355 Shares 3764 views

Flying Heavenly Lanterns of Desire – Kiedy Gwiazdy Świecą!

Miejscowość pojawienia się niebiańskich pochodni należy do Wschodu. Tam były bardzo kochane przez ludzi od czasów starożytnych. Dla nas w Rosji ta rozrywka przychodzi i rośnie sławna.

Tradycja mówi nam, że latające latarnie zaczęły być stosowane przez Zhuge Liang do końca drugiego i początków trzeciego wieku w zbrojnych działaniach. Jest zdania, że w wyniku tego nastąpił strach przed wrogiem. A fakty w istocie potwierdzają to.

Wzięli wielką torbę z papieru i umieścili lampę na oleju z dołu, podgrzane powietrze z grzejnika zmuszało podnieść konstrukcję do góry. Siły przeciwne uważały to za swego rodzaju bóstwo u boku Zhuge Liang, przeciwnicy zostali schwytani strachem przed światłem na niebie.

Rozbieżności dotyczące etapu pojawienia się niebieskich latarni to np. Joseph Needham, mówi o III wieku pne. Źródła informacji mówią nam, że na początku latają niebieskie latarki służące do przesyłania sygnałów między regimentami armii, a dopiero później stały się podstawą religijną.

Wykonana z drewna lekka rama, najczęściej materiał jest zwykłym bambusem. W środku palnik jest przymocowany do ramy bambusowej. Palnik składa się z tkaniny bawełnianej, która jest impregnowana woskiem, w niektórych przykładach wykonania, papier jest używany, który jest impregnowany płynami łatwopalnymi. Substancje palne są jednym z możliwych sposobów uzyskania palnej mieszaniny. Kopułka jest umieszczona na ramie, głównie z papieru ryżowego, impregnowana specjalną zaprawą przeciwzapalną, co pozwala na wypalanie papieru, a mulberry może być nadal używany . Podstawa i kopuła chińskich latarni mogą być wykonywane w różnej postaci, od zwykłych figur geometrycznych (, kulki, elipsy) po figury o różnych postaciach zupełnie różnych przedmiotów.

Niebiańska latarka jest jak balon, ale mniejsza. Masa powietrza zawarta w wewnętrznej wnęce jest nagrzewana przez palnik. Jego masa maleje z powodu nagrzewania, a zatem gęstość maleje, ponieważ jest ona proporcjonalna do masy i odwrotnie proporcjonalna do objętości. Dlatego też podejmowana jest siła, która ciągnie latarkę wysoko w niebo.

Obliczanie parametrów chińskich latarni jest proste. Wszakże łatwo jest określić temperaturę pod kopułą nieba latarni serca, następnie określamy masę, a następnie gęstość. Ogólnie rzecz biorąc, można znaleźć szybkość, z jaką nasza chińska latarka wzrośnie.

Mając około 1 metra wysokości i ważący około 150 gramów, taki obiekt latający uzyskuje wysokość gdzieś 800 mw ciągu 10-18 minut.

Chcę zwrócić uwagę na zasady bezpieczeństwa przy używaniu latarni chińskich. Nie można biegać w pobliżu lotnisk, a także bardzo blisko konstrukcji pożarowych. Dodatkowo niepożądane jest latanie latające w wietrznej pogodzie.