560 Shares 8388 views

Obszar komfortu. Projekt łazienki mała wielkość pokoju

Kto z nas nie marzył o dużą jasną łazienką, najlepiej z oknem, z którego roztacza się wspaniały widok, a wnętrze ma na odpoczynek, relaks i odprężenie. Ale zejście „z nieba na ziemię”, a jego oczy skanowanie trzymetrowej łazienka w typowym mieszkaniu, zdajemy sobie sprawę, że sen to sen, ale w rzeczywistości to wszystko, i stworzyć piękne i wygodne łazienka projekt małej wielkości pomieszczenia jest trudne. Jest to trudne, ale możliwe. Istnieją co najmniej dwa sposoby, aby zwiększyć małą przestrzeń łazienki. Po pierwsze – to przebudowa i ponownej instalacji wodno-kanalizacyjnych, tak aby w jak największym stopniu, aby zaoszczędzić miejsce, a jeśli to możliwe, a następnie Unii w jednym pokoju oddzielną łazienką. Drugi – wizualne zwiększenie przestrzeni przy użyciu technik projektowych.


Pierwsza metoda – pracochłonne i kosztowne. Ale jeśli jest to możliwe, aby go zrealizować, to wynik może być bardzo pozytywne. Nie można zrobić poważną przebudowę i starają się stworzyć projekt łazienki mały pokój wielkości jest częściowo Zmiana układu wodno-kanalizacyjnych, które mogą być bardzo skuteczne. Na przykład, co znacznie oszczędza przestrzeń kątowe urządzeń sanitarnych. Narożna wanna, umywalka, prysznic, WC zwolnić ich „tradycyjne” miejsce i pozwalają stworzyć komfort w najmniejszej przestrzeni. Jest to szczególnie prawdziwe prysznice. Nawiasem mówiąc, w bardzo małej łazienki można zrezygnować z wbudowanym prysznicem oraz osobnej partycji prysznic szkła, aby chronić resztę pokoju z sprayu rozpryskiwania wody.

Nowoczesne rury miedziane i plastikowe pozwalają wodzie, aby oczyścić cały system komunikacji w ścianie, i to jest najlepszy sposób wpływa na estetykę pomieszczenia, a także pozwala zwiększyć przestrzeń. Główny problem wynika z pionu kanalizacyjnego, który musi być zamaskowany. Ale zamiast pudełka ogrodzenia, spróbuj zamknąć panel dekoracyjny jest nie tylko ptaszkiem, ale również bok z toalety i na panelu, aby wbudowane półki na różne rzeczy. Jeśli rury są ukryte w ścianie zawiedzie, sprzęt wodociągowa ukryty w niskich słupkach, gzymsy, które wykończenia płytki a górną powierzchnią służy jako półka na akcesoria do kąpieli.

Projekt łazienki mały rozmiar pokoju. Kolor i światło

Prawidłowe proporcje pomieszczenia i dokonać wizualnie bardziej przestronne pomaga kolorystykę ścian, podłogi i sufitu. Istnieje powszechna dla wszystkich małych obszarach ogólnie – lżejsze niż ściany, tym bardziej wydaje się przestrzeń, i vice versa. W małej łazience lepiej nie używać ścian jest zbyt ciemne lub jasne kolory, a także z dużą wzór kolor. Światło białe lub pastelowe kolory płytek może być „rozcieńczone” z małymi jasnymi plamami, ale nie powinno być dużo. Powierzchnia mebli i płytek lepiej wybrać matowy i wielkości płytek, jak najwięcej.

Bardzo ciekawe i nowoczesne techniki, wizualnie powiększa przestrzeń, to aby korzystać z łazienki w wewnętrznych ścian zdjęć, przedstawiających perspektywy. To może być czarno-biała lub kolorowa fotografię, która zajmuje dużą przestrzeń na wolnej ściany, na przykład, w pobliżu wanien.

Ogromne znaczenie dla wizualnej przestrzeni ekspansji jest liczba i rozmieszczenie opraw oświetleniowych. Lekka konstrukcja o małej wielkości łazienki lepszą ofertę w prostych zwięzłych małych form. Należy zrezygnować z dużych opraw zawieszane, dzięki wbudowanej w światło. Bardzo dobrze będzie wyglądać świecący sufit, ze względu na ukryte pod nieprzezroczystym oprawy oświetleniowej panel. Wszystkie obszary funkcjonalne powinny być dobrze oświetlone, ale w rozsądnych granicach. Zbyt dużo światła w małym pomieszczeniu daje wynik negatywny.

Projekt łazienki mały rozmiar pokoju. Meble i wyposażenie

Mała przestrzeń wymaga starannego rozważenia jego wygląd tak, że wszystko, co było miejsce i łazienka okazało się piękne, wygodne i funkcjonalne. Niewielki kompaktowy meble światło będzie wyglądać bardzo elegancki i nie uciążliwe. Bardzo dobrze nadaje się do telefonów szafki i półki, lekkie i przewiewne. Maksymalne wykorzystanie powinno być miejsce pod zlewem i blatem nad zlewem.

Wiadomym jest, że lustro jest bardzo dobrze wizualnie powiększa przestrzeń. W łazience jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych akcesoriów, więc liczba luster i dużej wielkości są całkiem uzasadnione.

Wygodny i piękny design łazienka w „Chruszczow” i małych mieszkań jest osiągnięty przez trzech głównych parametrów – kolor, światło i formy. Biorąc pod uwagę każdy centymetr przestrzeni, najbardziej racjonalne umieszczanie obiektów umiejętnie używając kombinacji koloru i światła zagospodarowania przestrzennego, można osiągnąć maksymalną piękno i komfort.