241 Shares 9207 views

Ile oczu pająka, i jakie są rodzaje pająków?

Większość ludzi boi się pająków lub traktują je z pogardą, ale na próżno, ponieważ jest to bardzo ciekawy i niezbadane do końca ziemskich istot. Wielu nazywa je owady, ale tak nie jest. Pająki należą do starożytnych stawonogów.

Wszystko pająki ciało składa się z brzucha, głowotułów, cztery pary nóg i jednostki przędzenia. Ale jak oko pająka – oddzielny problem. Żywotność tych stworzeń do 30 lat, i muszę powiedzieć, że większość z nich nie umarł z przyczyn naturalnych. Najmniejszy pająk ma wielkość nie większą niż 0,5 mm, a największy ma prawie 30 cm. Do chwili obecnej istnieje około 42000 gatunków pająków, które żyją teraz, gatunki ponad tysiąc kopalne, a ponadto stale otwierają się nowe.

Rodzaje pająków – zdjęcie

Wszystkie znane gatunki tych zwierząt są drapieżnikami. Ale Kiplingi Bagheera 90% spożywa pokarmów roślinnych. Żyją w akacji i paszy na specjalnych konstrukcjach znajdujących się na końcach liści, co wielu białek i lipidów. Dopiero w trakcie poważnej suszy, mogą jeść siebie.

Wróćmy do pytania, ile oczu pająka. Zacznijmy od tego, że różne rodziny tych zwierząt są bardzo różne oczy. Dla niektórych z nich konieczności złapać zdobycz, a ktoś dobrze zrobić bez niego.

Oczy pająka, który poluje bez zwykłej sieci jest bardzo dobrze rozwinięta. Mieli osiem, a pole widzenia – prawie 360˚. Dwa główne oczy umieszczone są z przodu i spojrzeć w prawo, inna para poszukuje do przodu i na boki. Następna para jest skierowany w bok, a druga znajduje się w tylnej części głowicy na boki. Gatunek ten obejmuje przedstawicieli Skakunowate Wolf pająków. Jeśli jesteś zainteresowany, aby zobaczyć, ile oczy pająka, zdjęcia w załączeniu.

Ale pająki jaskiniowe żyć w ciemności. Są one albo bardzo źle postrzegane, czy nie widać w ogóle. Oni wszystko zależy od wrażeń i dźwięków. Krzyżakowate mają bardzo małe oczy, bo prawie nie potrzeba wizji. Mają doskonałe zmysły opracowany mechanizm, który reaguje na ruch sieci zatrzymującym.

Różnorodność pająków przedstawiciele rodzin, z których każda składa się z wielu gatunków. Pierwszym z nich jest rodzina – to ktenizidovye pająki, które zamieszkują głównie tropikalnych i subtropikalnych. W ciągu dnia siedzą w swoich norach i udać się na polowanie w nocy.

Linifii – inna rodzina. Obejmuje ono małe pająki tkają wokół ich domów, a sieć z ich pomocą polowania.

Woda należący do rodziny tylko jeden gatunek, który żyje niemal wszędzie. Pająki te żyją w strefie przybrzeżnej, gdzie istnieje gęsta roślinność.

Przedstawiciele rodziny wędrownych prowadzi dość aktywny tryb życia, miłość do zmiany obszaru siedlisk. Oni nie mają schronienia, więc pułapki nie są ustawione, i po prostu rzucić się na zdobycz, ponieważ mają dobry wzrok. Ile oczu w rodzinie pająka bezpańskich? Drapieżne to cztery pary.

Inna rodzina – pogońcowate. Istnieje ponad 2 tysiące odmian. Nazwa dostali z faktu, że żyją w jaskiniach i zjeść własny rodzaj.

Mygalomorphae – rodzina, która nazywana jest także koparki. Przedstawiciele ci żyją w norach. A jeden z gatunków obecnie buduje nory trzykomorową. Zalogować się do każdej komory pokryta jest pokrywą dokładnie z sieci, a jeśli ktoś dostanie się do jednej z komór, pająk idzie do innych jego „pokoju”.

Te przedstawiciele naszej fauny można mówić bez końca. Istnieje zbyt wiele, są one wszystkie różne sposoby życia i są najstarszymi mieszkańcami naszej planety. Zamrożony bursztyn znaleźć pajęczyny, którego wiek wynosi nie mniej niż 100 milionów lat.