84 Shares 4348 views

Jak długo należy uruchomić, aby schudnąć? Dokonaj treningi programów fitness

Nie można wybrać, jaki sport zrobić tak, jak to jest możliwe, aby schudnąć szybciej? Tackle uruchomiony. Jeśli wierzyć ekspertom, bardziej efektywny sposób jeszcze nie wynaleziono.


Running – najbardziej naturalna forma ćwiczeń, korzystny wpływ na organizm. Podczas joggingu aktywowane wszystkie systemy, z oddechowej krążenia. Dogania bieg, nie tylko schudnąć, ale również poprawić swój stan zdrowia.

Naukowcy z Yale University przeprowadzili badania na pytanie, ile trzeba uruchomić, aby schudnąć. Według ich ustaleń, 3-4 razy w tygodniu, aby zorganizować wystarczającą jogging.

Maraton dla początkujących

Bieganie jest prawdopodobnie najtańszym rodzajem sprawności. Wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć trening – to dobre buty sportowe, wygodne ubranie, a obecność w bezpośrednim sąsiedztwie parku, stadionu sportowego lub ziemi. Aby uruchomić na nawierzchni asfaltowej lub w pobliżu ruchliwych dróg nie jest zalecane.

Jeśli zdecydujesz biegać za spalanie tłuszczu, ale nie mają odpowiedniego szkolenia, zaczynają się od minimum. W ciągu 10 minut od chwili uruchomienia alternatywnej minutą szybkiego chodzenia. Stopniowo zwiększać czas trwania jogging przez 1-2 minuty, pozostawiając niezmienioną czas odpoczynku. Kiedy jesteś w stanie biec bez przerwy 10 minut w czasie, można zwiększyć czas trwania biegu. Jak długo należy uruchomić, aby schudnąć, można określić tylko empirycznie. Jak wiecie, tłuszcz zaczyna spalać dopiero po 20 minutach ćwiczeń aerobowych, a następnie ćwiczenie powinno trwać co najmniej 30 minut.

Szkolenie dla „zaawansowanych” sportowców

Wielu dietetyków mają do czynienia z problemem „plateau”. Bardziej prostym językiem, waga zatrzymuje się w dowolnym miejscu i nie chce spaść więcej. W tym przypadku można kontynuować do przestrzegania wszystkich zasad podaży i radzić sobie z taką samą intensywnością, jak poprzednio. Ale wynik nie będzie żadnych. Czy istnieje sposób, aby przenieść ciężar z ziemi? Tak, bardzo proste. Musimy zmienić obciążenie podczas ćwiczeń.

Program treningu interwałowego jest przeznaczony do 6 tygodni. Jako ciepły zapewnia łatwy jogging w odległości 800 metrów.

Pierwszy tydzień: alternatywne szybkich sprintów i jogging, pokonywanie każdym względem odległości około 200 metrów.

Drugi tydzień: działa na płaskim terenie w umiarkowanym tempie i 30 minut.

Trzeci tydzień: biegi, około 30 minut.

Tydzień czwarty: nie różni się od poprzedniej.

Piąty tydzień: sprint 400 metrów i 250 metrów od joggingu. Powtórzyć 6 razy.

Szósty tydzień: szybki bieg na płaskim terenie.

Trening interwałowy metabolizm ostroga, a tym samym przyczyniając się do pchania wagi do jego spowolnienia.

Szczegółowe zalecenia dotyczące ile trzeba uruchomić, aby schudnąć, nie istnieje. Każdy człowiek jest inny, więc czas trwania szkolenia zależy od sprawności fizycznej, ogólnego stanu zdrowia, a nawet pogody. To ma sens, aby skonfigurować harmonogram w celu zmniejszenia masy ciała i umieścić go wszystkie zmiany.

Wiadomo, że do treningów aerobowych (i to obejmuje i działa), to jest bardzo ważne, aby monitorować tętno. Spalanie tłuszczu występuje tylko wtedy, gdy niektórzy z jego znaczeniem. spalanie tłuszczu strefy dla każdej osoby i zależy od wieku. Aby obliczyć niezbędne dla skutecznego tętno, należy określić maksymalną wartość poprzez odjęcie 220 z wiekiem. Tętno podczas treningu cardio powinna wynosić 65 – 75% tej wartości.

Dla tych, których waga przekracza normę o więcej niż 25%, właściwą wydajność dla utraty wagi – to działa w zwolnionym tempie lub szybkiego chodzenia. Nie starają się przyspieszyć proces zakładania kilku warstw odzieży. się pocić. nie da pożądanego efektu, ale obciążenie serca zwiększa się znacząco.

Wszelkie trener fitness na pytanie, ile do uruchomienia, aby schudnąć, aby odpowiedzieć jednoznacznie – im więcej, tym lepiej. Przynajmniej, jak już jasno – maksymalnie 30 minut – to zależy od chęci. Na przykład, Elena Proklova odpływają półtorej godziny podczas biegania i w doskonałym stanie.