263 Shares 6539 views

Kolumna Chesme – symbol męstwa rosyjskiej floty

Przez dwa i pół wieku Rosja była w stanie wojny z Imperium Osmańskiego – początku dostęp do Morza Czarnego, a następnie w celu wzmocnienia swojej pozycji na Kaukazie. W związku z tym, cesarzowa Katarzyna II kontynuował udaną politykę zagraniczną, rozpoczętą przez Piotra Wielkiego.


W czasie swego panowania rosyjskiego imperium nie tylko uzyskać bezpłatny dostęp do Azowskiego i Morza Czarnego, ale również załączone Krym, stając się prawdziwą potęgą morską. Na cześć rosyjskich zwycięstw utalentowani architekci i rzeźbiarze stworzył niezapomniane zabytki. Jeden z nich – Chesme kolumny w Petersburgu.

prehistoria

W połowie XVIII wieku, Turcja nadal całkowicie dominować nad Morzem Czarnym. Pomimo wysiłków podejmowanych przez Piotra I próba wzmocnienia jej brzegów, Rosja w tym czasie nie posiadał flotyllę Morza Czarnego lub Azowskiego. Dlatego polityka zagraniczna Katarzyna II rządu jest uważana za priorytet południowej kierunek.

Jednak Rosja nie jest początkiem wojny. Turks i pokrewnych Tatarów krymskich na koniec 1768 roku najechał północną regionu Morza Czarnego. Aby umieścić Turcja uderzenie od tyłu, jak również wsparcie w celu przygotowania powstania chrześcijan na Bałkanach, zdecydowano się wysłać okręty Floty Bałtyckiej w Morzu Śródziemnym.

Lato – jesień 1769 z Kronsztadu były dwa rosyjski szwadron prowadzony przez admirałowie Grigoriem Spiridovym i Johna Elphinstone. Razem kierownictwo wyprawy powierzono hrabiego Alekseya Orlova.

Pływanie po Europie dla rosyjskich marynarzy było trudnym wyzwaniem. Pierwsze okręty weszły do Morza Śródziemnego w listopadzie, a na wiosnę przyszłego roku, zarówno eskadrę Bałtyckie razem i rozpoczął przygotowania do walki, co przypomina Chesme Kolumna w Carskim Siole.

Zwycięstwo nad Sublime Porte

Pierwsze poważne walka odbyła się w Chios Cieśninę 24 czerwca 1770 floty tureckiej numeracji dwukrotnie większy od rosyjskiej eskadry ma również korzystne położenie strategiczne. Mimo to, po ciężkim boju Turcy wycofali się w Chesma Bay, który został uznany za prawie nie do zdobycia.

Tego samego dnia rada wojskowa zdecydowała się zakończyć klęską floty tureckiej bezpośrednio w Cesme. Rosyjskie okręty zablokowały wąską wyjścia z zatoki, a walka rozpoczęła się blisko północy, później uznana jedną z największych w historii żaglowców.

W nocy z floty tureckiej został całkowicie zniszczony w dniu 26 czerwca, załóg statków i załoga uciekła w Cesme Smyrna. Coś nie oczekuje nikt w Europie. Na cześć zwycięstwa floty rosyjskiej później został zainstalowany Chesme Kolumna rostralna w Parku Katarzyny Carskiego Sioła.

Wszyscy uczestnicy w słynnej bitwie pod dekretu cesarzowej otrzymają pamiątkowe medale. W Petersburgu, zbudowany Pałac Chesma i Kościół, Gatchina zainstalowany obelisk, w Carskim Siole – kolumnę.

antyk prototyp

Podczas gdy Rosja była w stanie wojny z Imperium Osmańskiego, w Carskim Siole, rozpoczęto prace nad podziałem parku. Kiedy wieść o zwycięstwie w Cesme osiągnęła Petersburg, Katarzyna II zlecił architekta A. Rinaldi stworzyć kolumny takie jak rostral filarach, dostarczanych w Rzymie na cześć zwycięstwa nad konsul Gajusz Duilio floty Kartaginy.

Zdecydowano się ustalić pomnik w środku dużego stawu wykopanego przez szwedzkich jeńców przed. Prace kontynuowane przez kilka lat. W tym czasie zmieniliśmy kontury linii brzegowej stawu, aby dać im zarys Morza Egejskiego.

Kolumna Chesmenskaya powstaje na projekt zatwierdzony osoby Katarzyna II. Cesarzowa nie mylił: majestatyczny i jednocześnie, szlachetnie powściągliwy starożytna forma pomnika jest najlepiej nadaje się do wyrażania triumf rosyjskiej marynarki, określona na wynik wojny.

krótki opis

Kolumna Chesme – dzieło włoskiego architekta Antonio Rinaldi, odbyła się w służbie rosyjskiej, a rzeźbiarz Ioganna Shvartsa, który stworzył pomnik elementów Brąz: orła i płaskorzeźbami.

Wschodu cokole granitowym woda ma kształt ostrosłupa ściętego, tej samej kolumnie – Ural litego marmuru. Koron pomnika orła z brązu, jest skierowany do tureckiego półksiężyca. Z jednej strony, jest symbolem zwycięskiej Rosji, az drugiej – hrabia Orłow, Orłow otrzymał prawo być nazywany-Chesmensky.

Na Rostra obrazów zauważalne zwolnieniem różnych znaków wschodu turban, skrzyp, kołczany, lanc, szabli tureckiej, banerów. Brązu płaskorzeźby dedykowane do trzech zwycięskich walkach na Morzu Egejskim, na którego cześć i kolumny Chesme został zainstalowany.

Historia i teraźniejszość

W 1996 roku oznaczała 300-lecia Marynarki Wojennej Floty Rosji. Przez trzy wieki było dużo zyskuje chwalebnych zwycięstw, w tym bitwy na Morzu Egejskim wojnie rosyjsko-turecki. Do tej pory, zdecydowano się przywrócić brązu płaskorzeźby, dawniej zdobi kolumna Chesma.

Po II wojnie światowej, niektóre z nich zostały wyjęte z Wielkiego Stawu, które były wynikiem daremnych próbach nazistów nosić marmurowy pomnik. W latach 1994-1995. Kozenyuk rzeźbiarz V. odtworzyć brakujące elementy, a dziś kolumna Chesme wygląda tak samo jak w czasach cesarzowej Katarzyny II, który rozkazał, aby stworzyć ten pomnik męstwo rosyjskiej floty.