) jest bogaty w kompleksie aminokwasów mineralnych (asparaginowy, glutaminowy, lizyna), są one odpowiedzialne za normalne funkcjonowanie mięśni serca i naczyń krwionośnych. Obecność fosforu, wapnia i magnezu w masie powoduje dużą użyteczność. Te pierwiastki są podstawą ludzkiego szkieletu.

Magnezie również zaangażowany w tłuszczu, białek i metabolizmu energetycznego. Spożywanie „Wilka Morskiego” co najmniej raz na dwa tygodnie, można uzyskać prawie całą gamę witamin takich jak A, B, E, D, PP.

wartość energetyczna

Jednym z głównych cech, oprócz wysokiej zawartości białka, które zawierają niewielką ilość kalorii. Sum, korzyści i szkód, które są dobrze znane żywienia dotyczy tłustych ryb. Ona ma satysfakcjonujące, Przetarg, mięsa bez kości i słodkie, niskokaloryczne. W części stogrammovoy około 126 kcal, co całkowicie brakuje węglowodany przeważa i niskiej zawartości tłuszczu – 5 g

właściwości lecznicze

Przydatne sum, zdjęcia, które wyraźnie wskazuje na jego wygląd, dla osób ze schorzeniami tarczycy. Ze względu na zawartość kwasów tłuszczowych omega-3, jest pokazany spożywać ci, którzy mają wysokie ryzyko zachorowania na serce i patologii naczyniowych. mięso drapieżnik pomaga wyeliminować szkodliwe cholesterolu i wzmacnia tkankę mięśniową. Tradycyjne lekarze medycyny i lekarze zalecają je pacjentom w okresie rehabilitacji.

Ze względu na ogromną ilość potasu w swojej strukturze ryby mogą i powinny spożywać osób ze skłonnością do obrzęków i nadciśnienia tętniczego. Wielu dietetyków doradzić zawierać mięsa w diecie, zwłaszcza podczas diety, gdy organizm nie otrzymuje wszystkie niezbędne substancje dla życia. Nie tylko do wymiany procesów, ale również normalizuje równowagę wodno-soli, wzmacnia tkankę kostną i poprawiają krążenie.

szkodliwe skutki

ryb morskich jest uważany za silny alergen, nawet po obróbce cieplnej poziom antygenu nie jest zmniejszona. Dlatego spożywanie „sea dog” powinno być ograniczone lub usunięte z menu dla osób cierpiących na alergie. Dzieci w młodym wieku nie warto dać. Nie jest zalecany dla osób z naruszeniem prace trzustki. Oficjalne źródła naukowe mówią, że przeciwwskazane podczas ciąży i dziecko ryby sum.

Korzyści i szkody ciąży jest wciąż badane. Badania kliniczne przeprowadzone przez amerykańskich ekspertów, potwierdzają negatywny wpływ mięsa osobników na układ nerwowy dziecka. Dlatego też, w celu uniknięcia skutków ubocznych wskazane jest, aby wykluczyć ryb w okresie ciąży i laktacji.

Wybór ryb

Wiele dobrze wiadomo, że wszystkie owoce morza gromadzić substancje toksyczne. Aby nie dostać poważne zatrucie jadem kiełbasianym i nie dostać należy wziąć odpowiedzialność za wybór i znać podstawowe zasady. Pierwszą oznaką świeżości uważany jest za jasne spojrzenie. Jeśli oczy zdominowane męty, to mówi, że nie jest to pierwsza świeżość Zębacz plamisty.

Korzyści i szkody ryb są równie uznawany przez wielu lekarzy. Ale żeby uzyskać jak najwięcej z wykorzystaniem przyjemności i korzyści, powinna być czujni. Świeże mięso poszczególne sprężyste, wrażliwych na ciśnienie szybko przywraca kształt. Pamiętaj, aby patrzeć na kolor ciała. W neprotuhshey ryb jest światło o charakterystycznym zapachu.

Eksperci nie radzę kupować tuszy, która leży na lodzie, to znaczy ponownego zamrażania. Ten produkt nie jest z wysokiej jakości i często niebezpieczne dla zdrowia. Lepiej spojrzeć świeżym sum, ciąć na porcje i zamrozić. Tak będzie przedłużyć trwałość dwóch miesięcy.

Jak gotować?

Sum, gdy świadczenie jest oczywiste dla wszystkich, bardzo popularne i popytu wśród smakoszy. Jednak wiele gospodyń domowych nie wiem jak go ugotować. Jak wcześniej wspomniano, mięso z drapieżnika morskiego tego kruchy i soczysty, który pozwala na tworzenie różnorodnych przysmaków. Karkas jest smaczne smażone, wędzone solone, piec i ogrzewa do wrzenia. Mięso może być gotowane na parze i grilla, sałatki, przekąski, wykorzystywanych jako nadzienie do ciast i karmionych każdej dekoracji.

subtelności gotowania

Aby rybki podczas gotowania nie upadł i nie zamieni się w galaretę, trzeba znać pewne niuanse, które chcemy się z wami podzielić:

  • Przy zwalczaniu lub wstępnego smażenia tuszy być cięte na kawałki o średniej, a następnie zwinąć w mące lub ciasto. Skręć w ryby może być, gdy kawałek dobrze rumiane i skorupę. Aby podczas gotowania mięso nie staje się bałagan, nigdy przykryć rondel z pokrywką.
  • Steki na pół godziny przed gotowaniem trochę prisolit.
  • Gotować w osolonej wodzie przez około 10-15 minut, nie zapominając strzelać pianę.
  • Piec tusza w folii z warzywami lub zbóż. Aby zwiększyć elastyczność można umieścić świeże pomidory.

sum ryby, stosowanie i uszkodzenia, które często omawiane specjalistów będzie koniecznie całość i smaczny, gdy jego przytrzymanie w solanki: łyżka soli rozpuszcza się w 100 ml wody i pozostawić na dwie godziny. Na koniec opiszemy prosty, ale bardzo smaczny przepis.

pieczone sum

Korzyści i szkód z tego dania są niewystarczające. Jest niskokaloryczna i satysfakcjonujące w tym samym czasie. Niezbędne składniki do polukilogrammovuyu tuszy: nieco mniejszy kubek ryżu, dwa małe pomidory, sto gramów sera i łyżką śmietany. Według własnego smaku, dodać sól i pieprz.

Nanosi się na warstwę folii z gotowanego ryżu, zbóż góry – wypatroszone, przemywa całość osnowy (sól). Pokrycie ryb plastry pomidorów, wlać śmietanę i posypujemy startym serem. Przykryć folią i przesyła je w piecu przez 20 minut w 180 ° C