886 Shares 4605 views

Jak odzyskać dane z dysku flash?

wartość informacji w chwili obecnej rośnie z każdym dniem. Wszelkie sfera ludzkiej działalności nie może obyć się bez akumulacji pewnej macierzy danych, które muszą być przechowywane gdzieś. Z pomocą różnych opcji dla mediów komunikacyjnych. Stało się szczególnie popularny USB błyskowej Dyski, które jest powszechnie nazywany po prostu trzymać. Cenią sobie niewielkie rozmiary i łatwość obsługi. Trzymać użytkownik zapisuje informacje ważne dla niego. A jak to jest niedobrze, gdyby z jakichkolwiek powodów, informacja ta jest stracone! Kiedy próbujesz uzyskać dostęp do informacji o dysku flash zostawić wiadomość, że urządzenie nie jest sformatowana. Jednocześnie zapewnia wskazanie RAW systemu plików. Oznacza to, że system Windows nie może znaleźć dane na temat systemu plików kija. Dlatego aktywna standardem w takich przypadkach, system RAW. Ale nie rozpaczaj. Najczęściej, aby odzyskać dane z dysku flash jest nadal możliwe. Najpierw trzeba zrozumieć przyczyny incydentu. Mogą być bardzo zróżnicowane: od nieplanowanych nośnikach formatu przed naruszeniem struktury danych.

możliwe przyczyny

Mamy do czynienia z najbardziej podstawowe z nich:

  1. Wystąpił błąd w systemie operacyjnym. W tym przypadku problem można rozwiązać bardzo prosto. To wystarczy, aby ponownie uruchomić komputer, a system Windows przywrócić normalną kolejność prac.
  2. Jest problem ze złączem USB. Można to sprawdzić poprzez podłączenie pamięci flash USB do innego komputera.
  3. uszkodzenia mechaniczne powstałe przewoźnika. Konieczne jest, aby sprawdzić połączenie ze złączem USB pokładzie. Ponadto, powodem może być wdmuchiwane kontrolera. W tym przypadku, aby odzyskać dane z dysku flash, konieczne jest, aby skontaktować się z centrum serwisowym.
  4. Uszkodzone sektory, które zawierają informacje zastrzeżone. Z tego powodu, system operacyjny nie może przeglądać pliki na nośnikach wymiennych. Aby odzyskać dane z dysku flash, należy użyć specjalnego oprogramowania. Rozważmy konkretny przykład.

Za pomocą specjalnych programów

Przykładem programu, aby odzyskać dane z dysku flash, to R-studio. Jeśli w trakcie jego stosowania wróci przynajmniej część utraconych danych, a następnie trzy pierwsze przyczyny uszkodzenia urządzenia USB znikną same. Program skanuje, co spowodowało próby określenia rodzaju i ilości utraconych plików. Po zakończeniu tej procedury, wybierz „Przywróć wszystkie pliki” musi być wybrana w menu. Następnie określ ścieżkę do zapisania i uruchomić operację.

Jak odzyskać dane ze sformatowanego dysku USB?

Jeśli sformatować dysk flash nie są już wykorzystywane do zapisu informacji, można spróbować odzyskać utracone pliki. W tym celu menu R-studio wybierać nasze urządzenie USB, uruchomić skanowanie i wdrożyć funkcję przywracania. W tym przypadku, możliwość niepełnego odzyskiwania danych. Następnie konieczne jest, aby określić rodzaj wymaganego pliku i czas ich powstania. Przyczynia się do odzyskiwania skasowanych danych z dysku USB w całości.