454 Shares 5292 views

Ogród i Kuchnia Ogród Dla Lazy

W naszych czasach nie każdy ma wystarczająco dużo czasu, aby starannie opiekować się ogródkiem i ogrodem kuchennym. Ale, prawdopodobnie, każdy chce spędzić wolne dni w daniach z rodziną lub przyjaciółmi. W tym przypadku musisz sprawić, aby witryna była atrakcyjna i jednocześnie nietypowa, zorganizuj tak zwany ogród i ogród dla leniwych ludzi. Zaletą takiego ogrodu i ogrodu jest to, że zajmuje minimum wysiłku, aby się nimi zaopiekować.


Przed planowaniem ogrodu i ogrodu dla leniwych, musisz wybrać styl. Ogrody w stylu holenderskim lub włoskim wymagają dużo wysiłku, a także zwykłego ogrodu lub nowoczesnego ogrodu. Bardzo pożądane jest zorganizowanie ogrodu w stylu krajobrazu lub stylu wiejskim, czyli jak najbliżej natury. Zakłada się, że rosną rośliny w ogrodzie, które są charakterystyczne dla lokalnej flory, ponieważ nie wymagają szczególnej troski. W ogrodzie dla leniwych nie powinno być fryzjerskich żywopłotów i dywaników. W przypadku niepodzielnych żywopłotów można użyć chubushnik, rododendron, hydrangeas i jako koniczynę, ponieważ nie wymaga to opieki, krwawnika i innych kwiatów. Jest to trawnik mauretański, wygląda wyjątkowo dekoracyjnie i nie wymaga koszenia, w przeciwieństwie do zwykłego trawnika łąkowego.

W ogrodzie i ogrodzie dla leniwych lepiej jest posadzić drzewa i krzewy, które nie boją się mrozu i nie muszą być chronione podczas zimy, a także nie potrzebują regularnego cięcia i nie rosną zbyt wiele. I że drzewa i krzewy wyglądały dekoracyjnie przez cały rok, konieczne jest, aby liście pozostały zimujące na gałęziach. Takie bezpretensjonalne drzewa i krzewy obejmują barberry, cotoneaster, wrzos, trawę wrzecionową, jesion górski, kalibrowę i inne rośliny. Nie wymaga wiele opieki i roślin iglastych – jodła, jałowca, tygrys, sosna.

Jeśli zdecydujesz się na ogród i ogród dla leniwych ludzi, ławki ogrodowe i altany powinny być zlokalizowane z uwzględnieniem terenu i terytorium pod nimi betonowane. Pionowe ogrodzie łuków, altan i różnych budynków za pomocą wspinaczki, które nie wymagają dużo uwagi na siebie, na przykład chmielu, zakrzywienia wiciokształtnego, schisandry, Girly Girly będą pięknie ozdobić działkę .

Często ogród i ogród tworzą całość, więc trzeba układać łóżka tak, aby krzaki i drzewa nie zaciemniały ich. Układ ogrodowy zależy również od terenu. Takie rośliny warzywne jak rzodkiewka, buraki i kapusta mogą być posadzone na nizinach, ogórkach, papryczkach i pomidorach – w dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Jeśli ogród nie jest bardzo potrzebny, najlepszą opcją będą ogrodzone łóżka o różnych kształtach, rozproszone przez wysepki na trawniku. Szerokość łóżek nie powinna przekraczać jednego metra. Możesz zrobić i okrążyć łóżka. Bardzo wygodne i wygląda pięknie. A stalky warzywa rosną dobrze na piramidach. Aby to zrobić, musisz trzymać podpórkę pośrodku okrągłego łoża.

Podlewanie ogrodu jest najbardziej żmudną pracą, więc układ ogródka powinien stanowić najbardziej optymalną opcję. Leniwy system nawadniania ogrodu jest niewiele, wystarczy wybrać ten, który Ci najbardziej odpowiada. Na przykład system podlewania wikliny sprowadza się do napełnienia wiadrem wykopanym w ziemi wodą, a rośliny stopniowo stosują wodę z knotem z paska o szerokości 2 cm, który jest trudny do zaniku. Jeden koniec knota jest opuszczany do wiadra, drugi jest wydobywany na ziemię. Wiadro jest zamknięte wieczkiem, tak że woda nie odparowuje.

Zamiast łyżek można używać szczupłych plastikowych butelek z odciętym wierzchołkiem, wykopać dwie trzecie w ziemi. Muszą być zamknięte pokrywami. Takie podlewanie ogrodu nie jest wygodne, ponieważ nadal trzeba nosić wąż za wypełnieniem zbiorników. Możesz wylać wąż holey, wykopany na głębokości 10 centymetrów. Otwory są przewiercone szarą w odległości 25 centymetrów od siebie. Wadą takiego systemu można uznać, że woda do nawadniania jest zimna i niemożliwe jest przygotowanie płynnego opatrunku górnego.