288 Shares 7805 views

Monolityczna płyta fundacja własnymi rękami

Każdy budowniczy wie, że to niemożliwe, aby osiągnąć długą żywotność i niezawodność niezgodności z procesem budowlanym w trakcie budowy. Dobry dom zaczyna się od jakości fundamentu. Ich rodzaj zależy od wybranych projektów, w szczególności gleby i dostępności środków z deweloperem. W szczególnej konstrukcji jest powszechnie używane kasety lub stos fundamentowych. Płyta wykonana jest z betonu i siatki drucianej, w większości przypadków może być najbardziej odpowiednia opcja.


Chcąc zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy, prywatny deweloper próbuje wykonać całą pracę samodzielnie. Jednak najmniejszy błąd w obliczeniach może prowadzić do poważnych problemów. Często widzimy dom, którego ściany pokryte są pęknięte lub wypaczone. To sugeruje, że presja na podstawie obliczeń ścian jest dokonane nieprawidłowo lub struktura znajduje się na glebach falujący i stoi na bardzo głębokich fundamentów. Jak uniknąć błędów i zbudować dom, który nie musi stale być naprawione? Bardzo proste.

Jeśli witryna wybrany do budynku, który znajduje się blisko powierzchni wody gruntowej, nie jest konieczne, aby fundament Gazy. Lita podłoga pozwoli Ci nie tylko chronić ściany przed pękaniem na skutek zamarzania gleby, ale również zaoszczędzić pieniądze na budowę podłoża.

Spójrzmy na zalety, które ma płytę fundamentową.

  • Możliwość budowy domu na każdym rodzaju gleby.
  • Niski koszt.
  • Łatwość wykonania robót budowlanych, które mogą obsługiwać nawet niewykwalifikowanych budowniczych.
  • Obciążenie od ścian i podłogi w domu, rozprowadzić na całej powierzchni, a zatem wystarczy zaledwie 30-40 centymetrów betonu do płyty fundamentowej stanął dwukondygnacyjny domek. Nawet na budowę wieży telewizyjnej Ostankino został zobowiązany do grubości jednego metra monolitu.

Wystarczy wziąć pod uwagę technologię wytwarzania takich uniwersalnych podstaw jako płyty fundamentowej do czynienia z każdym krokiem. Do pracy potrzebują żwiru, piasku, szalunki, zbrojenia ze stali i betonu.

Na początek możemy zdefiniować pozycję przyszłego domu. Vymeryat miejscu, wskazując swoje granice z kilkoma kołkami i ciągi. Następnie usunąć gleby na głębokość około 30 cm. Dno wykopu wyłożone geowłókniną. Ten środek pozwoli utrzymać poduszkę pod fundament i nie dają okazję do przedostaje piasku w ziemię. Zasypiamy zgnieciony warstwę kamienia, a ubijanie. Top jest pokryty piaskiem. Każda warstwa dziesięciu centymetrów wysokości i dokładnie zwilżono zagęszczania wody. Robimy ten kanapkę aż pójdziesz do reszty poziomem gruntu.

Gotową piasek poduszka pokrywa warstwa hydroizolacji. Powinna ona wystawać poza przyszłości Fundacji 40 centymetrów z każdej strony. Wszystkie paski starannie sklejone, przekształcając je w jeden arkusz. Umieszcza warstwę polistyrenową, która służy jako grzejnik. Dopiero wtedy zbierać deskowania. Główne prace przygotowawcze zostało zakończone.

Nie mniej ważny krok – produkcja okuć metalowych. Siatka musi być umieszczona na wysokości 10-15 cm z materiału izolacyjnego. W zależności od wybranej grubości fundamentu wymagane są przynajmniej dwie warstwy wzmocnień. Oryginalne nogi mogą być wykonane z kawałków prętów. Oprawy podłączyć specjalny przewód lub łączyć przez zgrzewanie. Gdy ten etap prac zostanie zakończona, konieczne jest jeszcze raz, aby sprawdzić integralność obudowy.

Teraz można zarezerwować samochód z betonu towarowego. Usługa ta zapewni żadnej Betoniarnia znajdujący się w pobliżu budynku. Należy dbać o dobrych dróg dojazdowych do miksera z roztworem.

Napełnianie deskowania konieczne jest, aby rozpocząć od rogu, równomierny rozkład ciężaru betonu i wypełnienia przestrzeni pomiędzy zaworami. Na lepsze prowadzenie prac niezbędnych do korzystania z wibratora. To pomaga uniknąć powstawania pustek w grouted. Beton jest zalewany na równi z przygotowanym deskowania. Następnie ściany deskowania umieszcza się płytę, w którym płyta podstawy jest wyrównany ręcznie.

Wielu początkujących budowniczych pomyśleć, że to wszystko praca jest zakończona. Ale to nie jest przypadek. Pełną krzepnięcia roztworu zajmie około 20-30 dni. Ale to nie znaczy, że po wylewanie betonu, można bezpiecznie zapomnieć o budowie przez cały miesiąc. Tylko właściwa pielęgnacja zapewni doskonały fundament. Płytka z rąk regularnie zwilżona, ukrywa się w czasie upałów i ponownie na krótki okres czasu w deszczu. Trochę cierpliwości i będzie można rozpocząć budowę ścian domu.