463 Shares 8993 views

VAZ 21099: opinie, opinie, życzenia

W 1990 roku fabryka w przypadku VAZ Togliatti wystąpił. Classic „dłuto” 2109, publicznie ulubiony „dziewięć” otrzymał nowe ciało i, jak zwykle, niewiele więcej wodotryski zakres salon. Jednak małe ulepszenia w desce rozdzielczej i różne przełączniki dla konsumenta nie wrażeniem. Na VAZ 21099 ocen spadł jak z rogu obfitości. Cała uwaga skupiała się na tylnej części maszyny. Spośród dziewięciu szybkiego hatchbacka staje się niezgrabny sedan. Wszystkie wizualne dynamika ciała zostało złamane, linia z dachu do tylnego zderzaka nie powiodło, profil nowego buta był niezrozumiały, aw ogóle, to nie jest na tyle estetycznie.


I opowiedzieć opinii większości ekspertów motoryzacyjnych, którzy mieli okazję ocenić nową maszynę i dać swoje wrażenia. Nowy dziewięć przypominał rumuński Dacia prymitywną maszynę z wadliwą konstrukcją. Oczywiście korzystne jest bagażnik zamiast bagażnika w samochodzie, nie ma kurzu i hałasu izolacja jest dobra, ale nadal wyglądają VAZ 21099, który podsumowuje cd przyjść, został poddany krytyce. Ale w miarę upływu czasu, ludzie są przyzwyczajeni, i stopniowo zaczęli kupować samochód.

Wcześniej dziewięć świetne trzymanie się drogi i łatwo, bez wysiłku, nie posiadał zakrętów. Nowe sterowniki samochodowe poważnie zaskoczony, zaczęła być wypełnione w narożach. Lekko, bez ryzyka katastrofy, ale dyskomfort w zarządzaniu pojawiła się znaczna. Powodem tego była rozciągana do tyłu, przy przejściu z formy hatchbacka do kształtu sedan konieczne zwiększenie tylny wysięg maszyny o 20 cm. To dość dużo jeśli wziąć pod uwagę, że w stabilności samochodu w pierwszej kolejności wpływa na bagażnik. Bagażnik puste powoduje maszynę przeczyścić, i upload podnosi nos. Ale w każdym przypadku, ponieważ bagażnik nie jest odporny hatchback sedan.

Reszta VAZ 21099, populacja zaczęła natychmiast uwzględniać informacje zwrotne, była przyzwoita maszyna. Poprzeczny silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra, napęd na cztery koła, dobry rozstaw osi i skuteczne dwuobwodowy układ hamulcowy z samochodu na równi z najlepszych modeli na początku lat dziewięćdziesiątych. I na cześć Korpusu Inżynierów AvtoVAZ, nowy dziewięć w krótkim czasie otrzymała kilka modyfikacji, na tyle na wadze, że wzmocniona jej reputację. Był czas, kiedy VAZ 21099, zmontowany całkowicie negatywne opinie, to był impuls dla szeregu modyfikacji, które zostały przeprowadzone pomyślnie.

21099-00 modyfikacja VAZ: silnik o zapłonie bezstykowych węglowodanów sterowane z kabiny, tablica rozdzielcza w zestawie 083 i drzwi wewnętrznych lepszej jakości. Na tej maszynie był pracował wyżywienie kontroluje system. Następującą modyfikacją VAZ 21099-02 dodano zagłówki na tylnym oparciu siedzenia. VAZ 21099, którego parametry techniczne były na ogół dobre, potrzebne bardziej komfortową kabinę. I modyfikacja samochodu VAZ 21099-04 przyniósł wiele usprawnień: Okno moc, zamek, państwowe, światła przeciwmgielne, Siedzenie RESTRAINTS tylnej głowicy, naturalne dopełnienia wszystkich siedzeń i oparć, welurowa tapicerka, ulepszona tablicy rozdzielczej 2115, i wreszcie system kontroli pełne wyżywienie.

VAZ 21099-22 otrzymane wtryskiem z mikroprocesorem i wszystkie z powyższych wariantów, które były w Wpy 21099-04. Ostatnia modyfikacja VAZ 21099-91 – z instalacją silnika z tłokiem obrotowym VAZ 415, mała pojemność silnika, ale z niego samochód rozwinął prędkość 190 km / h. Obecnie charakterystyczny VAZ 21099 – jest stale dodatnia, maszyna jest popyt.