499 Shares 9708 views

Stawka podatku dla podatku transportowego. Jak znaleźć stawki podatkowej podatku transportowego?

Dziś jesteśmy zainteresowani stawki podatkowej podatku transportowego. I nie tylko to, ale w ogólnych podatków, które są wypłacane za to, że masz konkretnego pojazdu. Jakie funkcje są dostępne? Jak wykonać obliczenia? Jaki jest termin płatności podatku na transport? Czy ktoś ma prawo do zwolnienia od tych sankcji, lub przynajmniej do świadczeń? Wszystko to nie tylko i – o!

Co to jest?

Stawka podatku od podatku transportowego – to na pewno ważne. Ale jakiego rodzaju płatności masz na myśli? Jak to już zostało powiedziane, aby wiązać się z takich podatków od wszystkich obywateli Federacji Rosyjskiej. I tylko ci, którzy posiada szczególną transport.

Chodzi o to, że takie kary – to roczne płatności z tytułu rejestracji pojazdów w policji drogowej. Ważne jest, aby pamiętać, że transport podatku ma zastosowanie wyłącznie do wszystkiego co ma silnik. Tak więc, na przykład, z płatności tych składek całkowicie zwolnić obywateli, którzy posiadają skutery i rowery. Czy podatek regionalny charakter.

Nie wszędzie takie same

Co to znaczy? Wszystko jest proste: kwota płatności jest obliczana każdego podmiotu Federacji Rosyjskiej sam. Oznacza to, że w Moskwie i Petersburgu podatków od tego samego samochodu różnią się od siebie. To jest normalne.

Ważną rolę odgrywają tu stawek podatkowych podatku transportowego. są one zainstalowane, co do zasady, w każdym mieście osobno. I na ogół zmieniają się z roku na rok. Jest to zjawisko powszechne. Dlatego wszyscy podatnicy muszą mieć jasne wyobrażenie o tym, jak do obliczenia kosztu pojazdu w odniesieniu do lokalizacji nieruchomości. Dane procentowa jest najlepiej bezpośrednio przed wypłatą instrumentu płatniczego.

kod podatkowy

Ustawodawstwo nie zostanie całkowicie usunięty z naszego obecnego obiektu. Ważną rolę odgrywa w Ordynacji podatkowej. stawka podatku transportu (wspólny) są napisane. Aby być precyzyjnym, należy odnieść się do art 361.

Określa także zasady, zgodnie z którą podmioty Federacji Rosyjskiej sobie prawo do zmian i ustalania własnych stawek podatku od transportu. Warto zauważyć: w porównaniu z proponowanych opcji dla ustanowienia standardów w regionach nie może zmieniać się w górę lub w dół o ponad 9 razy.

Nawiasem mówiąc, stawka podatku od podatku transportowego zależy od wielu czynników. Bierze się tu pod uwagę moc silnika i osiągi pojazdu. Co należy zwrócić uwagę? Że czyta artykuł 361 Kodeksu Podatkowego? Powinno to wyglądać w proponowanej tabeli (dla głównego transportu). Określają one standardy przewidziane domyślnie przez prawa jednostki mocy. Dla samochodów osobowych:

Moc silnika (KM) Stawka podatku (w rublach)
mniej niż 100 2,5
101-150 3.5
200 5
201-250 7.5
ponad 250 15

Dla motocykli:

Moc silnika (KM) Stawka podatku (w rublach)
do 20 1
21-35 2
26 i więcej 5

trener:

Moc silnika (KM) Stawka podatku (w rublach)
200 5
201 i więcej 10

Dla samochodów ciężarowych:

Moc silnika (KM) Stawka podatku (w rublach)
do 100 2,5
101-150 4
do 200 włącznie 5
201-250 6.5
251 i więcej 8.5

Jak widać, stawka podatku od podatku transportowego jest uważany, w przeliczeniu na ilość koni mechanicznych w silniku narzędzia. Dokładne dane są wymagane do uznania, jak zostało powiedziane, w każdym regionie.

gdzie się udać

Jak znaleźć stawki podatkowej podatku transportowego? Nie można podać dokładnej odpowiedzi. Współcześni ludzie mają wystarczającą ilość alternatywnych metod, aby rozwiązać tę kwestię.

Na przykład, zawsze można realizować pomysły z pomocą Internetu. Spójrz na różnych stronach i społecznościach zmotoryzowanych potrzebnych danych. Są one różne dla każdego miasta. Należy o tym pamiętać podczas wyszukiwania. Nie najlepsze, ale jest to bardzo popularna technika, że można sobie wyobrazić.

Ponadto, użytkownik jest w stanie zobaczyć, co jest konieczne, stawka podatku od podatku transportowego w szczególności podmiotu Federacji Rosyjskiej, przez odniesienie do oficjalnej strony rosyjskich władz podatkowych. Tutaj można znaleźć wszystkie informacje, które Cię interesuje. Dla podatników ta usługa – to prawdziwy unikat. Wystarczy, aby znaleźć odpowiednie słowa, aby wybrać następujące stronę – i gotowe.

Starsze, ale nie mniej skuteczna metoda – wezwanie do władz podatkowych w swoim mieście. Wszelkie bezpośrednie odwołanie do tej organizacji. Po prostu powiedz mi, co chcesz wiedzieć, co jest teraz stawka podatku w danym obszarze. I pracownicy powinni być zobowiązani do przekazywania informacji. Ten, który jest istotny w tej chwili. Dlatego ma sens być zainteresowany w cenach do końca okresu rozliczeniowego.

termin płatności

Tak więc, musimy zapłacić podatek od pojazdu. Ceny, procedura płatności i inne ważne informacje można znaleźć zarówno poprzez rozmowy do urzędu skarbowego w Twoim mieście lub na oficjalnej stronie tego. Lepiej, oczywiście, pamiętać harmonogram i kolejność wpłaty na własną rękę. Pozwoli to zaoszczędzić od problemów.

Okres sprawozdawczy podatkowy trwa do 30 kwietnia. Okazuje się, że to przez ten czas trzeba zapłacić do stanu i aby wszystkie płatności wymagany przez prawo. Generalnie najlepiej jest od razu płacić podatku od pojazdu silnikowego po otrzymaniu zgłoszenia. Ale wszystkie kontrole i odbiory zachować około 5 lat. Ten okres średni zestaw do przechowywania wszystkich platezhek. W każdym przypadku, aby być w stanie udowodnić fakt rachunku płatniczego, jeżeli jest to konieczne.

Jak aplikować

W sprawie stosowania stawek podatkowych podatku transportowego nie trzeba dużo mówić. Składnik ten jest używany w specjalnych formuł. Są bardzo proste do zrozumienia. I pomóc obliczyć kwotę podatku od pojazdów trzeba zapłacić do skarbu państwa.

Tak więc, standardowe obliczenia są prowadzone jest bardzo prosta. Stawka podatku (podatek transportowy) pomnożona przez liczbę koni mechanicznych. Myślę, że to nie jest tak trudne. Po tym wszystkim, stopy są ustawione na jednostkę mocy silnika.

Jeżeli pojazd jest własnością przez niecały rok, kilka innych obliczenia będą stosowane do niego. Co? Standardowy wzór jest mnożona przez iloraz otrzymany przez podzielenie liczby miesięcy eksploatacji samochodów 12.

Luksusowe samochody – to oddzielna kategoria transportu. A to wymaga uwagi. Należy pamiętać, że luksus w tej kwestii zaczyna się 3 mln rubli. Jeśli koszty transportu tyle samo lub więcej, będzie musiał użyć specjalnego wzoru. Do standardowego wzoru jest mnożona przez tak zwany stosunek podwyższający. Jest to ustawione jako stawki podatkowej podatku transportowego w każdym regionie. Jeśli chodzi o luksusowe samochody, które są w posiadaniu mniej niż rok, aby obliczyć pozycję płatności trzeba włączyć do ostatniego wzoru.

Aby to zrobić, weź drugi liczy wykonania (samochody należące mniej niż 12 miesięcy) i pomnożyć ją do stosunku step-up. To wszystko. Teraz rozumiem, jak to jest możliwe, aby obliczyć ilość własnych, przepisy dotyczące zapłaty podatku od środków transportu. Jak widać, ze znajomością niektórych danych nie występują żadne problemy z nim.

korzyści

Znamy stawki podatku od pojazdów. zachęty podatkowe w tym zakresie, również mają miejsce. I stosuje się je indywidualnie w każdym regionie. Po tym wszystkim, podatek transportowy jest uważany regionalny.

Kto jest uważany za odbiorców świadczeń? Oczywiście, osoby starsze. Starsi ludzie mają prawo do zniżki od pierwotnego stanu. Lub do całkowitego zwolnienia z zapłaty transportu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa emerytów, posiadających określony pojazd z silnikiem motorowym, płacisz tylko 10% całkowitej płatności. Ale to musi być zamawiane z wyprzedzeniem o swoich korzyści. W tym celu, postanowił zwrócić się do urzędu skarbowego w swoim regionie z PTSD, dokumentów tytuł, formularz zgłoszeniowy, paszportu, a także zaświadczenie potwierdzające korzyści (certyfikat emerytalne, na przykład).

pełna swoboda

Kto nie boi się stawki podatkowej podatku transportowego? Oczywiście, ci, którzy są całkowicie zwolnione z tej płatności. Co dziwne, te kategorie osób w Federacji Rosyjskiej tam. Nie są one zbyt wiele, ale są one dostępne.

Kto tu odnosić? Weterani, Bohater Związku Radzieckiego, emerytów wojskowych, którzy brali udział w walkach (wojny, mówiąc po prostu), osoby niepełnosprawne z 1. i 2. grupy. Również od organizacji podatkowego darmo transportu, przewożących osoby niepełnosprawne i Remodelers i tworzenia różnych drogach. Duże rodziny także mają zwykle pełne prawo do odmowy wypłaty honorarium pod uwagę. W takich rodzinach powinna wynosić od 3 nieletnich.