579 Shares 8756 views

Czym jest małżeństwo cywilne


Pojęcie małżeństwa w ostatnich latach stracił swoje pierwotne znaczenie. Do tej stali traktowane lekko i, do pewnego stopnia, nieodpowiedzialne. Czym jest małżeństwo cywilne, jest teraz wiadomo niewiele. Większość mylić tego pojęcia z oficjalnej rejestracji stosunków. Jednak nie jest to prawdą.

małżeństwo ludności – kohabitacja mężczyzn i kobiet, wspólne gospodarstwo domowe. W tym przypadku, w rzeczywistości nie są mąż i żona. Zwykli ludzie nazywają je brzydkie słowo „współlokatorzy”.

Nie tak dawno temu, takie małżeństwa były w pogardzie i uważany za hańbę dla pary. Dzisiaj młodzi ludzie uważają ich norma. Według statystyk, co dziesiąty małżeństwo jest cywilem, a ich liczba rośnie z każdym rokiem.

Najczęściej inicjatorami takich związkach są mężczyźni. W przeciwieństwie do kobiet, nadal czuć się wolny i niezależny.

Czym jest małżeństwo cywilne dla kobiety? Każda z płci pięknej w głębi duszy marzy o księciu, białej sukni, pierścień złota i miesiąc miodowy. Dla wielu kobiet uprawomocniła się żona jest bardzo ważne. Jednak widząc całkowity brak wzajemnego pożądania w mężczyźnie, którego kochała, postanawiają żyć razem bez aktu małżeństwa.

Jednym z głównych problemów w małżeństwie cywilnym jest urodzenie dziecka. W tym przypadku, kobiety boją się o swoją przyszłość, a ustawione ultimatum: albo małżeństwo lub związek do końca. Według kodeksu rodzinnego, dzieci urodzone w związku małżeńskim rodzice automatycznie stają się mężem i żoną. W przeciwnym razie, kobieta będzie musiała udowodnić ojcostwo. Ponadto, może odmówić uznania ojcem jej dziecka współlokatora, a nawet zapobiec ich obejrzeniu. W tym przypadku, człowiek byłby bardzo trudny do udowodnienia swoich praw do dziecka małoletniego analiza DNA mogą być dokonywane tylko za zgodą matki. Tak więc, zarówno mężczyźni jak i kobiety, zanim budować relacje, trzeba wiedzieć, co małżeństwo cywilne, a co to ma konsekwencje.

W wolnym związku ma swoje zalety. Są idealne dla bardzo młodych ludzi, którzy nie do „stand up” do zarabiania pieniędzy i tak dalej. Mają okazję nauczyć się żyć razem, uczyć się siebie nawzajem, aby zrozumieć, czy są one gotowe do tego małżeństwa. W przypadku awarii, młodzi ludzie mogą odejść szybko i bez zbędnych formalności.

Z reguły silna namiętność i miłość nie przetrwa próbę życia i obawy. Uczucia mijają, a gdy osoba staje się ulubionym nieprzyjemne a nawet denerwujące. I absolutnie nie potrzebują relacji lub cywilne małżeństwo. Definiując priorytety i cele w życiu pomoże uniknąć takich błędów.

Jeśli ludzie są pewni swoich uczuć i mieszkał przez jakiś czas razem, nie zawiedliśmy się w siebie, nie należy postępować z oficjalnej rejestracji stosunków. Z prawnego punktu widzenia, to daje wiele korzyści w przypadku rozwodu:

  • Cały majątek jest podzielony na pół (niezależnie od poziomu dochodów małżonków), jeżeli nie zawarł umowy małżeńskiej lub umowa zapewniając inaczej;
  • Małżonkowie mają prawo do alimentów w przypadku choroby;
  • jeśli dziecko urodziło się w małżeństwie, jedna z którymi pozostają po rozwodzie, jest uprawniona do otrzymywania alimentów na każde dziecko.

Wiedząc, co małżeństwa cywilnego, każdy ma prawo do decydowania, które ścieżki do wyboru. W każdym razie, nie zaszkodzi będą bezpieczne, a do zawarcia umowy. Obecne prawodawstwo pozwala na rejestrację rodzin bez małżeństwa. W tym przypadku wszystkie prawa i obowiązki określone w umowie, która jest z pewnością być poświadczone przez notariusza. Zapisane są wszystkie zasady, według których do życia w rodzinie, pod warunkiem sytuacji rozwodu i podziału majątku, a także precyzuje obowiązki, które zostaną przypisane do małżonków w przypadku urodzenia dziecka.