846 Shares 4963 views

Bo bez przycisku zasilania, aby uruchomić komputer, jeśli złamał?

Ci, którzy mają komputery są używane przez dłuższy czas, często skarżą się na problemy. Jeden z nich – to kłopoty przycisk zasilania. Okresowo, odmówiono kiedykolwiek, a następnie staje się coraz bardziej pilne pytanie: w jaki sposób, bez przycisku zasilania, aby uruchomić komputer?


informacje ogólne

Czasami zdarza się, że sieć jest obecna moc, płyta sygnałów Twój LED, ale po naciśnięciu przycisku zasilania, nic się nie dzieje. Komputer po prostu nie chce się włączyć! Co zrobić w tym przypadku? Bo bez przycisku zasilania, aby uruchomić komputer, a wskazane jest niezbyt trudna droga?

Należy zauważyć, że przyczyny tego zachowania sztuki może być bardzo szeroki. Jako część artykułu będą uważane przez niektórych z najbardziej popularnych opcji w porządku i aby je wyeliminować. Zostaną one podane te, które można łatwo powtórzyć w domu. Jeżeli żadna z prezentowanych poniżej nie może pomóc, to będzie lepiej zwrócić się do specjalistów, aby mogły rozwiązać problem.

Szybko, ale skomplikowane check

Początkowo trzeba sprawdzić sprawność zasilacza:

  1. Z tego sprzed odłączyć wszystkie złącza (na karcie graficznej, płyty głównej, dysków twardych, a więc chłodniej. N.).
  2. Konieczne jest, aby zamknąć dwa przewody na najszerszej szczelinie te, które mają zasilanie. Z reguły jest to zielony i najbliższy czarny. Zrobić jak można użyć zwykłych spinaczy lub kleszcze.
  3. Służymy napięcia z gniazdka. A jeśli fani nie zarobić, a wszystko jest w porządku, to możemy śmiało powiedzieć, że jest to błąd w zasilaczu. Jeśli oni biegają, to możemy powiedzieć, że jest OK.

Teraz można podłączyć konektory z powrotem i rozwiązać następujący problem.

Jak można uruchomić komputer?

Tak więc okazało się, że problem jest w komputerze. Co teraz zrobić? Płyta posiada wiele złącz, do którego podłączone są elementy przedniej części obudowy komputera – przyciski, diody LED, porty USB i inne składniki. Złącza do przycisku zasilania zazwyczaj znajduje się w prawym dolnym rogu planszy. Ale najlepiej jest otworzyć dokumentację swojej pozycji i dowiedzieć się, gdzie miał tam kontakty. Jeśli nie, to trzeba znaleźć napis: "On-Off" w języku angielskim (przełącznik zasilania (PW Switch), na mocy, On-Off). Po tym, usunąć złącza i delikatnie bliskie kontakty PWR SW i ziemi. Co? Tak, nawet długopis.

W ten sposób, bez przycisku zasilania, aby uruchomić komputer. A jeśli, po całej tej pracy, wiemy dokładnie, na czym polega problem. Ona – bardzo włącznik / wyłącznik. Ale co zrobić po stwierdzeniu tego faktu? Oczywiście, aby naprawić lub wymienić. W tym czasie z sytuacją, jak to możliwe i za pomocą przycisku reset, podłącz go, zamiast złamany. Zwykle jest ona podpisana przez RESET.

Więc oto prosty sposób można uczynić pracę techniką. A jeśli przycisk zasilania jest uszkodzony, to możemy polecić go jak najszybciej naprawić, aby uniknąć tego problemu. Ale uwaga – za cichym przyzwoleniem niedoświadczenie lub komputera mogą być poważnie uszkodzone. Dlatego, aby angażować się w pełnej aktualizacji się na własne ryzyko. Błogosławieństwo może być bardzo długi czas, aby skorzystać z przycisku reset.

Praca ze skrótów klawiaturowych

Klawiatura – część komputera, która jest bardzo niedoceniany. Być może odpowiedź na pytanie, w jaki sposób, bez przycisku zasilania, aby uruchomić komputer, należy uruchomić z tej metody, w tym samym czasie jest proste i łatwe.

Aby to zrobić, musimy pracować z podstawowego systemu wejścia / wyjścia. Jednak nie wszystko jest takie proste. Fakt, że skuteczne stosowanie tej metody, klawiatura nie powinny być podłączone do portu USB, a przełamać PS / 2. Jeśli tak nie jest, to, niestety, nie będzie działać.

Jeśli klawiatura jest taki jak my, jest konieczne, aby umieścić ustawienie (czyli wybierz elementy, które odpowiadają przyciskom, które można włączyć komputer za pomocą klawiatury). To może być lub Spacja (puste) lub Power Key (przycisk zasilania, dostępne w „rozszerzonym” klawiatur) lub Ctrl-Esc. Następnie należy zapisać ustawienia i wyłączyć komputer, aby sprawdzić tę innowację.

Jak znaleźć nieruchomość, czego potrzeba? Gdy wpis został złożony w podstawowy system wejścia / wyjścia, przejdź do sekcji Ustawienia zarządzania zasilaniem i zmienić przez klawiaturę. I tu mamy ilustrację na pytanie, czy aby włączyć komputer bez włączenia przycisku.

techniczne rozwiązania projektowe

Jak jeden mąż, bardziej niezawodne przycisku zasilania może być tylko żeliwna patelnia produkcji radzieckiej. A potem, to należy zauważyć, że duża część prawdy w tych słowach. Dlatego też, jeśli przycisk zasilania komputera nie działa, wtedy można myśleć, czy nie zmienić kawałek sprzętu? Jest to jeden z najbardziej podstawowych elementów komputera, więc gdy się zepsuje, można powiedzieć, że operacja po prostu przewraca. Lub sprzęt został zakupiony w nielegalnej produkcji w Chinach. Aby tego uniknąć, trzeba być ostrożnym, nawet po wybraniu komputera, podczas gdy kupuje.

zapobieganie wypadkom

A teraz chcę wrócić kawałek i zastanowić się nad bezpieczeństwem. Należy zauważyć, że większość elementów komputera z systemem najmniejsze napięcie, które znajduje się kilka lub nawet ułamka wolta. Ale nie takie proste – bo inaczej nie byłoby połączyć się z siecią przy 220 W. Dlatego zawsze, nawet w najbardziej drobnych zmian kosmetycznych, należy całkowicie odłączyć zasilanie urządzenia z dowolnego napięcia zasilającego. Oczywiście, jest to dość pracochłonne, ale należy pamiętać, że wszystkie uwagi dotyczące bezpieczeństwa napisany przez cudzej krwi.

Spójrzmy na prosty przykład zaniedbania. Tutaj znajduje się komputer, który posiada jednostkę systemową jest bardzo trudno być odłączony od zasilania całkowicie. On kładzie się w trybie uśpienia i otworzyć panel boczny. A następnie wywołuje przerwanie (na przykład w komunikacie, że jest w sieci) i urządzenia są włączone. Aktualny trudno trafić, ale wentylator na płycie głównej może również chodzić za rękę. Oczywiście, nie będzie skaleczyć, ale znacznie je pokonać z ich ostrza mogą.

wniosek

Więc zorientowali się, jak włączyć komputer bez włączenia przycisku. Ale to było najbardziej prymitywne sposoby, aby sprawdzić stan i aktywację. Należy zauważyć, że istnieje spora liczba różnych urządzeń pomocniczych, które mogą być wykorzystane w celu przywrócenia i uruchomić praktycznie martwe elektroniki. Ale jej oferta, co do zasady, doświadczonych specjalistów, którzy są zaangażowani w tej branży od dłuższego czasu.

Chociaż, jak wspomniano wcześniej, gdy usterka jest jeszcze lepiej pomyśleć o wymianie jednostki systemowej. Rzeczywiście, w tym przypadku jest to możliwe, aby usunąć wszystkie „wewnętrzne” i przejść do nowego. I będzie na bieżąco wszystkie swoje istniejące mocne io zastępstwo zostaną zapomniane w ciągu kilku dni.