372 Shares 949 views

Guseletovo: Salt Lake – terapeutyczny miejsce Kraj Ałtajski

Ałtaj fascynuje i przyciąga. Znajduje się on w samym sercu Azji. Od północy do gór Ałtaj przyległym obszarze tej samej prowincji nazwy. Większość terenu – płaskie. Jej głównym atutem jest potężna rzeka Ob z jego pełnymi płynących dopływów.

jezioro

Płaska część terytorium Ałtaj i obfituje w jeziora, z których niektóre są słone. Niektóre z tych wód nie tylko do wędkowania i rekreacji, ale również słynie z właściwości leczniczych. Jeden z nich, w pobliżu Guseletovo wieś położona w dzielnicy Romanovsky. Salt Lake, którego zdjęcia można zobaczyć tutaj, jest bardzo mała. Jego wielkość jest tylko 3 km długości i 2 km szerokości. Południowa i południowo-zachodnim wybrzeżu – piasek.

Ptaki wędrowne podczas swoich wędrówek zatrzymują się tu na odpoczynek. To z tego powodu, że obszar ma swoją nazwę – Guseletovo.

Unikalne właściwości

Znajduje się w miejscowości Guseletovo słone jezioro słynie z błota srednesulfatnymi. Dlatego jego brzegi są nie tylko dla tych, którzy chcą się zrelaksować i opalać, ale również tych, którzy potrzebują do poprawy ich zdrowia. Błoto z jeziora są dobrze traktowani stawy i słona woda ma taki sam efekt jak morze. Uzdrawiająca moc akwenie jest potwierdzona przez badania Tomsk naukowców. Lekarze uważają, że to uzdrowienie błoto i inne słone jeziora terytorium Ałtaju przełożonego w ich efekt Morza Martwego błoto.

Ludzie pochodzą z różnych części kraju do wsi Guseletovo. Salt Lake (opinie przyjść tutaj są dowodem) zwraca męskość i odmładza skórę.

IL Lake jest szczątki roślin i zwierząt, które zamieszkują te wody. Ale najważniejszą jego dostawca jest mały skorupiak, tylko 15 mm długości, wolą żyć w słonej wodzie.

sąsiedztwo

W obszarze miejscowością Guseletovo słone jezioro nie jest wyjątkowa. Tylko 130 metrów od obiektu znajduje się staw z czystą wodą, gdzie można zanurzyć po zażyciu kąpieli solnych. W pobliżu znajduje się las sosnowy, gdzie można zbierać jagody i grzyby.

Miejsca te są uważane za jedyne w swoim rodzaju i występuje tylko w Ałtaju i okolic. Niektórzy ludzie uważają, że zostały one utworzone w piaszczystych osadów pozostawionych przez wody topniejącego lodowca ostatniego zlodowacenia.

turystyka

Wioska Guseletovo Salt Lake wizyta wczasowicze z całego okolic. Sława lokalnego błocie gojenia podszedł do Moskwy. Teraz mieszkańcy także częstymi gośćmi w stolicy tutaj. Fakt, że traktuje brud jest możliwe tylko na miejscu. Eksportujemy to nie ma sensu, ponieważ szybko traci swoje lecznicze właściwości na stawie.

W lecie jest to spontanicznie tworzone całych miasteczek namiotowych. Na brzegach stawu słodkowodne mają stragany, gdzie można kupić wodę mineralną, słodycze, żywność i niezbędne rzeczy. I na słone jezioro zbudowany rekreacyjnym, gdzie można również przerwać. Obok stawu w Guseletovo, istnieją inne jeziora z błotem leczniczym, które są łatwo dojechać samochodem.

Urlopowicze podoba w tych miejscach. Tutaj można wynająć tani dom ma dwie łazienki, natychmiast sprzedane miotły. W jadalni, który został zbudowany na terytorium, niedrogie i smaczne paszowych turystów. Dla tych, którzy nie chcą jeść w gastronomii, znajduje się sklep. Jest możliwe, aby zdobyć niezbędne przepisy.

Każdy dom posiada kominek, drewno sprzedawane po 100 $ za paczkę. Na terenie dużo śmieci, jednak są one drewniane. Teren rekreacyjny jest sprzątany codziennie, a wywóz śmieci.

Cokolwiek to było, ale znajduje się w miejscowości Guseletovo słone jezioro zyskuje popularność z każdym rokiem, a liczba osób, które chcą leczyć swoje błoto szybko rośnie.