419 Shares 1608 views

Keramzitoblok: plusy i minusy, dane techniczne, ceny. Recenzje budulca

Keramzitoblok uważane kamień budowlany, a utworzona przez półsuchej vibropressing. To staje się jego prostokątne kontury. Podstawowym materiałem do wytwarzania spienionych działa gliny. Element ten składa się z cementem, który działa jako środek wiążący i wypełniacz składający się z trzech części: woda wapienna i piasku.

Właściwości tego materiału. opinie

Charakterystyka Keramzitoblok jest niezwykły, ponieważ jest to unikalny materiał budowlany, który łączy w sobie właściwości zwykłej cegły, wraz z cechami bloki i napowietrzona. Objawy pojawiają się w murze wielkiej i niekwestionowanej twardość gotowego produktu. beton lekkość keramzitoblokah odzwierciedlenie w tym, że oni również mają duże rozmiary, mała miara przewodności cieplnej i lekki, dzięki czemu można szybko i łatwo przeprowadzić prace budowlane.

Gości właściciele domów z r keramzitobloka świętować prostoty. Ponadto materiał nieszkodliwy. Minusem można uznać, że materiał ten nie zawsze jest możliwe wiarygodne ustalenie łączników.

struktura

Podobnie, w celu określenia składu materiału budowlanego może być tylko po ustaleniu jego gęstości. Można przyjąć, średnia, która jest równa 1500 kg / m3. Cement nie jest brany pod marką M400. Pośród innych elementów posiada ona 26,7%, co oznacza, że jego masa wynosi 430 kg. Gliniec w mieszaninie jest zawsze najbardziej, tak, że trwa około 34% kompozycji, a zatem są zawarte w masie 510 kg.

Piasku dodano w przybliżeniu taka sama jak cement, ale zwykle jest trochę mniejsza, zatem wartość ta odnosi się 420 g, to jest 28%. W wodzie rozpuszczono mieszane, wszystkie te elementy znajdują się jednak, płyn nie powinien być znacznie ponieważ celem jest stworzenie umiarkowaną zgodność z mieszaniny, a nie w postaci ciekłego preparatu. Wystarczające 120 kg wody, wynoszące zaledwie 9,3% w stosunku do wszystkich składników złożonych.

Różnice w składzie

Jeżeli dolny zawartości cementu razem z piaskiem, ciężar natychmiast staje się nieznacznie mniejsza, więc jest prowadzony parametry materiałów budowlanych danych. Jeżeli mieszanina jest prosta, to znaczy, że ważyć do 1000 kg / m 3, a tym samym można całkowicie pominąć potrzebę dodawania piasku. W tym przypadku konieczne jest nieco zmniejszyć procent cement i zwiększenia zdolności glinki.

Na gazoblok cenie ponad keramzitobloki. Należy pamiętać, że wyroby z keramzytu można kupić w 25 rubli, które nie pada Gazoblok, jako próg cenowy – 30-35 rubli.

skład funkcje

  1. Cement stosowany jest wysokiej jakości. Dostępne ułamek wszystkich rodzajów, ale marka produktu musi koniecznie być wyższa niż M-400.
  2. Gliniec może być mylone ze żwiru, a jego wielkość i barwy podobnym do materiału budowlanego. Jest on wykonany z lekkich skał ilastych, które są w środowisku naturalnym przez wypalanie elementów. Zwykle stosuje się do wytwarzania frakcji ciągu 5-10 mm, która pozwala na uzyskaniu optymalnego keramzitobloki. Eksperci twierdzą, że gości kwestia ta należy podchodzić ostrożnie.
  3. Piasek działa jako wypełniacz. Nie zawsze jest to konieczne, ale w większości przypadków jest on obecny w kompozycji w odpowiednich ilościach. Wskazane jest, aby przyjąć średnie i grube frakcje, najbardziej ekskluzywny małych ras. Tylko z pomocą tego można spodziewać się wspaniałego klejenie innych składników bloków.
  4. Woda powinna być dodana do siatki. Nie można używać płynu po umyciu żadnych przedmiotów. Jeśli to możliwe, dodać oczyszczoną wodę, która nie zawiera niepożądanych zanieczyszczeń.

klasyfikacja

Dla keramzitoblokov standardy konstrukcyjne zapewniają wyraźne wymiary: 88h190h390 mm 188h90h390 mm. Nie tolerancje, ale nie powinien przekraczać 1-2 cm od powyższych wskaźników. Pierwszy rozmiar jest przeznaczone do bloku, który wykonuje murowane ściany nośne. Druga opcja jest przeznaczona do tworzenia partycji.

Keramzitoblok, plusy i minusy, które mogą być określone przez jakość wszystkich twarzach produkt został sklasyfikowany na przedniej i szeregowych członków. Takie wskaźniki określają szczególny wygląd na wszystkich stronach każdego elementu. Szeregowych wykorzystywane są do ścian murowanych, które na pewno zaplanować oblitsevat wykończeniem zewnętrznym, całkowicie obejmujący ramkę. Pomaga wyeliminować wykończenie twarzy i wejść do budynku w pracy bez środków wykończeniowych, dlatego, jak zauważono w ekspertom przeglądarki, materiał może być stosowany tylko wtedy, gdy naprawdę potrzeba porzucenia okładziny budynku.

struktura wewnętrzna

Charakterystyka keramzitoblokov i klasyfikowane na podstawie obecności lub nieobecności wolnych przestrzeni. Jeżeli blok jest wydrążony może on zawierać zarówno zamknięty i poprzez wnęk umieszczonych w kierunku pionowym. Z ich pomocą można znacznie zmniejszyć ogólny ciężar materiału, a otwory te pomagają kupić materiał po obniżonej cenie, która często podoba się klientom. Na keramzitobloki cena waha się między 25-50 rubli za sztukę. Bloczki mają wyższe koszty, ale jednocześnie mieć wielką siłę, która znajduje również odzwierciedlenie w wadze.

Czasami te mury keramzitobloka nie należy umieszczać ręcznie i przy użyciu specjalistycznego sprzętu, szczególnie dla niebezpiecznych prac na dużych wysokościach. Są one często stosowane do ścian murowanych stolicy. Choose a mocny jednostki powinny być obowiązkowe, jeśli budynek jest wysoki lub jest przedmiotem znacznych obciążeń. Na gazobetonowe cenie ponad keramzitobloki, ponieważ są one bardziej trwałe. Zazwyczaj nie jest to mniej niż 30 rubli za sztukę.

Gęstość i wytrzymałość

To jest najważniejsze i decydujące cechy, które pomagają wybrać keramzitoblok, plusy i minusy, które są niezbędne do budowy danego budynku. Gęstość decyduje nie tylko jakość i trwałość keramzitobloka ale jego właściwości akustyczne w połączeniu z energooszczędnym.

odgrywa również rolę niezawodnością produktu. Wszystkie te dane różnią się w zależności od siły, więc trzeba zawsze podawać go przed wyborem odpowiedniego produktu. Wybór keramzitobloki lub bloczków betonowych, powinny koncentrować się nie tylko na cechach wytrzymałościowych, ale również na gwarancji producenta. Jest to ważny warunek, aby być przeprowadzane przy wyborze wysokiej jakości materiałów budowlanych.

Frakcja wypełniacza jest krytyczna określa cechy posiadał keramzitoblok. Plusy i minusy tego materiału odzwierciedla gęstość wskaźniki produktu, dlatego należy zwrócić uwagę na dokładność i monitorowania produkcji. Zakres, w którym liczba ta może być bardzo różna. mieści się w zakresie od 500 do 1800 kg / m3.

Należy pamiętać, że keramzitobloki cena nie może być taka sama, ponieważ różnią się one pod względem cech wytrzymałościowych. Jest to niemożliwe, aby określić wygląd cienkiej trwałości i wszystkich zdolności materiału. Właściwości wytrzymałościowe mają szeroki zakres i zrobić V3,5-B20. Jeśli rozprowadzać te dane na dokładną wartość ładunku statycznego, jest możliwe rozróżnienie wartości od 35 do 250 kg / cm2. Waga około identyfikuje parametry, jak również waha się od 10 do 23 kg. Materiał posiada trwałość aż do 60 lat, które nie sprawiają, że całkowicie zrównoważony.

Przepuszczalność pary wodnej

Ta opcja zainteresował się ludźmi niedawno ponieważ charakteryzuje keramzitoblok, plusy i minusy, które odnoszą się do działalności środowiskowej. W tym momencie w tym parametrze są prowadzone nie tylko przez profesjonalnych deweloperów, ale także indywidualnych inwestorów, jak i zwykłych konsumentów. Keramzyt jest „oddychający” materiał, więc martwić się o niej nie wynika.

Należy pamiętać, że przepuszczalność pary wodnej keramsit 2 razy więcej niż rysunku na cegły. Można porównać go z drewna lub płyt gipsowych, jako postać w tym materiale budowlanym jest nieco niższy, ale jest na równi z najlepszych elementów w zakresie ochrony środowiska.

Pomieszczenia keramzitobloka nie różnią suchym powietrzem. Ten materiał wchłania wilgoć z atmosfery, a jeśli środowisko jest zbyt suche, a następnie natychmiast daje go, więc zawsze czuć się komfortowo. Tak więc, wygodny i optymalny klimat, że niemożliwe jest, aby nie docenić.