695 Shares 1742 views

A wiesz ile konstelacje na niebie?

Gwiaździste niebo noc wzrok, szczególnie na jasnym bezchmurnym pogody. Chciałbym spojrzeć na niego i patrzył, starając się zidentyfikować różne konfiguracje, znane postacie. I oni naprawdę są ustalane. Można się zastanawiać, ilu z konstelacji na niebie. Staramy się znaleźć odpowiedź już teraz.

Starożytni astronomowie o gwiazdach

Pierwszy dołączył gwiazdy w konstelacji kilka tysięcy lat temu, greckich astronomów. Zrobili to na podstawie podobieństwa do jakichkolwiek mitycznych bohaterów, zwierząt, ptaków. Aby to zrobić, należy wybrać najbardziej jasnych gwiazd lub grup usytuowanych blisko siebie. Nazwy, oczywiście, nie zawsze odzwierciedlają istotę powstałej figury. Dziś jednak, że trudno jest ocenić. Wiemy tylko, że są w niebie gwiazdozbiór Andromedy, Pegasus, Hercules, Centaur, Kasjopei i innych.

Więc ile konstelacje na niebie? Starożytni greccy astronomowie zidentyfikowali 48. Ale to nie było wszystko.

Gwiaździste niebo lub sferze niebieskiej

Nowoczesna koncepcja „konstelacji” różni się od pierwszego. Starożytni astronomowie rozumie się przez to określenie postaci, tworzą się gwiazdy. Czasami okazuje się, że ta sama gwiazda może należeć do różnych konstelacjach i gdzie gwiazdy były nieliczne i były one bardzo blady, nie były one tam w ogóle.

Więc ile konstelacje dzieli niebo dzisiaj? Obecnie termin ten odnosi się do obszarów lub obszarów, które podzielone sfery niebieskiej, w celu ułatwienia poruszania się po niebie.

Oddzielenie granice pomiędzy konstelacjami przeprowadzono na początku XIX wieku. Ta praca jest Międzynarodowa Unia Astronomiczna dniach od 1922 do 1935 roku. W rezultacie, w końcu zidentyfikowany jako pograniczu gwiazdozbiorów i ich liczby. To wtedy okazało się, jak wiele z konstelacji na niebie. Ich 88.

Nie rzucać ich oczy

Grecy mogą otworzyły więcej konstelacje, ale głównie obserwował niebo dostępny z południa Europy, czyli jego północnej półkuli. W XVII-XVIII wieku, badanie kontynuowane.

Astronomowie zaobserwowali, że wszystkie konstelacje nie widać jednocześnie. Tak szybko jak nasza planeta krąży wokół Słońca, w zasięgu wzroku staje się nowa grupa gwiazd. Constellation położony w pobliżu bieguna, można zobaczyć cały rok. Niektóre mogą być postrzegane tylko w określonym czasie, na przykład, w lecie iw zimie, wiosną lub jesienią.

Gdzie szukać konstelacji?

Teraz nie możemy bać się pytanie, ile z konstelacji na niebie. Odpowiedź jest znana. Ale są one umieszczone w półkulach publicznych nieba? Okazuje się, 31 znajduje się w północnej i południowej 48. Inną 9 rozmieszczone konstelacje zrobione dwa niebiański półkulę i znajdują się po obu stronach równika niebieskiego. Ta ryba, Orion, Keith, jednorożec, Deva, Sextant, Wąż, Eagle, Wężownika.

najjaśniejsza

Konstelacje różnią się wielkością i stopniem jasności. Więc ile konstelacje na niebie najjaśniejsza?

O 88, tylko 30 są dobrze wyróżnia ich wyraźne kontury i jasnych gwiazd.

Największą z atrakcji – to jest Wielki Wóz, który zajmuje powierzchnię około 1300 stopni kwadratowych. Jest możliwe, aby policzyć, ale siedem jasne gwiazdy tworzące wiadro, inny 118, które są widoczne gołym okiem z Ziemi.

Najmniejszy, ponownie z jasnym, można znaleźć na niebie półkuli południowej. Niestety, nie jest to widoczne na terytorium Federacji Rosyjskiej. Ten piękny konstelacją Krzyża Południa zajmuje powierzchnię 68 stopni kwadratowych i składa się z pięciu jasnych i dwudziestu pięciu słabych gwiazd.

Największą liczbę jasnych gwiazd obejmuje konstelacji Skorpiona. Są tam 12 sztuk.

Mimo to, możemy bezpiecznie nazwać najpiękniejszym konstelacji Oriona. Ma 120 widocznych gwiazd, siedem z nich jest jasny blask.

Ile w konstelacje zodiaku?

Dwanaście gwiazdozbiorów, przez które Słońce porusza się w jego rocznych obrotów, z wyjątkiem Wężownika, zwany zodiaku. Znajdują się one wzdłuż ekliptyki. Tak więc koło nazywa sferę niebiańską, w której w ciągu roku Słońce kręci. Nocą rozciąga około 1 stopień. Każdy miesiąc odpowiada pewnej konstelacji, w którym słońce jest w tej chwili. Ale ze względu na ruch równonocy wiosennej do ponad dwóch tysięcy lat lśniących teraz co miesiąc w przypadku dwóch sąsiadujących konstelacji.

Najdłuższy czas, 44 dni, słońce przechodzi przez konstelacji Panny, najmniej jest w Scorpio – zaledwie sześć dni.

Kilka opowieści o konstelacji zodiaku

Ile konstelacje na niebie i jak wiele w zodiaku, odkryliśmy. Ale dlaczego Byk jest jednym z dominujących miejscu wśród gwiazdozbiorów zodiaku? To proste. W dawnych czasach, rozwój hodowli bydła dano wielką wagę. Byka (Taurus) jest bardzo czczony przez ludzi, a nawet uważane za święte zwierzę. W związku z tym, jest to związane z konstelacji, w której Słońce wreszcie wygrał zimę i zwiastuje nadejście wiosny i przebudzenia natury.

O pochodzeniu nazw raka nawet kilka legend. Ale klasyczny starożytna mitologia mówi, że gdy Hercules walczył Hydrę, został zaatakowany przez innego i ogromnym raka. Bohater zgnieciony go, ale bogini Hera umieszczone Rak w odwecie do nieba.

Waga – tylko w konstelacji zodiaku, który nie ma nic wspólnego ze zwierzęcia lub pół-zwierzę. Około dwa tysiące lat temu w Libra był punkt o równonocy jesiennej. Być może ze względu na równość dnia i nocy i nie było imię. Według innych wersji, córka Zeusa i Themis Astraea, bogini sprawiedliwości, ważących losy osób korzystających ciężary, że jej ojciec umieścić w niebo.

Constellation Scorpius nazwano nie tylko ze względu na podobieństwa zewnętrznego, ale także dlatego, że słońce wejdzie go późną jesienią, kiedy przyroda śpi albo umrzeć, jeśli ukąszony przez jadowitego gada.

Ile gwiazdozbiory na niebie, tyle nietypowe imiona, ukrywa tajne znaczenie. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tych nazw, które zostały podane w przeszłości.