855 Shares 8467 views

Rura (instrument muzyczny): formularze, zdjęcia

Wiatr instrument muzyczny trąbka – atrap tworząc dźwięku rejestr Alto-sopran. Wśród podobnych instrumentów, które ma najwyższy dźwięk. Rura używana od czasów starożytnych, kiedy to był używany jako sygnał. Orkiestra poszła za około 17 wieku. Gdy mechanizm został wynaleziony zawory, rury odgrywa rolę pełnoprawnego narzędzia do wykonywania muzyki klasycznej. Barwa jasny, genialny. Narzędzie może być wykorzystywane jako artysta solowy na wietrze i orkiestrę symfoniczną, jazzu i podobnych gatunków.


historia

To narzędzie jest jednym z najstarszych. Pierwsze wzmianki o tych urządzeń pojawiły się w okresie około 3600 lat pne. Wiele cywilizacje skorzystało fajki – i Starożytny Egipt i Ancient Chiny i starożytnej Grecji i innych kultur stosowane podobieństwo rur jako narzędzia sygnalizacji. Przez wiele stuleci było głównym zadaniem tego wynalazku.

W średniowieczu jako część wojsk musieli trębaczy, którzy mogli przesyłać dźwięku do innych części zamówienia, znajdujących się w znacznej odległości od siebie. W tych dniach, rura (instrument muzyczny), choć nie w pełni wykonał swoje funkcje, ale gra była elitarną sztukę na nim. Uczyliśmy tej umiejętności tylko przez specjalnie wybranych osób. Ciche, pozamilitarne razy trębacze były obowiązkowe uczestnicy festiwalu potyczki. W dużych miastach były specjalne trębaczy wieżowych, informując sygnalizować nadejście wielkich ludzi, zmiany pory dnia, ofensywa wojsk wroga, lub o innych ważnych wydarzeniach.

Na krótko przed nadejściem renesansu, nowe technologie pozwoliły na wytworzenie bardziej doskonały muzyczny instrumentów dętych. Rura związał się orkiestrà. Ponadto, trębacze są znacznie bardziej wirtuoz, nauczyć się sztuki Clarin. To słowo odnosi się do transmisji diatonicznych dźwięków z wykorzystaniem pereduvaniya. Barokowy era można łatwo uznać za „złoty wiek naturalnych rur”. Ponieważ dzieje klasyczny wiek i romantyczne, wprowadzenie podstaw całej melodii, trąbka naturalna ustąpił w tle jako niezdolność do gry linii melodycznych. I tylko na wykonanie głównych etapach skali stosowanej w orkiestrach rury.

nowoczesny rura

instrumenty muzyczne otrzymał w połowie 19 wieku, mechanizm zaworu, początkowo nie miał zasłużoną sławę. Powodem jest to, że większość z tych dźwięków nie było jeszcze jasne, intonacja i nie mają ten sam odcień. Coraz przeniesienie górnych głosy zaczęły Cornet ładowania jak jego głos był znacznie bardziej miękki i charakterystyka techniczna idealne. Ale na początku tego wieku, gdy rura została ulepszona konstrukcja, Cornet musiała opuścić zespół. Wreszcie rura była w stanie pokazać wszystkich dźwięków, które są wymagane w orkiestrze instrumentów dętych. Obecnie partia uprzednio stworzony dla kornetów, wykonuje rury. instrument muzyczny, którego zdjęcie jest dołączone do tego artykułu, jest całkowicie w stanie zagrać skalę, dzięki najbardziej zaawansowanym mechanizmem.

Dziś instrument jest używany w orkiestrach w wykonywaniu muzyki w odniesieniu do gatunków ska, jazz, funk, a także jako artysta solowy.

Konstrukcja rury

Miedź i mosiądz – materiały, z których najczęściej produkowane rury. instrument muzyczny wykonany ze srebra lub innych metali można znaleźć znacznie rzadziej. Nawet w czasach starożytnych był to wynalazł metodę produkcji z jednego arkusza blachy.

Ciekawa forma ma ten instrument muzyczny. Rura jak nazywa względu na swój kształt, który krzywe faktycznie utworzony tylko dla zwartości – to tylko długa rura. W ustniku jest lekko zbieżna w dzwon – rozszerzeń. Główne odcinki rury o kształcie cylindrycznym. Jest to forma przyczynia się do jasności dźwięku. Podczas procesu produkcji niezwykle ważne, aby dokładnie obliczyć nie tylko długość, ale także odpowiedniego gniazda przedłużacza – to powoduje, że narzędzie kompilacji. Jednakże, istota pozostaje taka sama: instrumentu muzycznego – tylko długości rury.

gra

Zasada gry – Pierwsze akordy harmonicznych poprzez zmianę położenia warg i długość słupa powietrza, który osiąga się za pomocą mechanizmu zaworowego. Stosuje się trzy bramy, dzięki czemu możliwe jest dźwięk lub pół półton zmniejszyć głośność. Naciskając jednocześnie kilka zaworów umożliwia niższe działanie narzędzia do trzech tonów. To właśnie w ten sposób osiągnęliśmy skalę chromatyczną.

Istnieją odmiany, dla których istnieje czwarty zawór, umożliwiając niższe operacyjnych pięć półtonów.

sprzęt zabawowy

Z high tech rury mobilności doskonale spełnia diatonicznych pasaże, arpeggia i rzeczy. Oddychanie jest spożywane z umiarem, więc jest to możliwe do wykonania frazę długodystansowych i jasne tonu.

Zawór tryle się doskonale w nowoczesnych instrumentów.

gatunek

Najbardziej popularny typ – trąbka w strukturze B-dur, które brzmi ton niższe niż wskazują notatki, napisane dla niej. Obecnie notatki napisane przez oktawy małej do E trzeciej oktawy, ale mimo to jest faktycznie pochodzących z narzędzia i wyższych dźwięków. Nowoczesne rury konstrukcja umożliwia to wykonywanie wszystkich niezbędnych ton, rzadko będzie ulubiony rury amerykańskiej w zbudować do.

Co więcej, dziś istnieją trzy rodzaje rur, przed bardzo popularne.

Górna trąbka – instrument muzyczny, zaprojektowany, aby dźwięk niemal kwarta poniżej pisemnych notatek. To narzędzie jest niezbędne do transmisji nizkoregistrovyh dźwięków (przykład – III Symfonia Rachmaninowa). Teraz jednak, gdy rura jest rzadko stosowany, najczęściej jest ona zastąpiona Flügelhorn.

Trąbka basowa – instrument muzyczny, którego zdjęcie jest łatwe do znalezienia w każdej szkole muzycznej, brzmi poniżej zwykłych rur na oktawę. W tym przypadku duża Nona poniżej proponowanych notatek. Został wykorzystany dopiero w drugiej połowie 20 wieku. Teraz z powodzeniem zastąpić puzonie – podobnie jak w strukturze, zarejestrować się i barwa.

Trąbka piccolo. Zbudowany pod koniec 19 wieku, ale teraz przeżywa nową falę popularność dzięki zainteresowania muzyką dawną. Zastosuj w stylu B-flat, natomiast dla dieznyh tonów można zrekonstruować i oddany do eksploatacji pola. Ma cztery zawory zamiast trzech, jak dużej rury. Instrument muzyczny jest używany z ustnikiem mniejsze, ale to wpływa na mobilność techniczny i barwą.

repertuar

Chociaż nowoczesne rury, które można wykonać bez ograniczeń linii melodycznych, które niedawno napisany dużą liczbę dzieł solowych, które zostały stworzone dla tych narzędzi. Dziś wykonują one na małych (piccolo) rury. Dla trąbka napisał wiele znanych kompozytorów: Haydn, Weinberg, Blacher, Szczedrin, Bacha, Molter, Mozarta, Beethovena, Brahmsa, Mahlera, Musorgskiego, Rimskiego-Korsakowa, i wiele innych, nie mniej wielkich kompozytorów.