475 Shares 2662 views

Przepis: placki z kwaśnego mleka

Pieczenia naleśników po raz pierwszy może być koszmarem, jeśli wcześniej nikt nie wyjaśnił, jak to zrobić dobrze. A kiedy proces jest wyjaśnione i zrozumiałe wydaje się, że są one bardzo łatwe w przygotowaniu. Co ma być idealny naleśnik? Cienka, niemal przezroczysty, z koronki krawędzi, i bardzo proste.

Często zdarza się, że mleko kwaśnieje i wlać szkoda. Jeśli pozwolimy jej skwaśnieć przed końcem, można przygotować wspaniałe naleśniki, które zachwycą domowników. Ciasto na kwaśne mleko może być przechowywane w lodówce do trzech dni, więc można gotować naleśniki na śniadanie do jego rodziny. Przed gotowaniem musi stanąć na chwilę w temperaturze pokojowej.

Receptura: placki z kwaśnego mleka – pierwszy wariant

Aby rozpocząć, należy użyć dzbanek pomiarowym, z którym zmierzyć 75 ml wody i kwaśnego mleka – 200 ml. Przesiać do miski około stu gramów mąki i odrobiną soli. Po tym zrobić dobrze w środku, gdzie jechać dwa jajka. Z pomocą korony pokonać jajka, zbierając się na ściankach miski wszystko mąki. Stopniowo, można dodać płyn, mieszając i pozbycie się grudek i stopniowo nie będzie. Kiedy cały płyn jest dodawany za pomocą łopatek trzeba zebrać wszystkie grudki w środku i pokonać aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Gotowanie naleśniki warto w maśle, a następnie będą one uzyskać bardzo smaczne. Roztopić masło na patelni, około ćwierć paczki, której część dodać do ciasta i wymieszać wszystko ponownie.

W trakcie gotowania można dodać trochę oleju na patelni nie było całkiem suche i naleśniki nie trzymać się go. Przed rozpoczęciem smażenia pełną skalę warto spróbować zrobić naleśniki testy, które pokażą, czy prawidłowej ilości oleju wlać na patelnię. Wlać ciasto, należy kadzi stoisk. Ciasto jest już na patelni? Teraz musi być przechylona w różnych kierunkach, które będą je rozprowadzać równomiernie na całej powierzchni. Przynieść aż gotowane naleśnik potrzeba mniej niż minutę. Następnie może być przerzucony przez cienkim ostrzem lub nożem, az drugiej strony brakuje kilku sekund do gotowości. Gotowy naleśnik powinien dostać Lacy prawie przezroczysty i chrupiące.

Przepis: placki z kwaśnego mleka, – druga opcja

Jeśli zdecydowaliśmy się podobać jego rodziny i przyjaciół, jest receptą kwaśne naleśniki doskonale nadaje się do tego. Do tego trzeba: czterysta gramów mąki, cztery jaja, cztery łyżki cukru, kilka łyżek roztopionego masła, pół litra kwaśnego mleka i soli. Po pierwsze konieczne jest, aby stopić oleju, następnie oddziela się białka z żółtek jaj Żółtka szlifować cukier dodaje się do oleju i mieszaniny kwaśnego mleka, ale nie wszystkie. Dodać mąkę, wszystko dokładnie wymieszać, dodać resztę mleka. Jeśli jesteś naprawdę zainteresowany w tym przepisie, naleśniki z kwaśnego mleka powinna okazać się ciasto, jak rzadkiej konsystencji śmietany. Następnie białka bicz solą, wlać mieszaninę do ciasta. Przesuwać trzeba mieć dobrą rozgrzewkę, myć je olejem. Placki smażyć aż trzeba zrobić i umieszczając je promazyvat masła.

Przepis: placki z kwaśnego mleka – wariant trzeci

W tym przypadku można wziąć: litr mleka kwaśnego, kilogram mąki, cztery łyżki oleju roślinnego, sól, pół litra wrzącej wody, cztery jaja.

Lekko ubić jajka z solą i cukrem, dodać mąkę, wprowadzić kwaśne mleko. Ugniatać aż będzie gładkie. Umieszcza się w naczyniu sody, napełnić go z wrzącą wodą. Ubijania ciasta bez przerwy, wlać wrzącej wody do niego za pomocą sody. Dodaj olej roślinny, wymieszać ponownie. Niech ciasto wstać przez 10-15 minut. Placki trzeba upiec z obu stron na złoty kolor. Posmarowania patelni stoi sam po raz pierwszy.

Bon appetit!