604 Shares 7124 views

Wyszukiwarka najwyższej Arama: jak usunąć z komputera?

Stosunkowo niedawno, World Wide Web pojawił się dość dużą liczbę wirusów, przejmującymi kontrolę nad przeglądarką, które łączą kolejne funkcje i spamera. A jeden z nich – najwyższej Arama. Jak go usunąć teraz, i będą rozpatrywane. Z góry, możemy zauważyć, że technika ta jest odpowiednia dla praktycznie wszystkich zagrożeń tego typu.


Co wirus Search.top-arama.com?

Faktycznie, ostatnio nastąpił wzrost aktywności wirusów tego typu. Uzyskać co najmniej taką samą Wajam.

Zazwyczaj te wirusy są ukierunkowane znacznie więcej niż zwykłe komputery użytkowników. Zasadniczo, ich ostatecznym celem jest wprowadzenie do sieci społecznościowych za pośrednictwem reklam i kliknięcie na link przynęty naiwnych użytkowników do dowolnej witryny, która zapewnia, na przykład, płatnego oprogramowania. Oto pytanie: „W jaki sposób mogę usunąć” komputerowy »top-Arama» W zasadzie, to nie jest trudne do zrobienia. Najważniejsze jest to, aby mieć cierpliwość. Ale wszystko po kolei.

Wpływ na układ

Podobnie jak wiele innych podobnych wirusów, robak w systemie ma efekt tylko z punktu widzenia użytkownika, surfowanie po Internecie. Przez analogię z tym samym Wajam i wiele innych trojanów, zastąpi on wyszukiwarkę i przeglądarka jest otwierany domyślnie, utrudniając pracę World Wide Web. Przy głębszej integracji wirusa zachowuje się w sposób bardziej aktywnej scenie i zaczyna kradzieży poufnych danych użytkownika (nazwy użytkownika, hasła, i tak dalej. D.), a może nawet bardziej podłączony do Internetu, nazywając w imieniu użytkownika w tej samej sieci społecznej i wysyłanie linków z przekierowaniem do zdefiniowanych zasobów.

Penetracji wirusa w systemie szczególnie pierwotnej nie jest inaczej. Zasadniczo, dostaje na zaciskach użytkownik komputera podczas instalowania niektórych aplikacji pobranych z niepewnych źródeł (i to jest równie prawdziwe w odniesieniu do wolnych i shareware), pobieranie wszelkiego rodzaju ozdób lub wygaszacze ekranu dla systemu Windows.

Ale oto co najsmutniejsze, wirus instaluje nie tylko własne pliki, ale także kilka dodatkowych programów, z których przeciętny użytkownik nie może nawet zgadywać. Jeśli nie są one usuwane, nawet po oczyszczeniu układu z wirusa, może być ponownie aktywowana.

Pierwsze objawy zakażenia

Więc co należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Przede wszystkim, jeśli zauważy, że strona główna uległa zmianie, jest to pierwsze wezwanie. Z reguły, zamiast strony, domyślny, otrzymuje okno Top-arama.com wyszukiwarki.

Jak to najbezpieczniejszy sposób usunąć? Tutaj konieczne jest, aby podjąć kilka kroków (nota normalne wyłącz dodatki w przeglądarce, aby nic nie będzie). Na tej podstawie można sobie wyobrazić pewną sekwencję działań, które zostaną wykonane bezbłędnie.

Trzeba też pamiętać, że czasami wirus może wpływać na układ kierowania, który jest dostępny w systemie Windows. Często daje fałszywe wyniki skanowania, a następnie oferować kupić trochę licencjonowanego oprogramowania do odzyskiwania danych po awarii i błędów systemowych w pracy dysku twardego. Jak wynika, że nie można zrobić w każdym przypadku.

Search.top-arama.com. Jak usunąć wirusa: podstawowe kroki

Prawie wszystkie wirusy tego typu są stosowane standardowe działania, które obejmują następujące aspekty:

  • zakończyć proces aktywnego;
  • wyłączenie uruchomienie wirusa;
  • Standardowy program usuwania i związane z nimi składniki;
  • czysty rejestr ;
  • usuwanie z organizmu wirusa i resztkowych plików;
  • Wyłącz dodatki i zmiana ustawień przeglądarki internetowej.

Search.top-Arama. Jak usunąć złośliwe oprogramowanie: szczegółowe instrukcje

Rozważmy teraz sekwencję działań w sposób bardziej szczegółowy. W ten sposób, że komputer jest zainfekowany wirusem górnym Arama. Jak usunąć najprostszej metody?

Aby rozpocząć, należy zadzwonić standard "Task Manager" lub kombinacji Ctrl + Alt + Del, lub polecenie taskmgr z menu „Run» (Win + R). W drzewie, działa cały proces jest procesem nick jesteśmy zainteresowani (w tym przypadku, górnym Arama) i uzupełnić obowiązkowe zakończenie jego pracy.

Następnie trzeba usunąć wirusa z uruchomieniem (wierzcie mi, nie jest link do górnej Arama). Jak usunąć go stąd? Zbyt łatwe. Wywołać polecenie msconfig menu ustawień z poprzedniego menu „Uruchom”, przejdź do odpowiedniej zakładki i usunąć zaznaczenie z procesu.

Teraz, w „Panelu sterowania” znajdź aplikację na liście zainstalowanych programów (programy i elementów menu lub części instalacji i usuwania oprogramowania, w zależności od wersji systemu Windows). Produkujemy standardowe procedury odinstalowania.

Po tego rodzaju w terminie wyznaczonym przez program instalacyjny. Tutaj musimy zwrócić uwagę na niedawno zainstalowanych aplikacji. Co do zasady, w dniu swoich meczów. Jeśli widzisz coś wątpliwe, i takie, które nie zostały zainstalowane celowo, usunąć wszystko to natychmiast (jest to związane z nimi elementy wirusa).

W kolejnym etapie po raz kolejny spojrzeć na wirusa najwyższej Arama. Jak usunąć klucze z rejestru? Użyj wejście do edytora. Występował z pomocą polecenia regedit w tym samym menu „Run”. Czy ręczne wyszukiwanie – niewdzięczne zadanie, ale czas to zajmie sporo, zwłaszcza, jeśli nie wiem, gdzie szukać. Tutaj pomóc wyszukiwanie. Nazywają go albo z menu głównego lub kombinacji Ctrl + F i wpisz w polu wyszukiwania linii górnej Arama. Wszystkie znalezione przedmioty podlegają usunięciu.

Ale to nie wszystko. Jeśli rozumiesz jak usunąć wyszukiwarkę najwyższej Arama, w końcu trzeba pozbyć się wirusa z organizmu, usuwanie plików na dysku twardym. Zasadniczo, plik klucza o tej samej nazwie wyposażony w katalogu Windows na dysku systemowym. Choć zdarzają się wyjątki.

Mamy jeszcze jeden aspekt związany z wirusem top-Arama. Jak usunąć go z dysku twardego? Ponownie – skorzystać z wyszukiwarki w dowolnym menedżerze plików z wprowadzeniem linii najwyższego arama pola. Uwaga: wirus może ukryć swoje pliki. Aby je wyświetlić, należy użyć widoku menu, w którym wybrane ustawienia wyświetlania ukrytych plików i folderów. W tym przypadku nie jest konieczne stosowanie ciąg ukrywając systemowo ważnych plików systemu, kto wie, może był tam w przebraniu. To w rzeczywistości, pierwszy etap kończy.

dodatkowe narzędzia

W odniesieniu do dodatkowych narzędzi, niektórzy zalecają stosowanie specjalnego narzędzia Removal Tool Search.top-arama.com. Szczerze mówiąc, jest to dość silna nieufność, a także pakiety jak SpyHunter, a następnie pozbyć się, że będzie dużo trudniejsze niż z wirusem.

Na etapie odinstalowanie programu lepiej jest użyć profesjonalny pakiet jak IObit Uninstaller lub Revo Uninstaller Pro. Programy te pozwalają nie tylko usunąć pliki rdzenia wirusa, ale są pozostałe pliki i klucze rejestru pozostawione po usunięciu pierwotnej zawartości.

Wyłącz dodatki w przeglądarkach

Teraz wystarczy wyłączyć (usunąć) Add-in przeglądarek internetowych, a nie tylko od układu domyślnego, a wszystkim zestawie, ponieważ wirus jest w stanie je rozpoznać i realizuje swoje ustawienia wszędzie, i zmienić ładowanie strony startowej po uruchomieniu aplikacji.

Jak usunąć (http) search.top-arama.com? To wszystko zależy od przeglądarki. Na przykład w programie Internet Explorer do dodatkom można dojechać z głównego menu, spowodowane kombinacją Alt + X, a następnie zmień stronę pod Opcje internetowe.

Mozilla Firefox jest strona startowa zmieniła się na karcie Ustawienia ogólne, a dodatki wyłączony w sekcji. W Google Chrome, można użyć sekcji Uruchamianie, aby zmienić stronę główną, wyłącz dodaj – menu dodatków (plug-ins). Nawiasem mówiąc, pożądane jest, aby zmienić klienta i przeglądać odpowiedniej sekcji wyszukiwania sterującej silnika. Na ogół takie działania powodują trudności nie powinny.

Zamiast epilogu

Na zakończenie powyższych użytkowników powinny dać trochę porad. Po pierwsze, nie powinniśmy ignorować ostrzeżeń Antivirus zły ruch na niektórych zasobów. Po drugie, jeśli więc każdy program pobrać w postaci pliku zip lub plik wykonywalny, aby rozpocząć lepiej jest sprawdzić regularne skaner. Po trzecie, jeszcze na etapie usuwania standardowy program antywirusowy jest najlepszy nie uciekać się do korzystania z systemu Windows wbudowane deinstalatora i uruchomić bardziej zaawansowane narzędzia. Nawiasem mówiąc, ich stosowanie może pomóc zaoszczędzić czas, pomijając kroki usunąć klucze rejestru i pozostałych plików na dysku.