209 Shares 6057 views

Jak Sync Android z komputera na różne sposoby?

Android telefony są idealne do odtwarzania muzyki i skorzystać z kalendarza, jeśli jesteś przyzwyczajony do pobrania tych możliwości z telefonem. Jednakże, wraz z wydaniem niektórych smartfonów – Motorola Droid, Google Nexus One, i tak dalej, okazało przykry szczegół – nie mają oficjalnego oprogramowania do synchronizacji, takich jak iTunes firmy Apple.

Niektóre Android smartfony mają swoje własne rozwiązania, ale nie są one tak dużo. Na przykład, Motorola Devour i HTC Hero może zaoferować pewne opcje synchronizacji, ale to jest raczej wyjątkiem niż regułą. Ze względu na fakt, że ogromna liczba urządzeń produkowanych, kwestia sposobu synchronizacji Android z komputera na tej platformie jest wciąż aktualne.

Pierwsze kroki

Jeśli dopiero zaczynasz z funkcjonalnością telefonu, trzeba będzie założyć konto Google Gmail. Nie zaniedbuj go. Na początku może się wydawać nieco nierozsądne – aby zarejestrować nowy adres e-mail, po prostu korzystać z telefonu, ale uwierzcie mi – to łatwiejsze niż innych opcji. Po pierwsze, należy utworzyć konto w Gmailu i synchronizować z nim wszystko, co jest możliwe. Ponieważ Google oferuje szeroką gamę usług – Mapy, buzz, YouTube, itp – .. Wszystko to może być związane z interfejsem Android. Stosując wszystkie te funkcjonalny z jednego konta na telefonie ułatwia zadanie.

Jak Sync Android PC-multimediów?

Aby zsynchronizować pliki muzyczne, wideo i zdjęć w telefonie, doubleTwist – jest najlepszym wyborem. Ta aplikacja import listy odtwarzania iTunes i automatycznie formatuje tylko o wszelkiego rodzaju plików multimedialnych do odpowiedniego formatu dla telefonu. Samo oprogramowanie może wydawać się dziwne, ale sobie z tym poradzić, można synchronizować wszystkie swoje pliki multimedialne w smartfonie.

Ponadto, mówiąc o tym, jak do synchronizacji Android z komputerem, można po prostu skopiować pliki na kartę microSD. Jednak takie połączenie nie pozwala na zapisanie listy odtwarzania lub konwersji plików wideo.

e-mail

Jeśli naprawdę chcesz skojarzyć e-mail z Androidem, konieczność korzystania z Gmaila. klient usługi dla Androida jest bardziej bogate w funkcje niż jakiejkolwiek innej wersji e-mail. Jeśli chcesz użyć innego konta jako jego osobistej skrzynki pocztowej, trzeba ją skorygować ręcznie za pomocą POP3, IMAP lub Microsoft Exchange ActiveSync, które są obsługiwane przez prawie wszystkich telefonów z systemem Android.

Jak synchronizować kontakty Android do komputera?

Po utworzeniu konta Google, można zaimportować kontakty do niego. Aby skopiować je w całości, trzeba wyeksportować je z istniejącego oprogramowania w postaci pliku CSV. Można również synchronizować kontakty z Outlook Express, Yahoo Mail lub Hotmail w tym samym formacie. Aby zaimportować plik CSV, otwórz Gmaila na komputerze (nie na telefonie!), Przejdź do zakładki „Kontakt”, a następnie kliknąć przycisk „Importuj”. Jest to prawdopodobnie najprostszy sposób jak do synchronizacji Android z komputerem.

kalendarz

Wszystkie telefony Android wspierać Kalendarz Google, wiele modeli może także współpracować z Microsoft Exchange. Jeśli używasz innego programu, należy połączyć je z kalendarzem Google, aby zobaczyć ją na swoim telefonie.

Alternatywnym sposobem jak synchronizować Android z komputerem jest uniwersalnym oprogramowaniem, jednak będzie musiał zapłacić pewną kwotę dla niego.