96 Shares 6661 views

deficytu uwagi i nadpobudliwości

Problemy z dziećmi jest zawsze dużo. To musi być w pełni przygotowany na to, że dziecko będzie zachowywać się zupełnie inaczej niż byś się podoba. Ale to jego wina, co robi? Zrozumieć, że dziecko może zachowywać się właściwie tylko z powodu jakiegokolwiek odchylenia. Jedno takie zjawisko nazywa zaburzenie z deficytem uwagi lub nadaktywność. Dzieci z takich problemów jest trudne do opanowania, interakcji z innymi, mieszkają na jednej rzeczy. dzisiaj deficytem uwagi widać często. Przyczyny jego różne. Do leczenia stosuje się również wiele środków.


Taka diagnoza może być wykonane nie tylko dziecko, ale dorosły. Podstawą rozpoznania – pewne nietypowe zachowanie, które można zobaczyć dużo czasu. deficytem uwagi dzisiaj można zaobserwować w przybliżeniu pięć procent uczniów.

Jego objawy i oznaki bardzo, bardzo specyficzne i zwykle są widoczne natychmiast. Należą do nich zamieszanie, impulsywność, nadpobudliwość. Dziecko zaczyna się zawsze coś do stracenia, zapomnieć, staje się niezdolny do utrzymania uwagi na konkretne tematy, a nawet kilka sekund. deficytem uwagi prowadzi do tego, że dziecko nie może usiedzieć w miejscu, jego kończyny są stale w ruchu, często nadpobudliwe dzieci są bardzo rozmowny. Można oglądać obawy.

deficytem uwagi sprawia, że dziecko jest ciągle rozproszony przez obcych przedmiotów, dźwięków i innych bodźców zewnętrznych. Z tego powodu, będzie popełniać błędy we wszystkim, co zobowiązuje. Dokonanie nadpobudliwe dziecko bardzo ciężko pracować, aby uzyskać instrukcje. Jego rzeczy zawsze będą rozproszone i połamane zabawki.

Nadpobudliwość dziecka zamienia się w prawdziwy bąk. On będzie poruszać się w górę, aż zabraknie mocy. Wielu rodziców są sfrustrowani, nie mogąc wytrzymać napięcia stałego i zacząć krzyczeć na dziecko. Taktyka ta jest błędna. Nadpobudliwe dziecko nie ponosi winę za to, kim jest. Jest zrozumiałe. Musimy działać rozważnie i ostrożnie. Istnieje wiele sposobów leczenia zaburzeń z deficytem uwagi. Niektóre odnoszą się do spełnienia pewnych ćwiczeń, z drugiej – z przyjmowaniem leków. Oczywiście, wyroby medyczne są przepisywane tylko wtedy, gdy wszystko inne jest bezużyteczne.

Leczenie ADHD

Pierwszy zabrać dziecko do profesjonalnego psychologa. Wynika to z konieczności prawidłowego określenia zakresu zespołem zaniedbywania. Jest możliwe, że dziecko nie jest nadpobudliwe, ale po prostu zepsuty.

Psycholog przeanalizuje psychicznego, fizycznego, emocjonalnego i społecznego rozwoju. Najlepsze jest to, że studiował zachowanie dziecka w szkole lub w domu bezpośrednio.

Zastanów się, jak dziecko radzi sobie z obciążeniem szkolnego. Jest możliwe, że jego zachowanie jest wywołane przez niepowodzenia w szkole. Istnieje również możliwość, że dziecko nie lubi studia, czuł nic prócz nudy. W takich przypadkach, samoorganizacji swoje życie: umieścić przed nim pewne cele, pomoc w nauce wykorzystywać wszelkie środki zachęcające.

Konieczne jest, aby nauczyć dziecko, aby skoncentrować. Aby to zrobić, istnieje wiele ćwiczeń. Można je znaleźć w literaturze, która teraz jest mnóstwo. Tutaj możemy zauważyć, że nadpobudliwe dziecko ma pozytywny wpływ niewielki pracochłonne i monotonna praca. Przyzwyczajać go do tej pracy jest trudne, ale warto spróbować.

Lekarze spędzają terapii poznawczo-behawioralnej. Psychologowie wiedzą, jak sprawić, że dziecko rozumie, że jego zachowanie nie jest normalne. Jak już wspomniano, leki są powoływani tylko w niektórych przypadkach.

nadaktywność leczenia zaburzeń może być długi.