410 Shares 7877 views

TO-2: wykaz robót budowlanych do pojazdu i ich okresowości

Jak wszyscy wiemy, każdy pojazd wymaga przejścia okresowej konserwacji. Procedura postępowania z autoryzowanym dealerem gwarantuje wysoką jakość pracy, chociaż może być droższe niż w innych warsztatach. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo, co stanowi TO-2, wykaz robót budowlanych w nim zawarte, w przeciwieństwie do do-1 i innymi funkcjami.

informacje ogólne

Z upływem inspekcję przeprowadzono regulowany, kontroli i inspekcji pracy, w tym diagnostyki i regulacyjnej jednostki manipulacji samochodu na specjalnych stojakach. Cała lista prac TO-2 ma na celu sprawdzenie głównych jednostek pojazdowych. Ponadto, operacja polega na zbadaniu stanu maszyny oraz szereg dodatkowych ruchów. Na przykład, może to być wymiana oleju i filtrów. Przeprowadzanie takich operacji nie zajmuje dużo czasu, ale można dodać niezawodność samochodu.

TO-2 "kia Rio"

Lista prac dla tego urządzenia zawiera następujące elementy:

 • Zmienić olej silnikowy i filtr oleju.
 • Elementy smarowania drzwi, boot i maski pokrywy.
 • Aktualizacja płynu hamulcowego.
 • Układ wydechowy przez spalinach.
 • Zapobieganie mocowania filtra powietrza, w układzie napędowym, skrzyni biegów.
 • Regulacja kierownicy, ciśnienie w oponach, systemy oświetleniowe, klimatyzatory, napęd taśmowy dodatkowe jednostki.
 • Oczyszczanie filtra i blokowania przepływu otworów drenażowych ciała.

A DO-2 „Kia Rio”, wykaz prac na wspomniano powyżej, po przebiegu 30 tysięcy kilometrów.

"Volkswagen Polo"

Przepisy odnoszące się do wszystkich samochodów tej marki, wyprodukowane w 2010 roku. Przepis ten ma zastosowanie do modeli z silnikiem 1,6-litra z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Producent zaleca, aby przejść kontrolę wyłącznie w centrum serwisowym. Jeśli zdecydujesz się na przeprowadzenie operacji samodzielnie, prosimy o zapoznanie się z instrukcją obsługi.

Można zauważyć, że olej w skrzyni biegów jest wypełniona obliczania cały okres pracy i nie może być zastąpiony. Ich poziom powinny odbywać się co 30 tysięcy kilometrów (ręczna transmisja) albo w obecności 60 tysięcy w polach maszyny.

Poniżej znajduje się lista prac TS-2 „Sedan Polo”:

 • wymiana oleju, filtr kabinowy i analogowe.
 • element sterujący wentylacją, łączące przewody, urządzenia chłodzącego.
 • Sprawdzanie przewodów paliwowych i elementów łączących.
 • zawieszenie zapobieganie i łączniki.
 • Kontrola ciśnienia w oponach i kąta skrętu.
 • Ponadto, kontrola odbywa się z baterii, Lekki element hamulca postojowego, świece zapłonowe, otwory spustowe i rygle.

Dodatkowo, lista „Sedan Polo” pracy TO-2 obejmuje wymianę elementu filtracyjnego powietrza, płynu hamulcowego sprawdzić napędy pasowe zamontowane, dodatkowych węzłów. Sprawdzić co 30.000 km lub dwa lata pracy.

"Hyundai"

Drugi okres kontroli, ten samochód jest po 30 tysięcy kilometrów. Przeprowadziła wymianę oleju, jak również szereg operacji:

 • Kontrola głównych komponentów, takich hamulców i skrzyni biegów.
 • Diagnoza zaworów i silnika.
 • Wymiana oleju i filtra oleju.
 • Sprawdzanie napęd pasowy.
 • Monitorować stan i ilość czynnika chłodniczego.

Producenci zalecają prowadzenie TO-2, „Solaris”, wykaz robót podanych powyżej, na markowych stacjach. Warto zauważyć główne kody kontrolne. Wśród nich: I (sprawdzić węzeł części i materiały), R (wymiana wymaganych elementów).

przydatne informacje

Regularna konserwacja każdego pojazdu, pożądane jest przeprowadzenie autoryzowanym partnerem lub usług. Kosztem nie jest szczególnie wpływ, ale masz gwarancję na wykonywanej pracy. W rzeczywistości może być obsługiwany w żadnej stacji, ale w tym przypadku, w przypadku sporów sprzedawca będzie musiał udowodnić jakość robót.

Kiedy trzeba dokonać do 1? Na przykład, TO-2 jest prowadzone przez 30.000 km lub 2 lata użytkowania pojazdu (dla większości samochodów). W konsekwencji pierwszy sprawdzanie jest konieczne, aby spędzić rok wcześniej, lub po 15000 przebiegu. Jeśli w ciągu roku samochód jechał co najmniej 15 000 km, inspekcja jest również wskazane, aby w celu uniknięcia poważnych uszkodzeń i awarii kluczowych komponentów.

Ponadto, właściciele powinni okresowo sprawdzać ich własny poziom płynu hamulcowego, oleju, przeciw zamarzaniu, ciśnienie w oponach i innych aspektów związanych z bezpieczeństwem ruchu.

TO-2 "Skoda": wykazu prac

W tym samochodzie, proces ten jest podobny do innych samochodów w swojej klasie. Na stacji paliw następujące operacje są wykonywane:

 • Wymiana środka hamującego.
 • atmosferyczny wymiana filtra na przebieg ponad 60 tysięcy kilometrów w 24 miesięcy.
 • Sprawdzenie stanu ogumienia.
 • Kontrola i smarowanie aktywnych elementów drzwi, maski i bagażnika.
 • Wymiana filtra oleju. Jeśli przebieg ponad 60 tys. Km² benzyny i 100.000 kilometrów na elektrownie diesel.
 • Sprawdzanie świec zapłonowych.
 • Diagnoza poziomu innych płynów roboczych, stan baterii i pasów bezpieczeństwa.

warunki

TO-1, TO-2, wykaz prac i częstotliwości, które są różne, wymagają specjalnych właścicielom uwagę. Producenci zalecają pierwszej kontroli nie później niż po upływie roku od pracy maszyny lub najazdu 15 tysięcy kilometrów. Drugi test powinien być wykonany w ciągu dwóch lat po zakupie pojazdu, lub do osiągnięcia 30 tysięcy kilometrów.

Konkretna definicja względem upływu sprawdzanie zależy osobisty sposób jazdy i warunków pracy kierowcy samochodu. Na przykład jazda na krótki dystans nie aktywnie wpływać na części eksploatacyjne takie jak ruch na długich dystansach przy maksymalnych obciążeniach. Ważne jest, aby wiedzieć, że płyn hamulcowy w każdym przypadku powinny być aktualizowane co najmniej raz na dwa lata. Ignorując ten punkt może wystąpić niewydolność układ hamulcowy, który jest obarczona wystąpienia sytuacji awaryjnej ruchu.

noty

TO-2 samochody, wykazu prac podanych powyżej, wymaga przestrzegania zasad określonych przez producenta. Informacje na temat kategorii typu oleju można znaleźć w instrukcji obsługi. Pokazane są również zalecany gatunek i rodzaj oleju. Podczas przeprowadzania kontroli technicznej należy zwrócić szczególną uwagę na wymianie nie tylko ropy, ale jego wkład filtra.

Ponadto, należy sprawdzić grubość okładzin hamulcowych. Zwłaszcza, jeżeli pojazd jest używany w ekstremalnych stylu jazdy. Pożądane jest również, aby monitorować wskaźnik okresowości Kasowanie i kondensatu linię rozładowania paliwa i filtr powietrza.

"Lada"

T0-2 „Kalina” lista prac składa się z następujących operacji:

 • Sterowanie i praca osmotrovye zidentyfikować błędy w paliwie, hamowania i układ napędowy.
 • Zapobiegawcze procesy regulowane.
 • Diagnostyka i regulacja podstawowych jednostek samochodu.
 • Testowanie części hamulcowych.
 • Wymiana i uzupełnianie płynu oleju i hamulca.

funkcje

Dla samochodu krajowej „Lada Kalina” TO-2, w sprawie wykazu prac wymienionych powyżej, odgrywa ważną rolę, ze względu na stan dróg i sposób działania. Konserwacja zgodnie z ustalonymi zasadami, pozwala wydłużyć wytrzymałość członów pojazdu i zapewnienia bezpieczeństwa ruchu. Wiele elementarna praca jest dostępna wydać na własną rękę, w następstwie zaleceń podanych w instrukcji obsługi.

Wielość dozoru technicznego na „Łada Kalina” jest co 15 tysięcy kilometrów. Dla zagranicznych sedan „Volkswagen Polo”, TO-2 (wykaz robót) jest niemal identyczny, chyba że wymogi kontroli różnych typów silników i skrzyń biegów. Średni koszt inspekcji na stacjach serwisowych spółki do publicznego samochodu to około siedem i pół tysiąca rubli. Dodatkowo trzeba wydać na materiały eksploatacyjne, w razie potrzeby.

Dobór i wymiana oleju

Wszystkie samochody o zmiennej częstotliwości inspekcji w zakładzie prowadzonym przez specjalnym olejem silnikowym. Rozważmy funkcje na przykładzie samochodu „Skoda”. Wskaźnik ten ma następujące pozycje:

 • Benzyna jednostki napędowe – VW-503.
 • Dla silników wysokoprężnych odsączonych substancji stałych – VW 506 01.
 • W przypadku innych silników – VW-507 00.

Korzystanie z tych rodzajów oleju pozwala na maksymalną prawidłowego użytkowania pojazdu, jak również zredukować koszty przejścia technicznego.

Jeśli rezerwa oleju fabrycznym jest niewystarczająca, jego wymiana odbywa się raz w roku lub na zestaw run 15 tysięcy kilometrów. Dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich systemów wymaganych do wytworzenia maszyna transkodowania czas związany częstotliwość inspekcji serwisowych. Szczegóły można omówić z przedstawicielem oficjalnej stacji paliw. Producent zaleca przeprowadzenie w każdym przypadku wymiany oleju silnikowego co 15 tysięcy kilometrów, aby przeprowadzić drugą kontrolę po dwóch latach użytkowania lub 30000th nalotu. Płyn hamulcowy należy wymieniać co kilka lat.

Jeśli samochód jest wyposażony w zespół napędowy diesel o zwiększonej zawartości siarki, okres wymiany oleju jest zredukowana do siedmiu i pół tysiąca kilometrów, co jest związane z cech konstrukcyjnych silnika.

Inne rodzaje konserwacji

W zależności od wieku samochodu i przezwyciężyć przebiegu drogi, nie ogranicza się koniecznie 1, 2, 3, lista utworów, które są omówione dalej, ale kolejnych kontroli aż do inspekcji dziesiąty.

Pierwsza kontrola obejmuje prace nad zastąpieniem paliw i smarów i przetwarzanie elementów mocujących. Również następujące zabiegi mogą być wykonywane:

 • Wymiana zestawu filtra oleju.
 • Smarowana skrzynia biegów.
 • Sprawdzanie gniazdka hamulca, układ kierowniczy.
 • kierownicą.
 • Pomiar ciśnienia w oponach.
 • Sprawdzić oświetlenie i baterię.
 • Polega ona na niewielką liczbę prac w sprawie zastąpienia paliw i części zamiennych, jak również elementy składowe smar.

Również w badaniu obejmują czyszczenie otworów drenażowych w kadłubie, wymiana płynu hamulcowego, ukazując możliwe wady fabryczne.

Parametry drugi konserwacji zostały omówione powyżej. Dalsze badanie szczególnych kolejne operacje na zasadach i możliwościach.

Okres wglądu Przebieg

Samochodów „Volkswagen” (TO-2, wykaz prac wymienionych w artykule), wymaga regularnego kontrolę uzupełniającą, jak również większość typów pojazdów. Wśród przeglądów technicznych, co następuje:

 • TO-3 przeprowadza się po 45 tysięcy kilometrów, zawiera charakterystykę operacji pierwszej kontroli.
 • TO-4 odbywa się po czterech latach eksploatacji pojazdu lub 60 tysięcy kilometrów. Praca inspekcja są przewidziane dla pierwszego i drugiego badania i wymiana świec zapłonowych, sprawdzanie statusu mechanizmu rozrządu łańcuch lub pasek napędowy, pompę olejową oraz urządzenia sterowania napinacza.
 • TO-5 – pierwszy utrzymanie analogowy, przeprowadzone po 75 tysięcy kilometrów ..
 • TO-6 -. Po 90 tys km, wykonywał pracę podobną do TO-1 i 2.
 • Do 7, 8, 9, 10 są wykonane po 105, 120, 135 i 150 tysięcy kilometrów, odpowiednio.

Korekta okres eksploatacji samochodów

Jako eksperci doradzają, wymiana czynnika chłodniczego powinny być przeprowadzane co najmniej raz na 3-5 lata. Proces prowadzi się do całkowitej wymiany płynu chłodzącego lub zakończenia do wymaganego poziomu. Na przykład, że samochód „Volkswagen Polo” są wypełnione fioletowy typu czynnika G-12 Plus. Płyn może być mieszany z analogów G-12 i G 1. Podczas mieszania rozwiązania obserwowanych proporcji 1/1. Całkowita pojemność systemu wynosi około sześciu litrów.

Jak obowiązującymi przepisami usług samochodowych, olej w skrzyni biegów jest przeznaczony dla całego okresu służby pojazdu. Podczas konserwacji tylko monitorować poziom i okres następnego badania nie przekracza 30 tysięcy kilometrów na manualną skrzynią biegów i 60.000 dla automatycznej skrzyni biegów.

Ręcznego montażu mieści dwa litry biegów typu oleju SAE 75W-85 (API GL-4), a urządzenie – około siedmiu litra marki syntetyczny analog ATF (G055025A2).

Konkludując

przegląd techniczny pojazdu – to gwarancja bezpieczeństwa na drodze. Samochód powinien być dokładnie sprawdzane przed każdym wyjazdem do serwisowania hamulca, integralności rur i węży, wskaźnik ciśnienia w oponach. Ponadto, należy zdać egzamin zawodowy z samochodu, które są przeprowadzane na stacji paliw. Dla większości „samochodów” występował po każdych 15 000 km lub 1-2 latach eksploatacji.

Poza stanie technicznym, nie zapomnij o czystości „koń żelaza”. To nie tylko poprawia wygląd estetyczny, ale także pozwala chronić organizm przed korozją i deformacji. Należy natychmiast monitorować poziom substancji pomocniczych pojazdów roboczych, w tym ropy naftowej, hamulca i chłodziwa. W następstwie tych zaleceń i rad instrukcji, nie można po prostu przedłużyć żywotność urządzenia, ale również, aby chronić siebie i innych użytkowników dróg.