224 Shares 8226 views

HP 250 Notebook PC: Cechy i recenzje

Bohaterem tego przeglądu – tani i cichy laptop do codziennej pracy biurowej i HP 250 „Hewlett Packard”. Urządzenie posiada ekran 15 cali, oszczędzając przetwórcy Celeron »N2830, RAM 2 GB, a pojemność twardego dysku 500 GB. Jak został wybrany 64 „windose” 8.1 jako pre-instalowany system operacyjny.


Raczej skromne cena za laptopa 14 tysięcy jest dobrą zachętą do zakupu, mimo powszechnych oszczędności na wszystkich poziomach linii montażowej. Spróbuj ustalić, czy firma nie jest zbyt daleko od tej samej gospodarce, i dowiedzieć się, jakie wady muszą być uzgadniane z przyszłego właściciela laptopa.

Konstrukcja i jakość wykonania

HP 250 G3 laptop jest całkowicie wykonany z matowego plastiku, który nie pobiera odciski palców i antypoślizgowe, co jest dobre – powierzchnia nie umniejsza pracy powstaje czyszczenie. Urządzenie ma małą grubość 2,8 cm i o stosunkowo małej masie – 2,15 kg, dzięki czemu do przenoszenia lub transportu do miejsca pracy nie powodują problemów.

Przerwy między poszczególnymi częściami notebooka niemal niezauważalne, ale samodzielnego montażu jakość i wytrzymałość konstrukcyjna nie przekroczyły pewne specjalne urządzenie budżetu oczekiwania. W licznych forach i sklepach internetowych poświęconych władców HP 250 opinii są pełne małych wad: pokrywa jest łatwo poddawać się presji, samoobsługa porusza szereg zagadnień – dolna nie może zostać usunięta, a żadnej nie korek. Wszystko, co użytkownik może zrobić to sam – po prostu wymienić baterię.

interfejsy

porty HP 250 Notebook G3 wyraźnie oszukany i nie rozumiem dlaczego, ponieważ przestrzeń w urządzeniu jest więcej niż wystarczająco. Dostępny jest tylko jeden standardowy port USB 3.0, dwa na 2,0 dnia 100 Moduł megabit Internet (modele obecne już trzy lata jak moduły są wyposażone w Gigabit Ethernet), napęd DVD i czytnik kart.

Wyjścia wideo spełniać dwa porty HDMI i VGA – wraz z uniwersalnymi gniazdami audio. Lokalizacja nie jest bardzo wygodne – zbyt blisko przedniej krawędzi devaysa: po prawej stronie, aby przejść interfejsy zapobiega twardego i zapobiec pozostawione otwory.

komunikacja

Oprócz standardowych protokołów internetowych HP 250 laptopa obsługuje sieci bezprzewodowej „vayfay” w punktach 802.11 b / g / n i Bluetooth Czwarty wariant. Wszystko to jest w wbudowany w serii Ralink RT3290. Związek działa całkiem stabilny bez doskonałej jakości odbioru w odległości 10 metrów od routera.

Natychmiast warto ostrzec fanów „Linux” na ewentualne problemy z modułu Ralink, który znany jest nie najlepszej reputacji dla swoich kierowców na OS. Połączenie Bluetooth jest przerywane zbyt często i nie działa prawidłowo. Alternatywnie, może być wskazane, aby wybrać inny notebook z modułów „Intel», Broadcom lub Atheros. Działają one na „Linux” powoduje żadnych problemów nie będzie.

Głośniki HP 250

Funkcje głośniki nie pozwala usłyszeć przynajmniej niektóre bas i dźwięk wyjściowy okazuje stłumiony i płaski. Użyj lokalnych akustyka jest możliwe, chyba że do oglądania filmów na „YouTube”, a reszta to lepiej dać pierwszeństwo słuchawek lub zewnętrznych głośników zewnętrznych.

urządzenia wejściowe

Klawisze klawiatury devaysa są płasko i zbyt miękkie, a strzałki nawigacyjne są bardzo krytyczne i niezadowolenie spowodowane właścicieli (problem charakteryzuje wyłącznie przez HP 250 laptop). Opinie użytkowników zakłopotany dlaczego „w górę” i „w dół strzałkę” w jego powierzchni zajmują miejsca normalnego klawiszy na klawiaturze. Przez to, oczywiście, może być używany, ale w czasach projektanci będą musieli pamiętać złego słowa.

Touchpad ma wystarczającą powierzchnię roboczą i, co dziwne, dla modelu budżetowego – dobrze reaguje na wszystkie gesty Multi-Touch i dotyku. Dla niskich kosztach laptopy taką rękę jakości, jeśli nie rzadko, z pewnością nie jest standardem.

pokaz

Urządzenie posiada standardowy ekran 15 cali z matrycą LG i o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. HP 250 Jasność ekranu jest tylko 207 cd / m 2, a mimo matowym wykończeniu, praca na ulicy w słoneczny dzień będzie musiał zapomnieć, wyjątek może być wykonane tylko w pochmurny dzień lub w zacienionych warunkach.

Dotyka obecność na wysokim poziomie, aby kolor czarny 0,67 cd / m 2, w wyniku czego pojawia się szarawy palety. Współczynnik kontrastu również nie posiadają wysoki poziom i jest tylko 336: 1, ze względu na to, co obraz wygląda raczej płaskie i wyblakłe.

Wiele osób błędnie uważa, że do pracy biurowej takie postacie są całkiem do przyjęcia, ale siedzi na pracownika laptopa zmęczy znacznie mniej, jeśli biały kolor jest biały, czarny – czarny i gamma szary nie będzie rzucić światło niebieskie, a rozdzielczość ekranu nie zaszkodzi zrobić trochę więcej ,

Wyświetlacz HP 250 nie spełnia tych wymagań, co odzwierciedla alternatywne wykonania, tym bardziej, że w tym przedziale cenowym można znaleźć ze skanowaniem ekran wysokiej wzoru i nasycenia gammovoy.

To smutne, że producent, który rok nie słyszał konsumenta, krzycząc o potrzebie przerobić cały wyświetlacz. Wielu fanów systemu operacyjnego „windose” właśnie z powodu problemów z ekranem porusza się sprzęt naprawdę wysokiej jakości w obliczu Apple i jego potomstwu MasVook, nie chcąc zmienić sytuację na lepsze.

Na koniec można dodać, że matryca TN-jak zawsze „upodobanie” tak małym kącie widzenia, który jest już uważana za normę. W celu wykazania, że wszelkie osoby siedzącej obok ciebie, konieczne jest, aby włączyć urządzenie jest niemal pod kątem prostym, w przeciwnym razie będą one patrz „bałagan” odwróconego, zniekształconych i wyblakłych kolorów. Problem został rozwiązany za pomocą IPS-macierzy, ale taka przyjemność można znaleźć w droższych modelach 30 tysięcy rubli.

produktywność

Konfiguracja laptopa HP 250 dodatkowo do procesora „Celeron» N2830 i 2 GB RAM może być skonfigurowany w modyfikacji linijki „Pentium» N3530 C4 GB. Różnica między tymi dwiema opcjami jest bardzo zauważalne, zwłaszcza od niezależnego zastępczego RAM, z braku specjalnej pokrywie, wymaga całkowitego demontażu devaysa, a procesor jest przylutowane do płyty głównej.

Dlatego, jeśli chcesz kupić laptopa lub notebooka, to lepiej, aby zatrzymać się na konfiguracji z „Pentium”. Spółka dostarczyła jeszcze większą gamę urządzeń do 250 linii, podobnie jak Core i3 lub Core i5, ale to inna kategoria cenowa (19 -. 24 tys rubli).

Zintegrowana karta graficzna na chipsecie BayTrail HD Graphics nie poradzić sobie z aplikacji graficznych high-end, więc można spędzić wolny czas grając tylko na rzeczy, takich jak GTA: San Andreas, czy Counter Strike, ale nie mocny.

Fani filmu może oglądać żadnych filmów aż do Full HD, ale z technologią „ultra” mogą pojawić się problemy w postaci opóźnień i braku optymalizacji.

Reasumując

HP 250 można kupić za 14-15 tysięcy rubli, które automatycznie wybacza laptopie wiele wad. Devaysa wydajność jest do zaakceptowania i nie różnią się od procesorów analogi BayTrail. Co naprawdę irytuje wielu użytkowników, więc nie da się zastąpić własnej pamięci RAM lub dysk twardy, jak również przeciętne parametry wyświetlania, wraz z niskim czasie pracy urządzenia w trybie offline.

Klawiatura jest wygodna w ogóle (z wyjątkiem strzałek nawigacyjnych) i nie różni się zbytnio od konkurencyjnych laptopów. Polecam laptopa mogą być ludzie, którzy są świadomi wszystkich niedociągnięć modelu i są gotowi pogodzić się z nich, reszta jest prosta rada – znacznie lepiej niż kopanie oznacza wyższą jakość laptopa.