328 Shares 9989 views

historia Czechowa „Chirurdzy”: analiza i podsumowanie

Przez ponad 100 lat rosyjskich fanów literatury mają możliwość lektura humorystycznych i satyrycznych opowiadań A. P. Chehova. „Chirurdzy”, „Kameleon”, „Gruby i chudy”, „Śmierć urzędnika” i wiele innych dzieł ujawniają postawy pisarza do deformacji moralnych, utraty osoby ludzkiej. A. P. Chehov w swoich opowiadaniach często wyśmiewa głupotę, ignorancję i inne negatywne cechy charakteru ludzi. W tym przypadku, pisarz umiejętnie kieruje żądło satyry nie tylko głównego bohatera swojej pracy, ale również do tych ludzi, którzy wchodzą w konflikt z nim, nie będąc w stanie mądrze wyjść z nieprzyjemnej sytuacji.


Krótkie i znaczące historie – główne ścieżki A. P. Chehova

historia „Chirurgia” Czechowa ponownie podkreśla opinii wielu krytyków literackich, co autor pisze mistrz opowiadań miniatur. Na korzyść tej opinii mówi wiele zwrotów używanych w swoim czasie pisarz: „Sztuka pisania jest sztuką – cięcie”, „Zwięzłość – siostrą talentu”, „Język musi być prosty i elegancki” itd Czechowa, jak żadna inna, mogła wkrótce. rozmawiać o globalnych rzeczy. Był z kilkoma pociągnięciami może dać wyczerpujący opis każdej osoby.

A. P. Chehov nigdy wprowadza czytelnika do poprzedniego biografii bohaterów swoich opowiadań, rodziców lub przodków, zanim zaczęli wykonywać żadnych czynności opisane w powieści. Autor jest zawsze zaczęło się od opowieści o zachowaniu danej osoby, jego słowa, myśli i uczuć związanych z danym działaniem popełnionego przez nich. Opis wyglądu bohaterów i środowiska – jest to najbardziej, że można znaleźć w opowieści Czechowa. „Chirurdzy” nie jest wyjątkiem od tej reguły. Jednak te opisy nie wykracza poza to, co może być postrzegane przez każdego człowieka, to jego własna opinia autora nie pojawia się w nich, tak, że czytelnik ma możliwość, aby wyrobić sobie własne zdanie na temat danej lokalizacji, charakteru lub sytuacji.

Podsumowanie „Chirurgia”

Jego historia „Chirurgia” Czechowa zaczyna się wzmianki o tym, że lekarz szpital rejon stał się ożenić, a jego obowiązkiem otrzymać pacjenci wzięli sanitariusz kurczaka.

Pierwszy pacjent staje chanter Vonmiglasov sanitariusz, który cierpi z powodu silnego bólu zęba i szczerze i opiera się na wiedzy o pierwszej długości. Kurczak z kolei zapewnia pacjentowi, że chirurgia – błahe sprawy, potrzeba tylko wiedzy i odpowiedniego podejścia.

Jednak po widział ząb pacjenta i zdecydowaliśmy się na jej usunięcie, znacząco zmniejszył zaufanie. Fakt ten podkreśla opis Ratownik wahanie co do których narzędzie do wykorzystania. On nie wie, czy wybrać swoje szczypce, klucz lub papierosa. Pierwszy bohater przez długi czas patrząc na narzędzia, a potem wyjął papierosa, dostosowane do pacjenta, ale po kilku sekundach z powrotem i zmienić go na kleszcze. To, co zwraca uwagę A. P. Chehov. Chirurgia w rezultacie okazuje się nie być tak proste jak się wydawało na pierwszy rzut oka asystent. Biorąc szczypce, spędził dużo czasu z Sexton zęba, jednak nie udało się go wyciągnąć. Historia kończy się Sexton naterpevshis ból i zło, z dala od sanitariusza, wyrzucając go.

Obraz sanitariusz w historii

Kurczak jest jednym z głównych bohaterów „Chirurgia” historii. Czech opis zawartości historia wypełniona nie tylko charakter zachowań, ale również jego wygląd. Warto zauważyć, że sanitariusz wygląda dalekie od doskonałości. Negatywny obraz uzupełnia śmierdzący papierosa że kurczak w ręku.

Co do wewnętrznego świata sanitariusz, jest na czele jego nadmiernej pewności, chluby i gadanina. W ten sposób, że obejmuje jego niezdolność i ignorancji. On chwalił się znajomością Sexton z ziemianina Aleksandrom Ivanychem egipskiego, który był z nim w recepcji i nie narzekać (w odróżnieniu od obecnego pacjenta). W rezultacie, diakon idzie w parze z silnym bólem, a sanitariusz nie zdawał sobie sprawy, że popełnił błąd i zamiast przepraszać, nazywa go także ignorantami.

Obraz diakona w „Surgery”

Nie mniej ważnym miejscem Sexton Vonmiglasov – druga postać, która opowiada o „Surgery”. Czechow podkreśla analfabetyzmu i głupota Vonmiglasova. Po diakon zamiast udać się bezpośrednio do lekarza słuchałem różnych końcówek takich jak ignorant jak on sam.

Historia podkreśla Sexton służalczości, który w tamtych czasach były różne niższe warstwy ludności. Początkowo był ochrzczony, komunia przyniósł chleb, chwalił sanitariusz – krótko mówiąc, zachowywał się bardzo „pobożny”. Jednak mniej niż pół godziny, a jego zachowanie było odwrócone, zaczął życzyć wszystkim najgorszy kurczaka, a nawet wziął chleb komunii z nimi.

Prototypy znaki „Chirurgia”

praca „Operacja” Czechowa ma realne prototypy. Brat A. P. Chehova wielokrotnie mówił o tym, jak pisarz w swojej praktyce lekarskiej w szpitalu Resurrection zaobserwowano jeden przypadek, który był podstawą do historii.

Uczestnicy rzeczywistej sytuacji był studentem medycyny, zastępując lekarz i pacjent udał się do szpitala z bólem zęba. Podczas przyjęcia, niedoświadczony uczeń długi czas próbując wyciągnąć zęby, ale był tylko w stanie rozbić koronę. W rezultacie, zirytowany pacjent przeklęty i lewo.

Analiza „Chirurgia”

Fabuła oparta jest na komunikacji tylko dwóch ludzi, którzy spotkali się na rozkaz losu w szpitalu wiejskich – sanitariusz kurczakiem i diakona Vonmiglasova. Jednak ich było na tyle, aby podkreślić takie negatywne cechy ludzkie jak nieświadomości i samozadowolenia, która została sporządzona przez A. P. Chehov. „Chirurdzy” jest dziełem, w którym najbardziej uderzającą cechą bohaterów jest ich mowy. Vonmiglasov, starając się pokazać ich „oddanie”, wiele wspólnych słów przeróbek sposób kościelny. Sanitariusz kurczak z kolei podkreśla znaczenie własnych, przy użyciu dużej ilości medycznego punktu widzenia, oczywiście, nie jest rozumiane przez prosty Sexton.

Jednak tak szybko, jak to jest do ekstrakcji zęba, to staje się jasne, że kurczak nie był tak doświadczony lekarz, co zaprezentowała się na początku. Ponadto wydaje się, że był zupełnie przez przypadek i nie można mu zaufać do pracy w szpitalu. Koniec story „Chirurgia” Czechowa, jak można by oczekiwać zaszkodzić innej osobie, która, nawiasem mówiąc, wynik nie jest też tak pobożny. Nieznajomość tych dwóch znaków podkreślają mowę na końcu tej historii, która jest poruszana przez pitch vzaimnouvazhitelnogo do opłat i wulgaryzmów.