135 Shares 1274 views

dynamika bambus, zasad sadzenia i pielęgnacji upraw funkcje

Rośliny doniczkowe – dekoracja domu. Istnieje wiele roślin kwiatowych na każdy gust.


Staje się coraz bardziej popularna roślina egzotyczny charakter. Przynoszą oryginalność i różnorodność w zwykłej domowej rutyny.

Niezwykłe dom roślina może być traktowane jako bambusa wewnątrz pomieszczeń.

Taka instalacja będzie miało niepowtarzalny smak każdego wnętrza. Doprowadziło to do naszego kraju z Azji. Uważa się, że bambus przynosi życie do naszego sukcesu, dobrobytu i szczęścia.

Kluczowe cechy

Bamboo Pokój ma żadnego związku z dzikich roślin. Roślina ta otrzymała nazwę wizualnego podobieństwa z dzikich gatunków. Sadzenie bambus domu, hodowla i pielęgnacja nie jest trudna. Roślina wygląda dość imponująco: zielone nagie łodygi, na końcu której znajdują się pędy o różnych kształtach.

Przy odpowiednim kolorze pielęgnacja Bamboo – bogatej zieleni. Ale zdarza się, że zmienia się barwy słomy.

Kształt bambusa też jest inna. Pędy mogą być proste lub kręta. Liście mogą być wąskie, szerokie, długie lub krótkie.

Bamboo – ozdobna roślina, która rośnie średnio jeden metr wysokości. Główna stopa wzrostu bambusa zależy od jakości opieki.

warunki życia bambus

Bardzo ważnym czynnikiem dla zawartości tej egzotycznej rośliny jest światło. Powinien on być rozpowszechniane. W przeciwnym razie, liści zaczyna tracić kolor, żółkną i roślina traci swój urok.

W warunkach naturalnych, dynamika bambusa dziennie może wynosić 20 cm. Domy, oczywiście, że nie zwiększa tempo. Ale osiąga imponujące rozmiary dość szybko z prawej stosunku światłem i wilgocią.

Jest to przydatne do przeprowadzenia oczyszczalnie wody i oddają swój prysznic. Bambus jest bardzo lubił.

Okresowo należy przetrzeć liście wilgotną szmatką.

Każdy właściciel egzotycznej rośliny jest zainteresowany tempa wzrostu bambusa. Zasady sadzenia i pielęgnacji roślin, która zapewni jej intensywność.

Przez bambusa gleby nie jest wybredna, ale gleba jest lepiej kupić specjalny, na dratsenovyh rodziny. Przesadzanie małe elektrownie powinny być przeprowadzane co roku na wiosnę. Jeśli roślina jest dorosły, przesadzania powinny być wykonywane nie częściej niż raz na 2-3 lata.

Tempo wzrostu bambusa i lądowania prawa są ze sobą ściśle powiązane. Jeśli będziemy ignorować podstawowe zasady, roślina będzie rosnąć bardzo powoli.

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni puli bambusa:

 • powinna być szeroka i głęboka;
 • Odległość od korzeni do ściany garnka nie powinna być mniejsza niż 5 cm;
 • na dnie otworu powinno być.

W uzupełnieniu do garnka i gleby odgrywa ważną rolę drenażu. To musi koniecznie znajdować się na dnie garnka. Optymalna warstwa drenażowa – 3 cm.

Zasadzić sensowne i dynamika bambusa wzrosła, konieczne jest okresowe cięcia.

Procedura oczyszczanie prowadzi maszynki albo nożyce. Zakład jest odcięty przez właściciela. Skrawki potraktowano woskiem.

Ale cięcia łodyg bambusa używane do hodowli. Jeśli roślina jest nieaktywna daje pędy, a następnie po prostu trzeba Prischepa górną krawędź. Po nowych pędów zostaną wykorzystane na każdej stronie.

Cechy bambusa domu

Zaskakującym elementem domu jest uważany za możliwość uprawy roślin bambusa w ziemi iw wodzie.

Z takich ekstrawagancki kwiat Rośliny rosnące znaczenie nie rzadziej niż raz na tydzień, aby zmienić wodę w wazonie i monitorować jego poziom. Woda bambusa uprawy należy zastosować jakości.

Sadzenie bambus w wodzie, należy zwrócić uwagę na długość korzeni. Zbyt długie kawałki są cięte. Korzenie są mocowane w szklanym pojemniku z kamieni ozdobnych.

Wybór wazon, to lepiej, aby dać pierwszeństwo przejrzyste, jak zawsze można łatwo kontrolować ilość i jakość wody.

Gdy wodne rosnące bambusa zwiększoną szybkość wzrostu i nasycenie koloru, ponieważ ten rodzaj instalacji woda docenia najbardziej.

Kolejną niezwykłą cechą bambusa jest jego rzadkie kwitnienia. Kwitnie raz w życiu, i to w ciągu 30 lat. Niestety, po kwiaty opadają, roślina obumiera.

Oświetlenie i temperatura

Bamboo – wystarczy woda-kochający rośliny, więc nie toleruje ciepło i sucho, a jednocześnie nie toleruje bezpośredniego nasłonecznienia. Temperatura komfortowa dla roślin – nie wyższej niż 35 ° C. Idealny do temperatury pokojowej, bambus 25 stopni. W zimnie, nie powinna spaść poniżej 17 stopni. Chłód rośliny zaczyna pasuje, a tempo wzrostu bambusa zmniejsza się dramatycznie.

Bambus nie lubi jasne światło agresywny. Latem, czuje się dobrze w półcieniu. Wiele umieścić bambus w łazience. Po pierwsze, w odniesieniu do zakładów w jacuzzi – to raj. Jest ciemno i wysoka wilgotność powietrza jest obecny. Po drugie, jest to dość oszczędny.

reżim nawadniania

Jak w przypadku każdego zakładu, bambus potrzebuje podlewania, które zależą od poprawności i wyglądu roślin, a tempo wzrostu bambusa.

Konieczność nawilżania zależy od pory roku. W zimie podlewanie jest konieczne, aby dość umiarkowana, ale w ciepłym sezonie dla dobrego tempa wzrostu bambusa domu musi być mnóstwo wilgoci.

Powielanie bambusa w domu

Oczywiście, taka piękna pragnie propagować. Można stworzyć całą kompozycję bambusa, lub zrobić prezent dla kolegi, przyjaciela, nie wydając znaczne kwoty pieniędzy.

Powielanie jest realizowany na kilka sposobów:

 • nasiona;
 • sadzonek;
 • podzielenie korzenie.

propagacji nasion – to skomplikowany proces, szczególnie w przypadku początkujących. Jest to o wiele łatwiejsze do przeprowadzenia reprodukcję drugi i trzeci sposób.

Sadzonki lub bambusa blaty Po przecięciu głównych roślin nadaje się do rozmnażania. Zazwyczaj bambusowe korzenie niech w wodzie bez żadnych problemów. Po tym, nowy niezależny zakład może być przeszczepione do ziemi lub pozostawić go w wodzie.

Ziemia dla młodych roślin są wybierane tak samo jak dla dorosłych. Pot należy zużyć natychmiast otaczają, ponieważ bambus rośnie wystarczająco szybko.

Podział korzenia nadaje się tylko do dojrzałych roślin. Podziel się nimi bardzo ostrożnie, tak aby nie uszkodzić korzenia głównego.

Problemy w uprawie ozdobnych bambusa

Pomimo faktu, że roślina jest dość skromny, jeśli nie jest właściwie utrzymane może powodować różne problemy:

 1. dynamika bambus może być zbyt powolny. Jest to konieczne w celu zapewnienia odżywiania roślin.
 2. Liście tracą jasność lub żółknięcie. Taka zmiana – konsekwencją braku wilgoci i promieni słonecznych. Jeśli taki problem pojawił się w zimie, to najprawdopodobniej, zakład nie jest wystarczająco dużo światła, i potrzeba, aby zmienić go na parapecie. W lecie, należy umieścić w chłodnym miejscu i obficie podlać.
 3. Jeśli liście były czarne plamy lub plamki, to mówi o chorobach grzybiczych. W takich przypadkach można traktować środkami grzybobójczymi roślin. Jako profilaktyki zaleca się ograniczyć liczbę uzwojeń w pokoju i zmniejszenia wilgotności.
 4. Ciemnienie liści i łodygi bambusa pokazuje przechłodzenia. Zakład powinien zostać przeniesiony do innego pomieszczenia.
 5. Więdnięcie roślin po przeszczepie wody do gruntu. Bamboo wymaga w tym przypadku bardziej obfitego podlewania. To dlatego, że urządzenia wykorzystywane do stałej obecności wody, a to jest trudne do drastycznego restrukturyzacji. Zaledwie 2-3 miesięcy bambusa należy podlewać tak często, jak to możliwe i obfite.

Nawożenie domu bambusa

widok domu wymaga regularnego nawożenia. Czynnik ten ma wpływ na szybkość, z jaką rośnie bambus.

Nawozy mineralne wpływają nie tylko aktywny wzrost roślin, ale także na jakość kolorów i nasycenia barw. Typowo, opatrunek wykonuje się dwa razy w roku.

Każda osoba może wybrać bambus na smak wielu różnych gatunków. Można eksperymentować z wnętrza domu, i nie tylko.

W zimne zimowe wieczory miło cieszyć się komfortem wokół wiecznie tropikalnym pięknem. Przez wiele lat, bambus zachwyci właścicieli i zaskoczyć gości.