221 Shares 2758 views

Dlaczego miesięcy występuje opóźnienie o więcej niż 10 dni?

Naturalny cykl menstruacyjny ma pewien okres czasu, który jest różny dla każdej kobiety. Optymalna liczba dni w cyklu równej 24-28 dni, ale okres ten może wynosić do 35 dni. Jeśli miesiączka jest opóźniona 10 dni lub więcej – to już powyżej normy, co może być obarczona wieloma problemami.

Każda dorosła dziewczyna powinna być w stanie prawidłowo określić ich optymalny cykl i rozważyć jego trwania. Być może nie każdy wie, że liczenie odbywa się w pierwszym dniu miesiączki rozpoczął już przed pierwszym dniem następnego. Przerwy 4-5 dni są normą, a więc w tym przypadku nie powinna być zbyt wcześnie na panikę, ale miesiączka opóźnienie 10 dni – jest powodem do niepokoju.

Co jest przyczyną tych zmian w organizmie, które doprowadziły do takich konsekwencji? Specjaliści są podzielone na dwie grupy: czynników fizjologicznych i patologicznych (naturalnej). Zanim jednak szukać przyczyny, nie określają, czy menstruacji opóźnienia ponad 10 dni, w wyniku ciąży. W domu, można to zrobić za pomocą testu ciążowego, który jest lepiej zrobić kilka. Jeśli po trzy próbki są negatywne, trzeba wędrować do ginekologa.

A jednak, nie ma potrzeby do paniki chwycić głowę i budować w głowie najstraszniejsze opcje wyników leczenia tej sytuacji, powodem może być dość banalne. Spójrzmy na najbardziej typowych warunkach sytuacji, w której istnieje miesiączka opóźnienie o więcej niż 10 dni.

Dziewczyny którzy dopiero początek dojrzewania, może nie jest szczególnie zwracając uwagę na takie incydenty ciała, wszystko ułoży się w czasie. Pomyśl o ośrodku zdrowia trzeba tylko tych, którzy mają, a po dwóch latach nie stało cyklu optymalizacji.

Opóźnione miesiączki 10 dni mogą być wywołane przez dziedziczność. Czasami zdarza się w naszym życiu: jest wykrywany patologia, stan zdrowia jest doskonała, i cykl nie jest rozstrzygnięta. Poproś mamę lub babcię o podobnych problemach. Jest możliwe, że funkcja ta jest wpisana w swojej rodzinie.

Uważane za normalne odchylenie, nie tylko w okresie dojrzewania, ale także w okresie poporodowym, przed wystąpieniem menopauzy. Nawiasem mówiąc, przed końcem miesiączki, czyli w pewnym wieku, miesięczna 10 dni opóźnienia – to nie jest koniec, taka „idle” może trwać nawet do kilku tygodni. Jednak warto zauważyć, możliwość takich zmian po aborcji lub poronienia.

Powodem może być psychologiczne. Częste stres, długie loty na samolotach, ostra zmiana miejsca zamieszkania w innym regionie klimatycznym, zmiana ratującego życie leku, który został przejęty przez dłuższy czas, hormonalne zakłócenia, a nawet zmiana godzin pracy (nocnej zmianie zostają zastąpione przez normalnej pracy w ciągu dnia, i vice versa) – wszystko odgrywa bardzo ważną rolę i ma na zdrowie całego organizmu i ogromny wpływ.