472 Shares 3202 views

atrakcje Seattle: zdjęcia i opis

W 1852 roku, nad brzegiem Zatoki Elliott Bay w Puget Sound, 182 mil od granicy Stanów Zjednoczonych z Kanady, miasto zostało założone, nazwany Eelke punkt. Jakiś czas później został przemianowany na cześć przywódcy Indian – Seattle. W 1869 roku otrzymał oficjalny status miasta.

Seattle jest otoczone górami i wodą, w okolicy przez cały rok są idealne do fotografowania krajobrazów i piękny relaksujący wypoczynek. Atrakcje w Seattle i okolic przyciągają tysiące turystów z całego świata. W tym artykule będziemy wprowadzenie do niektórych z nich.

atrakcje Seattle: Space Needle

Jeśli zdarzy ci się odwiedzić to amerykańskie miasto, mieszkańcy z pewnością polecam najpierw zobaczyć unikalną wieża Space Needle. Wiele atrakcji w Seattle jest bardzo oryginalny, ale jest uznanym liderem wśród nich.

Jego wygląd zawdzięcza Międzynarodową Wystawę, która odbyła się w mieście w 1962 roku. „Space Needle” (w tłumaczeniu z jego nazwą) jest częścią kompleksu architektonicznego centrum Seattle, który został zbudowany właśnie na tym wydarzeniu. Ogromna popularność zdobyła natychmiast po zakończeniu budowy. Podczas wystawy odwiedziło ją ponad dwa miliony turystów.

Autorem pomysłu stał Edward Carlson, który był w tym czasie stanowisko przewodniczącego wystawy. Ale ten człowiek był bardzo daleko od architektury, ponieważ jego zarys jest znacząco zmienione. Futurystyczny wieża jest dość spójne z tematem wystawy – XXI wieku.

ponad pięćset ciężarówki z cementem użyto do powstania struktury. Wieża ma duży margines bezpieczeństwa. Jest w stanie wytrzymać i 9-wielkości trzęsienia ziemi i poważny huragan. Wieża telewizyjna waży dziewięćdziesiąt ton, a jego wysokość sięga 184 metrów. Zwieńczony wąskiej konstrukcji wieży, co dało nazwę obiektu. Początkowo budowa kosztowała skarb miasta do czterech i pół miliona dolarów, a 20 mln zostało wydane na odbudowę 2000.

Obecnie istnieją wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć Seattle (zabytków). Zdjęcia (wieża znajduje się we wszystkich wycieczkach) na tle tej wspaniałej konstrukcji uczynić wiele, aby zachować dobre wspomnienia z podróży. Na parterze znajduje się sklep „Przestrzeń Base”, który sprzedaje oryginalne pamiątki. Z tarasu widokowego (159 metrów) z dala od powstania szybkobieżne windy. Ze względu na fakt, że są one ograniczone w liczbie gości, czasami są małe kolejki.

Oprócz tarasu widokowego na najwyższym piętrze znajduje się restauracja. Początkowo były dwie. Po odbudowie, zdecydowano się pozostawić jeden, który nazwano „Heavenly City”. Do tej pory, najbardziej popularnym i stylowej restauracji miasta. Lotu ptaka przepiękne widoki w całej portu Seattle w Zatoce Eliota, wulkan Mount Rainier National Park, gór i wielu wysp.

Muzeum fantastyki i historii muzyki

Nie wszystkie atrakcje Seattle (zdjęcia i opis najbardziej interesujące są przedstawione w artykule) można znaleźć w broszurach biur podróży. I to muzeum jest we wszystkich publikacjach promocyjnych i przewodnikach. „Metallic” dziełem architekta Frenka Geri znajduje się w samym sercu miasta. Ktoś myśli, że to niezwykła konstrukcja, o powierzchni nie mniejszej niż 42 tysięcy metrów kwadratowych, brzydkie, podczas gdy inni podziwiają jego oryginalność.

Ten budynek jest jednym z najciekawszych muzeów w kraju. Jest otwarty w 2000 roku i nazwał projekcie historię muzyki. Pomysł jego powstania należy adoratora J. Hendrixa. – Paul Allen, współzałożyciel firmy Microsoft korporacji. galerie muzealne są wprowadzane do nich sztuka instrumenty muzyczne, zdjęcia, filmy, światowej sławy muzyków. W muzeum każdy gość ma możliwość, aby nagrać piosenkę, nauczyć się grać na gitarze, a nawet mówić przed publicznością.

Muzeum fikcja

W 2004 roku tu otwarto Fiction Museum, który opowiada fanów tego gatunku kosmicznych, mieszkańcy innych cywilizacji, i tak dalej .. W Sław można znaleźć szczegółowe informacje o życiu i twórczości wielkich pisarzy science fiction i filmowców, sfilmowane filmy w tym gatunku. Muzeum posiada około 80 tysięcy rzadkich eksponatów.

Log House Museum

Jeśli poprzednie zabytki Seattle hit swój ogromny rozmiar, to muzeum znajduje się obok słynnej plaży Elki wydają się bardzo małe. Skarby, które są zebrane tu powiedzieć o historii i tożsamości regionu.

Być może to nie przypadek, jego głównym ekspozycja o nazwie „Ojczyzna – Seattle”. Ten niewielki, ale bardzo pouczające instytucja oferując odwiedzającym zapoznanie się ze starożytnych artefaktów, odwiedzić prezentacje multimedialne wystawy, które mówią o miejscowych osadników i tubylców Shukuamish i Dyuvamish.

Co miesiąc są zajęcia dla młodszych gości, i różne grupy dorosłych (z odsetkami). Można odwiedzić mały sklep z pamiątkami.

Kubota ogród

Atrakcje w Seattle (Stany Zjednoczone), są bardzo zróżnicowane. Jest mało prawdopodobne, że nawet najbardziej wyrafinowane podróżnik oczekuje wśród wielu wieżowców i niesamowite „przestrzeń” projektuje wodospady i mostów schludny, wiśnia i inne elementy charakterystyczne dla wschodzącego słońca. Mówimy o ogrodzie Kubota, który jest bez wątpienia jednym z najważniejszych i najbardziej interesujących atrakcji miasta i ulubionym miejscem wypoczynku mieszczan.

Został on stworzony przez emigranta z Japonii Fudzitaro Kubota. Jest autorem wielu interesujących projektów lanshaftny ogrodnictwo sztuki w Stanach Zjednoczonych. Utalentowany artysta przybył do Ameryki w 1907 roku, a jego piękny ogród w Seattle w 1927 roku wybuchła. Oczywiście, tworząc to piękno, mistrz przypomniał swoją ojczyznę.

Kubota Garden zajmuje dość dużą powierzchnię, więc przed badaniem dać gościom mapę, która oznaczona najciekawsze miejsca.

Cathedral of St. James

Opisując atrakcji Seattle (zdjęcia można zobaczyć w tym artykule), nie wspominając o wspaniałej, monumentalnej katedry św Jakuba. Ten Kościół znajduje się w drogiej dzielnicy Furst Hill. można nazwać perłą architektury sakralnej w Waszyngtonie. Ta rada byłaby całkiem właściwe w głównym placu w Paryżu czy Florencja. Niemniej jednak, świątynia zbudowana w radosnym i gościnnym Seattle. Mieszkańcy odnoszą się do niego bardzo wrażliwy.

Należy zauważyć, że kościół USA nie ma tak bogatą historię jak podobnej konstrukcji w Europie. Jednak St. James obchodził swoje pierwsze stulecie. Został zbudowany w 1907 roku specjalnie dla przeniósł się do Seattle z Vancouver Washington diecezji. W tym czasie, to istnieje już od ponad pół wieku. Diecezja stopniowo rozszerzane, i konieczne stało przyzwoity Cathedral.

Niestety, złapać nieostrożnych pracowników budowlanych, a może architekt popełnił błąd w projekcie, ale po 9 latach (1916) z powodu obfitych opadów śniegu zawalił kopułę. Natychmiast rozpoczął prace konserwatorskie, ale pierwotny plan kościoła, zdecydowano się zmienić trochę. Potem następuje gruntowny remont w latach 50-tych ubiegłego wieku, w latach 80. wybudowano dom opata i magazyn. Tak więc, od początkowego projektu katedry dzisiaj różni się znacząco. Jednak władze miasta znalazły się w oficjalnym liście „rzeczy do Seattle.”

kowal Wieża

"Smith Tower" wysokość gorszy Space Needle. Wysokość budynku z 42 piętra na trzecim miejscu wśród wieżowców w mieście. Ale to jest godne uwagi jest to, że nie. Smith Tower – to najstarszy budynek wieżowiec w mieście, który został zbudowany w 1914 roku. Na podłodze trzydziestego piątego jest tradycyjny dla wszystkich wieżowców duży taras widokowy.

kerry Park

W przypadku, gdy w Seattle, może chcesz się zrelaksować w przyrodzie, udać się do jednego z najpiękniejszych parków w mieście – Kerry Park. Jest to prawdziwa oaza miejski, wyposażony w przepięknej flory i spektakularne widoki, które można podziwiać w nieskończoność.

Ciekawostka: Seattle – jeden z najbardziej zielonych miast w Ameryce. Kraj podzielony jest ponad 400 publicznych ogrodów i parków.

Mamy wymienione tylko niektóre z atrakcji w Seattle. Jest to wspaniałe miasto, które harmonijnie łączy echa przeszłości i teraźniejszości oraz przyszłości nie jest oddechem. Tam nigdy nie jest nudne i zawsze jest coś do zobaczenia. Być może dlatego turyści, którzy odwiedzili tutaj kiedyś wrócić do miasta ponownie i ponownie.