808 Shares 1420 views

Obraz „Dziewczyna na kuli”. Historia powstania i opis

Picasso powiedział kiedyś, że każdy ma prawo do zmiany, a nawet artystów. To zdanie może służyć jako żywą ilustracją dzieł słynnego twórcy. Rzeczywiście, na długą drogę stylu artysty wielokrotnie zmieniane.


"Blue" i "pink"

Te dwa okresy pracy Picassa zajmuje znaczące miejsce. Na początku 20 wieku, stał się zapoznać z impresjonizmem, chwycił młodego artystę Picassa. Obrazy zatytułowane „Absynt pijący”, „Rendezvous” (1902), „Stary żebrak z chłopcem”, „Tragedy” (1903) pojawia się w „niebieskim” okres i są wypełnione obrazami nędzy, smutku, starości, śmierci. W palecie czasu – dużo niebieskich i szarych odcieniach. Artystka czerpie ubogich, niewidomych, alkoholików, prostytutki. Blady, lekko wydłużone ciało przypomina dzieło innego słynnego Hiszpana – El Greco.

Paryż

W tym mieście sztuki Picasso przyjechał w 1904 roku młody artysta zamieszkał w schronisku w Montmartre, chwytając świat bohemy. Często we wnętrzach studio nie było światła, a woda zamarza w zimie z braku ciepła. Ale były znajome, prostolinijny, dumny i szczęśliwy, a przy drzwiach nosił znak „miejsce spotkań poetów”. Świat paryskiej bohemy ramach prac Picassa. Obrazy zatytułowane "Kobieta w koszulce" (1905), "Aktor" (1904), "Rodzina Komicy" (1905), "Akrobaci" (1905) – jasne dzieła sztuki okresu. Główni bohaterowie – komików, tancerzy, cyrkowców, wędrownych aktorów. Oni cieszą się zainteresowaniem młodego artysty. Obraz „Dziewczyna na kuli” jest uważana za przejście do „różowego” okresu. Została napisana w 1905 roku w Paryżu.

„Dziewczyna na kuli”. Opis obrazu

Picasso mają tendencję do wyboru dla swoich obrazach najbardziej zwyczajne, niepozorny na pierwszy rzut oka tematów. Dlaczego siedzi plecami do publiczności i sportowiec kruchej dziewczyny równoważenia na sprzęt do ćwiczeń, uchwycić naszą uwagę i wyobraźnię? Cała materia w opisach kunsztu i tkwiących w stylu Picassa. Autor nie wystarczy skopiować i odtwarza życie jakby z pomocą swojej wizji świata. Zmusza widza do wczuć się w postacie przedstawione jego utalentowany szczotki.
Obraz „Dziewczyna na kuli” – jeden z najbardziej znanych rosyjskich dzieł Picassa. I nie dlatego, że jest w Muzeum Puszkina, a my, jeśli naprawdę chcemy, możemy zawsze patrzeć na niego. Bohaterami tego obrazu, podobnie jak wiele innych tego okresu – przez cyrkowców i akrobatów. Na płótnie – akrobata siedzi mężczyzna w planie. On uosabia siłę i niezawodność. Jego kanciasty kształt przyciągają uwagę widza na pierwszym miejscu. Nieco w głębi, po lewej stronie – Balancing krucha dziewczyna na spotkaniu ze wszystkimi łaski. To właśnie w tym kontrastujących tworzyw sztucznych i masywności, łaski, wyrafinowania i siły – punktem kulminacyjnym tej pracy. Widoczny motyw przyjaźni, wsparcia i wzajemnej pomocy. hipnotyzujące obrazy artysty Kontrast, w tym samym czasie – ich milcząca harmonii. A psia noga siedzi strongman postrzegane jako wsparcie dla równoważenia tsirkachki.

magia czarodziej

Obraz „Dziewczyna na kuli” wpływa na przestrzeń i wypełniając jednocześnie. Czynniki te są oparte na harmonii barw i oświetlenia, dokładności skoku. Picasso wykorzystuje celowe brutalizacji życia, uproszczony styl, charakterystyczny i wcześniejsze prace. Mimo to obraz „Dziewczyna na balu” przenosi widza do składania ofert i lekki nastrój, który jest opisany w odcieniach błękitu i różu, szarości i odcienie szarości. Te kolory tylko podkreślają romantyczny, nie zapominając o realiach życia.
Pozostaje dodać, że ten wspaniały utwór znajduje się w Muzeum Puszkina w Rosji, i można ją zobaczyć, czy chcesz powiedzieć, „na żywo”.