729 Shares 1509 views

Co zabrać ze Karelii: ciekawe pomysły i porady

Większość turystów na każdej podróży stara się znaleźć czas na spacer przez lokalnych sklepach z pamiątkami. Jest to bardzo interesujący do zapoznania się z rzemiosła, charakterystycznych dla danego regionu i kupić coś na pamiątkę. Zachęcamy do wykonywania ostrożność i uczynić przykładem lista zakupów z wyprzedzeniem. Co zabrać ze Karelii, niektóre lokalne pamiątki można naprawdę znaleźć tylko w tym kraju?

Karelski brzoza

W każdym sklepie z pamiątkami w Karelii można znaleźć wiele stolarki, że tak powiem, dla wszystkich smaków. Lokalnych rzemieślników od czasów starożytnych przy użyciu unikalnego Karelski brzoza. Drewno z tej rasy szczęśliwym wytrzymałości i trwałości. I jego kolor jest niezwykłe – to wszystkie odcienie złota: od prawie białej do głębokiego brązu. Często drewna dzięki unikalnej strukturze i wytrzymałości w porównaniu z naturalnego marmuru. W rzeczywistości, wiele produktów są bardziej jak kamień niż na drewnie. Co zabrać ze Karelii na pamiątkę? Wybierać żadnych pozycji Karelski brzoza, które lubisz. Lokalni rzemieślnicy wykonane z tego materiału Amulety, wisiorki, amulety, drobne przedmioty codziennego użytku, skrzynek, zabawki. Jeśli podróżujesz samochodem, należy zwrócić uwagę na duże świeczniki, rzeźbione ramki i inne meble do domu.

Produkty wykonane z kory brzozowej

Kory brzozy – jedna z najbardziej powszechne w starożytnym materiału rzemiosła ludowego. Karelskie mistrzami uhonorowany tradycji swoich przodków i zaskakujących nowoczesnych turystów wiele produktów z kory brzozowej. Zewnętrzna strona kory brzozowej podoba unikalny wzór i wewnętrzne – złoty żółty – jak białe miodu. Materiał ten jest ceniony za elastyczność i wszechstronność. Jak wiele wieków temu, dzisiaj wykonane z kory brzozowej tkania łapcie, koszy i skrzynek. W sklepach z pamiątkami Karelii jest łatwo znaleźć biżuteria, ceramika, panele dekoracyjne, a także innych produktów wykonanych z tego materiału naturalnego. Jeśli nadal uważasz, że można przynieść jako dar od Karelii kobiety – wybierz szczegół wnętrza i dekoracji kory, a ty nie udać.

Szungit – kamień, który leczy

Karelia jest znany jako jedyny dziedzinie jednym z najbardziej tajemniczych minerałów na świecie. Nazwa tego kamienia – schungite, różni się ona głęboki czarny kolor, niektóre próbki zauważalne białe smugi. W magicznym właściwości tego mineralnej składa całej legendzie. Według jednej z nich, trzy wieki temu, kamień w autoryzowanym sposób polecił nosić żołnierzy armii rosyjskiej. Wielu ludzi dzisiaj uwierzyć, że ten minerał ma pozaziemskie pochodzenie. Dziś shungit cenione jako kamień, oczyszcza organizm z negatywnej energii i wypełnia pozytywna. Wielu uzdrowicieli rozważyć to naturalny przeciwutleniacz. Ostatnio naukowcy udowodnili, że minerał jest w stanie oczyszczać wodę i powietrze. Co zabrać ze sobą i Karelii na najbliższy? Oczywiście, produkty Szungit. Na sprzedaż można znaleźć biżuteria, koraliki, małe uroki i ozdobne drobiazgi wykonane z tego tajemniczego kamienia. Należy zwrócić uwagę na specjalne akcesoria lecznicze – bransoletki shungit, pasy i paski, w których małe kawałki wszyty minerału. Co przyniesie jako dar od Karelii kobiety, która lubi dbać o siebie? Spójrz w miejscowych aptekach egzotycznych – kosmetyki z dodatkiem ekstraktów z Szungit. Producenci twierdzą, że kremy i maski z dodatkiem mineralnym odżywiają skórę i ma działanie odmładzające.

„Karelski balsam”

Wielu turystów woli doprowadzić do reszty pamiątek jadalnych. Co można zabrać ze sobą przyjaciół z Karelii „na próbę”? Na szczycie listy tradycyjnych napojów trwa „Karelski balsam.” Jest to nie tylko pyszne nalewki alkoholowe, ale również niezwykle przydatne dla zdrowia lek. Balsam podawać w 30 rodzajów roślin leczniczych przez unikalną starej technologii. Zakładając, że to może być w postaci czystej, wyciskane soki, albo przez dodanie małej ilości kawy, herbaty, koktajli alkoholowych. Jakie pamiątki przywiezione z Karelia turystów najczęściej? Oczywiście, miejscowy alkohol. Oprócz „Karelski balsam” spróbować nalewki: „Siedemnaście przydatnych ziół”, „Monastyr Wałaamski”, „Aptekarz Garden” i „zbieranie Karelski”. Kupić te napoje alkoholowe są działy w sklepach spożywczych i aptekach.

Dary natury

W Karelii, wielu przychodzi do regionu jako dziewiczy dziewiczych krajobrazów. Rzeczywiście, lokalny charakter jest uderzające w jego piękno i wydaje się egzotyczny do wszystkich osób mieszkających w południowej i centralnej Rosji. W wolnym czasie można kupić kosmetyki naturalne, ziołowe herbatki i kolekcje leczniczych. W lasach Karelski rosną różnorodne owoców leśnych, z których wiele można jeść. Najbardziej znanym z nich – cloudberry. W sklepach spożywczych i sklepów z pamiątkami można zawsze kupić dżem lub dżem z niego. Koniecznie spróbuj smakołyki żurawiny, jagody, borówki, żurawiny. To ma sens szukać w sklepach likiery i słodycze z jarzębina i irgi.

Zaonezhskaya haft

Innym najstarszy rybackiej w Karelii – haftu Zaonezhskaya. Od niepamiętnych czasów, unikalnej technologii karelskie mistrzami ozdobione tradycyjnych ubrań i różnych wyposażenia wnętrz. Zaonezhskaya haft rozpoznawalny przez użycie tylko jednego koloru przędzy i jej ciągłości. Tradycyjny materiał bazowy – len. Nowoczesne craftswomen haftować serwetki, obrusy, zasłony, chusteczki i ozdobić ubranie. To jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy pamiątka nadal myśli, aby przynieść z Karelii. Zaonezhskaya Haft – starożytnej sztuki, która przetrwała do naszych czasów tylko w tym kraju. Jak wiele wieków temu, dzisiaj każdy ścieg jest wykonywana ręcznie. Dzięki temu, co końcowy produkt jest wysokiej jakości i zachowuje pamięć o cieple rękach mistrzów.

Lalki-amulety z Karelii

Nasi przodkowie wierzyli, że „grać” w lalce nie tylko dzieci. Starożytni Słowianie istniała tradycja tworzenia amuletów. Były szczególnie popularne lalki szmaciane, obronił właściciele lub cały dom. Sekrety tak ważnych elementów przekazywana z pokolenia na pokolenie. We współczesnym świecie tajny wiedza o tworzeniu i wykorzystaniu amulety, lalki posiadać nie wiele. Ta tradycja w Karelii dość powszechne. W szeregach zakupy pamiątek można spotkać młode dziewczęta i kobiety są proszeni, aby wybrać każdą lalkę jako pamiątkę z podróży. Każdy taki oddział ma swoją funkcję. Jedna lalka spełniać jedno pragnienie, inny będzie cię chronić przez wiele lat. Jak te amulety i tych, którzy nie wierzą w magię i mistycyzm. Wszystkie lalki są wykonane w stylu ludowym kolorowych skrawków tkanin. Wyglądają bardzo ładny i przytulny.

tradycyjna ceramika

Ceramiki, ręcznie rzemieślnicy karelskie – to dość popularne pamiątki Karelii. Co zabrać na pamiątkę podróży? Malowane talerze i dania ładna, garnki do pieczenia, ozdobne figurki i dzwonki śmieszne. Karelskie ceramika jest unikalnym rybackiej. Do surowców tych produktów wykorzystuje dewońskich czerwoną glinkę. Materiał jest rzadkie i stare, w naszych czasach jest on wydobywany tylko kilka miejsc na całym świecie. Ceramika dzisiaj nie ogranicza się do miejscowych rzemieślników, ale także dedykowany roślin. Każdy kamper może zdecydować, co przyniesie w darze od Republiki Karelii: produkt fabryki lub unikalnej pozycji ręcznie.