589 Shares 4578 views

Wszystkie modele motocykli „Ural”: historia, zdjęcia

Wszystkie modele radziecki i rosyjski motocykle „ural” to priorytet klasy zmotoryzowany przemysł krajowy. Urządzenia posiada kilka modyfikacji i nowoczesne wzory są powszechnie stosowane przez konsumentów. Producent próbuje utrzymać optymalne połączenie jakości, pojemności i przepuszczalności urządzenia. Oferuje on nowoczesne, maszyny dwukołowy z jednego typu, oraz z możliwością oparcia z boku przyczepy. Rozważmy właściwości i cechy najbardziej popularnych wzorów.


Historia i tworzenie

Wszystkie modele „Ural” motocyklu, w różnym stopniu, kopia niemieckiego znaku BMWR. Pierwszy prototyp został stworzony przez projektantów radzieckich w 1939 roku. Główne wersje pochodzenia dwa i sprawdzić ich autentyczność nie jest obecnie możliwe.

Przypuszczalnie odpowiednikiem niemieckiego został przeniesiony do Związku Radzieckiego do przeglądu, po którym deweloperzy krajowi wydali podobną modyfikację. Druga opcja polega na zakup oryginałów w Szwecji, ich dalszego przekraczania w ZSRR i produkcję danego pojazdu.

Wiadomym jest, że w 1941 roku, zostały wyemitowane na motocyklach symbol M-72, co niemieckie „krewni” były jak podobni jak bliźnięta. Technologia produkcji seryjny został zatwierdzony przez Iosifom Stalinym. Produkcja została zorganizowana w zakładzie w Moskwie, jednak ze względu na stan maszyn wojennych podejmowania zostały przeniesione do Syberii (małej miejscowości Irbit). Warto zauważyć, że hale produkcyjne na terenie byłego zakładu piwo, ze względu na brak dostępności odpowiednich pomieszczeń.

"Ural K-72"

Wszystkie modele Ural „” motocykl jest jak z wojskowego stylu M-72. dostawa do domu Irbit w wojsku rozpoczął w 1942 roku. Łączna liczba motocykli wojskowych wyniosła ponad 9700 sztuk. Zwolnić urządzenie trwał do 1954 roku. ponad trzy miliony egzemplarzy wyprodukowano w tym czasie.

Modyfikacja Cywilnego danego pojazdu przyszedł pod nazwą M-52. Zmiany strukturalne pozwala model szybko i stopniowo przesuwać na asfalcie. Jako jednostki napędowej jest stosowana silnika czterosuwowego pięciu centymetrów sześciennych. Cechy silnika mogą umożliwić urządzeniu rozproszenia 100 kilometrów na godzinę 24 litry. a. Warto wspomnieć, że ta wersja jest w sprzedaży, jednak każdy właściciel musi zarejestrować rower był w Komisariacie wojskowej.

Właściwości odmiany K-61 i K-66

Wszystkie modele motocykli „Ural” nie można uznać bez dwóch wersjach, które pojawiły się w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Zmiany projektowania było minimalne jednak M 61/63 było uaktualniony zawieszenie typu wahadłowego, zamontowane na tylnym kole.

Po 66 minutach modyfikacja zastosowano zmodyfikowany silnik, który to pojemność 32 litrów. a. Następnie próbki z silną jednostką 36 zostały zwolnione. Zmiany w konstrukcji silnika i innych ulepszeń doprowadziły do powstania ostatniego radzieckiego „Ural” 8.103-3O marki. Jej główną różnicą poprzedników była obecność wału napędowego typu silnika napędu łańcuchowego. Ponadto warto zauważyć, ulepszony układ wydechowy i tańsza wersja glubinok i odległych wiosek.

Nowy model motocykla „Ural”

Po rozpadzie Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich ludności ma mniej do zakupu motocykli w związku z kryzysem gospodarczym. Ci, którzy mieli środków do nabycia, wolą zagraniczne marki. Jednak roślina w Irbit nie zatrzymał produkcję, chociaż produkty zostały zrealizowane w minimalnej ilości.

Zakład został sprywatyzowany w 1992 i przemianowany na JSC „Uralmoto”. Projektanci aktualizowane rośliny były w stanie poradzić sobie z krytycznej sytuacji, a nawet opracował szereg innowacyjnych zmian.

Na przykład, najnowsze modele motocykli „Ural” „Tourist” kategorii, zostały wyposażone w dźwignię z widelcem i nowych elektrowni (czterosuwowych), który miał objętość 750 „kostki” i moc 45 „koni”.

Modyfikacja Ural Solo – zmodernizowana wersja ruchu bez przyczepy bocznej. Jest wyposażony w cztery-biegową skrzynią biegów, rozrusznik elektryczny, odwrócić i niezawodne hamulce tarczowe. Urządzenie ograniczenie prędkości 130 km na godzinę.

Jakie modele „Ural” motocykla jeszcze istnieje?

Najelegantszych w danej linii jest uważany za motocykl „Ural Retro”. On stylem antyczne i popularny nie tylko na rynku krajowym, ale także w Wielkiej Brytanii i USA. wersje opracowane z kierownicą po prawej stronie na adaptację obiektów w krajach ze specjalnymi przepisami ruchu drogowego.

Na IMZ zakładu w 2014 roku uruchomiła kolejną modernizację, zmienia charakterystykę wszystkich modeli produkcyjnych. Szczegóły zostały poddane istotnemu przetworzeniu, jak również wzmacnianie elementów składowych, począwszy od kadłuba spódnice, kończąc układu napędowego i paliwa. te innowacje można wyróżnić wśród innowacji:

  • Pojawienie elektronicznym wtryskiem paliwa;
  • wyposażony w hamulce tarczowe na wszystkich kół;
  • montaż amortyzatora hydraulicznego układu kierowniczego;
  • stosowanie w układzie materiałów kompozytowych.

Kompatybilność radzieckie i rozwój nowoczesnych technologii pozwoliło doprowadzić motocykli „Ural” (zdjęcia wszystkich modeli prezentowanych w tym artykule) do jakości światowej klasy. Sukces powiedzieć prawdziwe dane, które pokazują, że ponad 90 procent urządzeń produkowanych przez tego producenta są eksportowane.

funkcje

Wśród testowanych modeli eksportowych i motocykli „Ural”, można określić takie przypadki:

  1. „Ural-t” – nowoczesne analogowy pierwszej modyfikacji o zaktualizowanych cechy.
  2. „Turystyczny” – wariacja koncentruje się na ruchu różnych rodzajów gleby, z możliwością łączenia wagonów ubocznych.
  3. Odmiana wojskowy Ural biegów w górę, wyposażony w miejscu zainstalowania głowicę broni maszynowej, rury zderzaka, zwiększenie reflektor i ma odpowiednią barwę.

Ponadto IMZ rowerzystę opcje obecne w szeregu „Krzyż” i „Wilk”, wyposażone w chromowane akcenty, a także quady „sportowiec”, „Patrol”, „Yamal”.

Zakończenie przeglądu

Krajowy motocykl „Ural”, którego historia modele omówione powyżej, stała się prawdziwą legendą motostroyeniya. Nawet w latach wojny (1941-1945) został przeznaczony dla wojska. Później jednak, stosowanie tego ciężkiego motocykla przekazywane w sferze cywilnej.

maszyny było szczególnie popularne w miejscowościach, ponieważ ma dobrą nośność i manewrowość. Wszystkie modele motocykli „Ural” z nowoczesnym krawędzi, wraz z charakterystycznym stylu, zakupione nowiutkie parametry jezdne są poszukiwane nie tylko w postsowieckich republik, ale także za granicą. Ich wystawę można oglądać w Państwowym Muzeum Irbit motocykli.